×
Turite klausimų? Pir - Pen 8:00-18:00 +370 5 266 1616 keliones@baltictours.lt

Kelionių istorijos ir patarimai

Ekskursijos Egipte: nuo nardymo ir dykumų iki piramidžių ir senovinių miestų

2+
Skaitymo trukmė: 5 min.
Egiptas jau yra tapęs viena populiariausių lietuvių atostogų krypčių. Ypač tada, kai iš žvarbaus oro norisi pabėgti į vasaros karštį. Kraukite lagaminą ir keliaukite šildytis į Egiptą, kuriame ištisus metus nepaliaujamai šviečia saulė, Raudonoji jūra vilioja povandeniniu pasauliu, o arabiški turgūs – didžiule pasiūla ir žemomis kainomis.

Senovės Egipto civilizacija – viena seniausių pasaulyje, palikusi neįkainojamų istorinių vertybių. Piramidės formos kapavietės, kuriuose palaidoti faraonai, mumijos, mistinės mirusiųjų knygos bei užkeikimai, saugantys kapavietes nuo plėšimų. Užteks žiūrėti filmus, geriau viską pamatyti gyvai! Štai kokias ekskursijas Egipte siūlo rinktis „Baltic Tours“.

Šarm El Šeichas ir Hurgada vilioja povandeniniu pasauliu

Šarm El Šeichą verta rinktis tuo atveju, jei didžiąją atostogų dalį planuojate užsiimti giluminiu nardymu. Tai bene geriausias kurortas tiek pradedantiems, tiek patyrusiems nardytojams, norintys gali išsilaikyti kursus ir gauti nardytojo sertifikatą. Taip pat čia galėsite aplankyti Šv. Kotrynos vienuolyną bei Mozės kalną, esančius Sinajaus pusiasalyje. Ekskursijos atsieis apie 25–50 USD.

Norintiems labiau susipažinti su Senovės Egiptu, patariame rinktis Hurgados kurortą. Čia rasite didžiausią ekskursijų Egipte pasiūlą ir pagrindiniai objektai nebus taip nutolę, kaip nuo Šarm El Šeicho. Netoli Hurgados, galima pasigrožėti Koralų draustiniu bei Koralų sodais.

Luksoras – senovės Tėbų miestas

Apsilankę čia sužinosite, kad egiptiečiai statė ne tik piramides, bet ir siekė sukurti amžinus namus mirusiesiems. Panašu, kad tai lėmė norą įgyvendinti tokius sudėtingus sprendimus kaip požeminiai mauzoliejai ir labirintai. Pasirinkę kelionę į Luksorą, galite rinktis ekskursijas įtraukiančias šiuos lankytinus objektus:

  • Karalių slėnis, kuriame palaidoti garsiausi Egipto faraonai: Tutanchamonas, Ramzis II bei aukšto rango vyskupai. Sakoma, kad šiame mirusiųjų mieste ilsisi daugiau kaip 60 šalį valdžiusių faraonų.
  • Karalienių slėnis – tokios pat paskirties kaip Karalių slėnis, čia buvo laidojamos faraonų žmonos ir vaikai.
  • Vos 3 km nuo miesto nutolusi Karnako šventykla supažindins jus su to meto tikėjimu bei dievybėmis, nustebins aukštomis kolonomis, senoviniais rašmenimis akmenyse, įspūdingomis skulptūromis su sfinkso galvomis bei obeliskais.
  • Luksoro muziejus nustebins eksponatų gausa, kurių dauguma buvo surinkta iš faraonų kapaviečių.
  • Mumifikacijos muziejuje Luksore būsite supažindinti su mumifikavimo procesu senovės Egipte.

Luksoras garsėja labiausiai išsilaikiusiais archeologiniais paminklais Egipte, tad jei dar neteko čia lankytis, skirkite bent dieną šiam išskirtiniam miestui.
Ekskursijos į Luksorą organizuojamos tiek iš Hurgados, tiek iš Šarm El Šeicho kurortų. Kainos prasideda nuo 40 USD.

Pabėgimas į dykumą: kelionės pas beduinus

Dar viena įdomi pramoga Egipte tai galimybė pasirinkti ekskursijas, kurių metu galėsite pamatyti vietinių gyventojų – beduinų gyvenimą Sacharos dykumoje. Paragaukite jų ruošto maisto, kartu su jais jokite kupranugariais, išgirskite įvairių istorijų. Šias ekskursijas Egipte siūlo tiek Lietuvos organizatoriai, tiek vietinės agentūros. Ekskursijos organizuojamos tiek iš Hurgados, tiek iš Šarm el Šeicho kurortų, o kaina – nuo 33 iki 50 USD.

Ką pamatyti Egipto sostinėje Kaire?

