×
Turite klausimų? Pir - Pen 8:00-18:00 +370 5 266 1616 keliones@baltictours.lt

Kelionių istorijos ir patarimai

Keičiasi Kalėdinių dovanų tradicijos: vietoj masinio daiktų pirkimo – dovanojami įspūdžiai

1+
Skaitymo trukmė: 5 min.
Kalėdos – ypatinga metų šventė, o jos nepaprastumą kuriame mes patys. Nūdienoje vis labiau keičiasi žmonių požiūris į daiktus, o ypač tuos, kurie iš pirmo žvilgsnio saldžiai kvepėdami ir raudonai spindėdami Kalėdinę nuotaiką, galiausiai virsta dulkes renkančiomis, vietą užimančiomis ir jokių šiltų prisiminimų neturinčiomis formomis garažuose, spintose ir sandėliukuose.

Atsižvelgdami į masišką vartojimą, visuomenė vis dažniau atkreipia dėmesį į vertybes ir renkasi dovanoti įspūdžius ir prisiminimus, kurie niekuomet nevirs į vietos namuose nerandantį daiktą, o suteiks naujus potyrius ir naują požiūrį į pasaulį ir kultūrą.

Dovana, suteikianti ir džiaugsmą, ir laisvę

Labai dažnai dovanų rinkimas tampa tikra našta, tarp daugybės pasirinkimų sunku nuspėti, kokia dovana artimą žmogų džiugintų labiausiai. Šiandieniniame pasaulyje kiekvienas iš mūsų mėgsta laisvę rinktis, todėl kelionių ekspertai patikina, jog tokiais atvejais, dovanų kuponas pasirinktam skrydžiui, ilgai atidėliotai kelionei ar net paskatinimui pagaliau ryžtis aplankyti svajonių šalis, tampa ne tik labai populiariu pasirinkimu tobulos idėjos ieškantiems, bet neabejotinai geriausia dovana jį gaunantiems.

Kelionių organizatorius „Baltic Tours“ taip pat pastebi, jog per pastaruosius metus kryptingai išaugo trumpų, savaitgalio kelionių skaičius. Atsižvelgiant į darboviečių suteikiamas atostogų dienas, tai gan dažnas pasirinkimas, suteikiantis galimybę keliauti daugiau nei 2 kartus per metus, taip pat aplankant vis daugiau skirtingų Europos vietų.

„Trumpos atostogos iš tiesų yra itin populiarios. Dažnas keliautojas nenori atostogoms naudoti savo darbo dienų, todėl savo išvykas planuoja savaitgalių metu. Ypač populiarios šventinės datos, ilgieji savaitgaliai. Būtent tada keliautojai renkasi aplankyti įvairius Europos miestus, pavyzdžiui, Italiją, Prancūziją, Ispaniją, Vokietiją, Lenkiją.“ – pastebi „Baltic Tours“ komunikacijos specialistė Snieguolė Valiaugaitė.

Kelionės dovanų kuponas – puiki dovana net ir sau

Vis dėlto, kelionės traukia ne tik jaunas ir nuotykių ištroškusias sielas, bet ir vyresnio amžiaus keliautojus. Šie juokauja, jog neretai kelionę pasidovanoja ir sau, o to priežastimi įvardija kaip norą leistis į trokštamus nuotykius, pamatyti vietas, apie kurias seniai svajojo, ar tiesiog pagaliau skirti laiko sau ir savo poreikiams.

Pasak kelionių organizatoriaus „Baltic Tours“, labai dažnai kelionės dovanų kuponus vaikai dovanoja savo tėvams ir seneliams, vis dėlto, kelionių ekspertai teigia, jog aklai pirkti dovanos nederėtų – žmogus, kuriam dovanojama kelionė, turėtų turėti tam noro ir galimybių.

„Visai nesvarbu, ar kelionės dovanų kuponas būtų dovanojamas jaunam, ar vyresniam asmeniui. Svarbiausia, kad žmogus, kuriam kuponas bus dovanojamas, iš tiesų galėtų keliauti ir kelionės dovanų kuponas būtų panaudotas“ – pasakoja S. Valiaugaitė.

Kelionių organizatorius „Baltic Tours“ komanda patikina, jog dovanojant kelionių čekį asmuo nėra įpareigojamas konkrečiai krypčiai ar pačiam išvykos pobūdžiui, t.y. poilsinei ar pažintinei kelionei. Pasak ekspertų, dovanų kuponas suteikia žmogui absoliučią laisvę rinktis ir nuspręsti, į kurią pasaulio pusę jis nori keliauti ir ką pasiimti kartu su savimi.

Ne retu atveju tokia dovana padeda žmogui pagaliau atrasti savo aistrą bei pažinti save iš naujo, o perlipus skrydžio ar kelionės iššūkių baimes, žmonės paprasčiausiai tampa laimingesni. Todėl jeigu dar nesuspėjote nupirkti dovanų, o galbūt norite nustebinti savo artimąjį papildomai, padovanokite jam galimybę keliauti.

Daugiau informacijos rasti ir įsigyti kelionės dovanų kuponus galite: www.baltictours.lt

Simona Orlauskaitė
Simona prisijungė prie Baltic Tours komandos žavaus atsitiktinumo dėka ir nuo šiol žadina keliautojus pasaulio pažinimui. Simonos gyvenime yra tik du dalykai, kuriais ji dalinasi – tai saldainiai ir jos kelionių įžvalgos. Ji – aktyvių kelionių gurmanė, su svečiomis šalimis pažindinasi pėsčiomis ir kiek įmanoma artimiau. Simona įkvėpimo semiasi iš knygų ir kaip sako pati, mėgsta apie tai labiau rašyti nei kalbėti. O ar jūs pasirengę šokti į kelionių traukinį kartu? Įsikibkite!