×
Turite klausimų? Pir - Pen 8:00-18:00 +370 5 266 1616 keliones@baltictours.lt

Kelionių istorijos ir patarimai

Naminis obuolių pyragas ant stalo

Obuolių pyragu ir pavasariu kvepianti Viena

11+
Pamatysiu – patikėsiu, – pasakė žmogus. Patikėsi – Pamatysi, – atsakė Visata. Būtent tokia mintimi, pokalbį pradėjom su žavia pašnekove: pačiupinėti ir pajusti Austrijos sostinės Vienos kvapą padės Rugilė Sabonytė, kuriai šis miestas tapo antraisiais namais. Jūsų dėmėsiui – saulės numyluoti bokštai, vėjo bučiniai žaliuojančiuose parkuose ir kultūrą dalinantis miestas.

Šis straipsnis perpildytas harmonijos: ramiai popietei ar šiltam vakarui terasoje su karštu gurkšniu arbatos. Jeigu esate išsilgę ramybės, norite bent trumpam sustoti ir įkvėpti – jau laikas.

Eini gatve ir užsimerkus lengvai linguoji pagal W. A. Mozarto muziką. Net nevalyviškai norisi ištarti: Gyvenime, koks tu nuostabus!

Rugile Vienoje jau 5 mėnesius, todėl, kaip ji pati sako, teko susipažinti tiek su šiltomis rudens dienomis, tiek su šaltuko spusteltu miestu: „Net ir šaltomis žiemos dienomis Vienoje yra ka veikti: miestas gyvas muzikos, žmonių, meno. Kiekvieną dieną Vienoje žmonės bėgioja, vedžioja šunis (beje, jie juos begalo myli ir puoselėja), skaito knygas viešąjame transporte, groja gatvėse, geria kavą. Beje, kiekviename traukinyje galima rasti žurnalų ar įdomių renginių lankstinukų.“

Esu stebėtoja: parke atsisedusi ant suoliuko, akimis apkabinu žmones, gvildenu jų istorijas

Viena – užburianti? Rugilė entuziastingai sutinka: „Aš visą dieną galiu stebėti aplinką, vaikščiot po Vienos gatveles. Ką pirmiausia nuveikiau Vienoje? Aplankiau VISUS įmanomus parkus ir šypsodamasi klausiausi daug Mozarto – šį muzikos genijų austrai labai myli ir gerbia.“

Man dar niekada neteko matyti tiek daug įdomių, skirtingomis veiklomis užsiimančių žmonių vienoje vietoje

Pakalbėkime apie gyvenimo grožį arba kaip austrai praktikuojasi mėgautis gyvenimu: „Štai, sėdžiu sau saulėtą dieną Schonbrunno parke, gurkšnoju arbatą, skaitau knygą ir akies krašteliu stebiu: kaip inteligentai senukai susikabinę rankomis meiliai šnekuciuojasi; kaip draugų kompanija žaviai įsitaisius ant žolės kvatoja; stebiu ir sportuojančius, ir itin susikaupusius (su rimtais skaitiniais rankose). Ten net muzikantai vidury parko repetuoja, o kitas štai šalia sėdintis, pildo savo dienoraštį.“

Kaip aš atsidūriau Vienoje? Prieš keleta metų, žiūrėdama filmą Before Sunrise, sau pažadėjau – būtinai čia atvyksiu

„…žinoma, kad būtinai atvyksiu ir aplankysiu visas filmo scenų vietas, pačiupinėsiu, paglostysiu ir pati įsisuksiu į Vienoj šokančią meilę,“- žaviai užsisvajojusi, mintis paberia Rugilė. Beje, akių žvilgsnį nukreipusį į saulėlydyje skendintį parką, Rugilė atvirauja – ją į Vieną ir atvedė…MEILĖ: „Ir tai turbūt pirmas kartas, kada aš tokia atvira. Ir tas kartas – su jumis,”- juokiasi mergina, pridurdama, kad jeigu mūsų keliautojų sąraše žavingai tūpso Austrija, tuomet derėtų pažiūrėti ankščiau minėtą filmą!