Kairas pasaulyje žinomas ne tik kaip Egipto ir piramidžių sostinė, bet ir kaip tūkstančio minaretų miestas. Egipto sostinėje tiek daug mečečių, kad tik spėk dairytis: viena už kitą įmantresnės, įdomesnės, su įspūdingai dekoruotais ar vien savo aukščiu išsiskiriančiais minaretais, iš kurių sklindančios giesmės miestą apgaubia religinga atmosfera. Šiame mieste labiausiai pajusite musulmoniško gyvenimo kasdienybę. Neveltui, tarp labiausiai siūlomų objektų pamatyti Kaire, išskiriamos net 3 mečetės:

  • Al-Hussein mečetė laikoma pačia švenčiausia vieta visame Egipte. Čia saugomas seniausias Korano rankraštis.
  • Amr ibn al-As mečetė yra seniausia visoje Afrikoje. Statybos metai siekia 641 metus.
  • Muhamedo Ali mečetė – lankomiausia mečetė, patraukianti savo architektūra ir stebinanti lankytojus nepaprastai aukštais minaretais, iš kurių galėsite apžiūrėti visą miestą ir Gizos piramidę tolumoje. 

Lankantis mečetėse tiek vyrams, tiek moterims svarbu prisidengti kūną ilgais apdarais.

Gizos piramidės ir Didysis Gizos sfinksas

Bene žymiausias lankytinas objektas Egipte – senovės faraonų kapavietės. Organizuojamos dienos bei pusdienio ekskursijos su gidu aplankant Gizos piramides, Sakaros archeologinę vietovę, Didįjį Gizos sfinksą, senovinį Memfio miestą.

Yra galimybė prie piramidžių keliauti kupranugariais, tik pasiruoškite derėtis. Norintiems piramides pamatyti savarankiškai, galima atvykti Kairo metro. Beje, įėjimo į piramides bilietai parduodami dukart per dieną: 8 ir 13 valandą.

Nacionalinis Egipto civilizacijos muziejus

Tai ryškiausias muziejus visame Egipte, vis dar užimantis pirmą vietą lankomiausių muziejų sąraše. Čia susipažinsite su visa senovės Egipto istorija nuo civilizacijos įsikūrimo, klestėjimo ir žlugimo.

Kelionės į Kairą yra organizuojamos tiek lėktuvu, tiek autobusu. Atstumą nuo Hurgados ar Šarm El Šeicho kurortų lėktuvu, žinoma, įveiksite greičiau ir patogiau, keliaujant autobusu tektų įveikti 400–500 km.

Aleksandrija – aukcionai, nuostabus maistas bei kultūra

Tai antras pagal dydį Egipto miestas, palyginti nedaug nutolęs nuo sostinės Kairo. Norintiems aplankyti ir Kairą, ir Aleksandriją, verta rinktis bent 2 dienų ekskursijas. Aleksandrija šiandien yra vienas pagrindinių uostų šalyje, kuriame intensyviai vystoma prekyba su Europa ir kitais žemynais. Ką verta pamatyti Aleksandrijoje?

Anfushi žuvies turgus

Čia įdomiausia lankytis anksti ryte, kuomet prasideda aukcionas ir žuvis bei kitos jūros gėrybės parduodamos didžiausią kainą pasiūliusiam klientui. Dienos karščiui įsiplieskus miestas kiek nurimsta, bet vakare vėl atgyja: groja muzika, viliojanti galimybe pamatyti garsiuosius pilvo šokius, atsidaro žuvies restoranai, vilioja kepamos šakšukos, šavarmos ir falafelių kvapai.

Moderniausia ir didžiausia biblioteka Viduržemio pakrantėje

Žymiausias kūrinys mieste nuo atmenamų laikų buvo didžioji Aleksandrijos biblioteka, kurioje manoma, buvo saugoma daugiau kaip pusė milijono raštų, įamžintų papiruse. Deja, biblioteka sudegė ir nei vienas raštas neišliko, tai didžiulis nuostolis akademiniam pasauliui, Nors kaltininkai taip ir liko neišaiškinti, manoma, kad prie to prisidėjo Julijaus Cezario kariuomenė bėgdama iš miesto. Šalis nusprendė susigrąžinti senovinį palikimą ir 2002 metais toje pačioje vietoje įkūrė naują biblioteką. Šiuo metu bibliotekoje gausu istorinių, filosofinių, meninių knygų ir ji laikoma viena didžiausių bibliotekų Viduržemio jūros teritorijoje. Biblioteka stebina ne tik sukaupta kolekcija, bet ir išskirtine pastato architektūra, kuri jau tapo miesto simboliu. Bibliotekoje kasdien, išskyrus sekmadienį, organizuojamos 30–45 min. ekskursijos anglų kalba. Penktadienį ir šeštadienį reikėtų užsisakyti ekskursiją iš anksto.

Aptarėme tik dalį Egipte siūlomų pramogų bei ekskursijų. Kiekvienam, keliaujančiam į šią šalį, reikėtų įvertinti, kad dauguma ekskursijų Egipte yra ilgos, o istoriniai objektai yra nutolę nuo kurortinių vietų. Linkime nuostabių įspūdžių ir potyrių Egipte!

Baltic Tours
Emocijos, profesionalumas ir dalijimasis kelionių džiaugsmu – tai, kas daro mus išskirtiniais. Baltic Tours kelionių agentūra – daugiau nei kelionės įsigijimo vieta ar paslaugos. Tai patirties mainai, atspindintys inovatyvius kelionių organizavimo ypatumus. Baltic Tours kelionių ekspertai it gerų atostogų riteriai, šiuose unikaliuose kelionių įrašuose pasakojantys ne tik istorijas iš savo patirties, bet gvildenantys keliautojų istorijas ir paslaptis, kuriomis gaubiasi kiekviena kryptis.