Kelionės-su-draugais

Nuo trylikos metų sukuosi kultūros pasaulyje, tad Viena buvo mano svajonių miestas

Rugilė į Vieną atvyko 2016 metų sausį: „Negalejau patikėti savo akimis, kad čia gyvensiu. Parkai, gatvės, transportas, garsioji Opera. Viskas mane tiesiog užburė. Visada prisimenu, kai pirmą kartą atvažiavau į Vienos centrą. Aš tiesiog stovėjau plačiai atmerktomis akimis: „Viva la Viena!” Tai nuostabios architektūros, daugybės įvairių žanrų muziejų, muzikos, gardžios kavos ir nuostabių parkų šalis!” Įsivaizduokite, kad užsisakote pasakiškai gardžios, skrudintos kavos ir žengiate į kokį Prater parką. Rugile sako, kad jame rasite viską – norite linksmai praleisti laiką? Užeikite. Norite ramaus poilsio? Mėgaukitės!

„Beje, keliautojams labai rekomenduočiau Schonnbrunno. Tai mano mėgstamiausias parkas! Jis skendi gėlių jūroje ir puošiasi įdomia architektūra. O tiems, kurie mėgsta ilgus, svaiginančius pasivaikščiojimus ar gerą poilsį su knyga – Viena atvira su Burggarten, Stadtpark, Beveldere sodais.”

Pavasario-kryptis-Viena

Austrai pražiemoja muziejuose

„Savo žiemos laikotarpį dažniausiai draugavau su kultūra: nuostabą palikau Albertina muziejuje su Claude Monet, Pablo Picasso, Egon Schiele kūriniais. Užsidėjus pirštinaitės, bėgau grožėtis Mumok bei Leopold meno muziejais. Ten tikras šiuolaikinio meno mylėtojų rojus – meno centrų didybei nėra lygių!

Kelionės-istorija

Vienoje apstu nemokamų renginių

Dar Lietuvoje atlikimo meną analizavusi ir nuolat teatro salės grindis mindžiusi Rugilė prisipažįsta, nemokami renginiai – vienas didžiausių privalumų mieste: „Vienoje jaunimui, iki 19 metų, įvairiuose meno renginiuose leidžiama lankytis visiškai nemokamai. Man atrodo, kad tai yra nuostabi investicija į jaunus ir veržlius žmones”. Meno siela Rugilė priduria, jog ji kiekvieną mėnesį lankosi Musikverein – nuostabaus grožio salėje, kurioje nuolat skamba garsiausi Wolfgang Amadeus Mozart, Ludwig van Beethoven, Claude Debussy, Gustav Mahler, Johann Sebastian Bach, Johann Strauss kūriniai.

Lankytinės-vietos-Vienoje

Viena – kiekvieną dieną po naujieną!

Miela Viena, kokia tu? Gatvėje riedančios karietos, gatvės muzikantai, besišypsantys žmonės ir nemokami laikraščiai: „Šis miestas – vis dar mano tyrinėjimo objektas. Austrija apskritai beprotiškai gražių bei išsilavinusių žmonių šalis. Čia niekada netrūksta gyvybės.”

Karietos-Vienoje

Sekmadienis – šeimos diena, todėl parkai Austrijoje prisipildo šeimynišku gyvenimu

Norite šypsenų? Lekiam į Vieną. Sako būtent ten išmokt šypsotis galėtų net ir pats didžiausias surūgėlis: „Austrai mėgsta sveikintis, net ir su nepažįstamaisiais, o štai sekmadieniais su šeimomis jie vaikštinėja po zoologijos parką.“ Rugilė patvirtina – Vienos miestas kvepia gardžia kava ir… austrišku obuolių pyragu! O dar tiksliau – Apfel Strudel. O štai visi Vienos saldumynai turi bendra pavadinimą – Mehlspiesen.

Mums, visai Baltic Tours komandai, net pati Viena yra kaip vienas didelis saldumynas. Prisimerkę įsivaizduojam kaip ramybės kupinam žydinčiam sode, valgom saldžias aguonines bandeles germknoeld ir geriam nestiprią balintą kavą mélange. Eh, Viena, kokia tu svaiginanti! Gal ir mums metas keliauti?

Turi istoriją?

Snieguolė Valiaugaitė
Aviacijos entuziastė, smalsi keliautoja, ypač žavi pradedančioji žurnalistė - poetiškai apie buitį kalbanti ir nei menkiausios įkvėpimo kupinos gyvenimo detalės nepraleidžianti. Snieguolė yra Baltic Tours kolektyvo pozityvių emocijų ir nuoširdumo mašina. Žingeidi, kūrybiška, drąsi ir iniciatyvi, mainais už šypseną dovanojanti žmogiškumo ir kelionių istorijas.