×
Turite klausimų? Pir - Pen 8:00-18:00 +370 5 266 1616 keliones@baltictours.lt

Kelionių istorijos ir patarimai

Sveikatingumo atostogos Balyje: kur valgyti, sportuoti bei medituoti?

2+
Šalies virtuvė bei siūlomos pramogos yra neatsiejama vietinės kultūros pažinimo dalis. Tad poilsiaudami neretai norime pažinti naują šalį ne tik keliaujant po lankytinus objektus, tačiau taip pat pasineriant į siūlomą maisto ir pramogų gausybę, namuose paliekant įprastus miego, mitybos bei sporto įpročius.

Per pastaruosius kelerius metus, vienu populiariausių atostogų tašku tapusi Balio sala, traukia ne tik savo tobulu klimatu ir kultūra, bet ir gamtos siūlomomis ypatybėmis suteikiančiomis galimybę atostogas paversti tikru kūno ir sielos atgaivinimu. Šią salą pasirinkę savo sekančioms atostogoms galite būti tikri, kad turite pasirinkimą visiškai naujam savo startui. „Baltic Tours“ kelionių ekspertė Ramunė Krivkaitė su komanda jums pateikia įvairiapusiškas veiklas, jog iš poilsio Balyje grįžtumėte lyg naujai gimę!

Nauji mitybos įpročiai gimsta Balyje

Geografinė Balio salos padėtis yra palanki aukščiausios kokybės egzotiškų vaisių bei daržovių derliui, o toks vietinių, šviežių produktų pirkimas jau seniai tapo baliečių gyvenimo dalimi. Dėl šių priežasčių, Balio saloje, kavinėms ir restoranams yra ypatingai lengva įtraukti šviežius ir sveikus patiekalus į savo meniu, patiekiant juos už mažiausią kainą. Patikiname, jog ieškoti vietų siūlančių ekologiškai pagamintų sveikų patiekalų sunku nebus. Tiesa, daugelis keliautojų egzotiškų kraštų baidosi vien dėl nežinomos vietinės virtuvės, tačiau „Baltic Tours“ kelionių ekspertė Ramunė Krivkaitė sako, jog valgyti Balyje saugu net ir gatvėje.

„Šioje saloje galima drąsiai valgyti tiek restoranuose, tiek maisto turgeliuose, kuriuose nebrangu skanu ir paprasta. Žinoma, kiekvienas keliautojas turėtų asmeniškai atsirinkti kas jam priimtina ir ką jis aplamai mėgsta. Sveikatos problemos keliautojams atsiranda dažniausiai tada, kai jie persistengia, todėl geriausia prevencija – išvengti eksperimentų. Pavyzdžiui, jeigu gyvendami Lietuvoje nevalgote jūros gėrybių, tai geriau nerizikuokite ir keliaudami, rūpinkitės savimi.“

Kad sveikatingumo kelionės pradžia praeitų sklandžiai toliau pateiksime populiariausius Balio salos pasirinkimus sveikos mitybos įpročių formavimui atostogų metu.

Ubudo miestas: sveikatingumo kelionės pradžia

Sveikos mitybos atostogas Balyje pradėkite pirmoje salos neapdorotų, ekologiškų bei veganiškų patiekalų restorane pavadinimu „Alchemy“, esančiame kultūros centru vadinamame Ubudo mieste. Čia ne tik būsite lepinami vietos derliaus vaisiais, bet ir galėsite jų įsigyti restorane įkurtoje parduotuvėje. Kartu su maistu, šioje vietoje taip pat siūlomos šviežios sultys bei ypatingasis probiotinis kokosų vanduo, gaminamas fermentuojant laukinius jaunus kokosus. Ieškantiems gurmaniškus potyrius teikiančių restoranų, siūlome Ubudo karališkajame Pita Maha kurorte įsikūrusį restoraną „Ayung“. Čia net desertui gausite žaliosios arbatos, imbierų ar jūros dumblių pyragus.

Lankydamiesi salos kalnuose nepraleiskite progos pasimėgauti būtent šios vietos gamtos siūlomais privalumais, kadangi čia, vulkaniniame dirvožemyje, užauginti produktai yra ryškūs ir ypatingi tiek savo egzotiškumu, tiek maistine verte.

Pamirškite sporto sales

Atostogaudami Balyje pamirškite viešbučiuose įprastus sporto klubus bei sales, nes čia fizinio aktyvumo galimybių gausu gamtoje. Populiarusis raftingas, banglenčių sportas, kopimas į kalnus bei nesuskaičiuojami pėsčiųjų takai krioklių apsuptyje, neleis prarasti fizinės formos net ir atostogų metu. Žinoma, šie užsiėmimai gamtoje yra prieinami visiems, tačiau motyvacijos stingantiems, sveikatingumo centrai, kurių gausu kiekviename mieste, jums pasiūlys individualias jogos ar kopimo pamokas. „Baltic Tours“ komanda siūlo vieną iš tokių centrų „The Anvaya Beach Resort“ kur poilsio apsuptyje taip pat galėsite užsiimti banglenčių ir kalnų dviračių sportu, profesionaliais jogos užsiėmimais bei mėgautis būtent jums sukurtomis sveikatingumo programomis.

Atgaiva protui ir kūnui

Balio sala visada traukė minias dvasingųjų bei siekiančių sveikos gyvensenos. Pirmieji dvasinės bei fizinės sveikatos centrai įsikūrė taip pat Ubudo mieste, kur jogos mokymas turėjo neįkainojamą įtaką. Norintiems patirti dvasinę kelionę, ši sala yra puikus pasirinkimas. Juk Balyje galėsite medituoti pasinaudodami įvairiais salos energijos šaltiniais, kurie pasirenkami atsižvelgiant į jų unikalią dvasinę reikšmę. Kartu su patyrusiais salos specialistais, jūs tikrai netrukus pasijusite dvasiškai praturtėję. Tam pasiekti Balis siūlo ne vieną išsivalymo bei naujos dvasinės pradžios būdą. Ieškantiems ranka pasiekiamo vidinio atsipalaidavimo kelionių ekspertė R. Krivkaitė siūlo išbandyti Balyje populiarias supynes džiunglėse, kur ne tik patirsite atgaivą bet ir lengvą adrenaliną. „Įdomiausia, jog daugelis ten važiuoja net ne adrenalino gaudyti, o papraščiausiai nusifotografuoti. Kartais vardan gražios nuotraukos žmonės eilėse prie įspūdingų objektų pralaukia kelias valandas. Todėl prieš kelionę labai gerai reikėtų apgalvoti ar toks stovėjimas eilėje iš tiesų vertas jūsų brangaus kelionės laiko”,- pataria R. Krivkaitė.

Holistinis valymas ir praeičiai, ir ateičiai

Ar jaučiatės apsunkę dėl netinkamos mitybos įpročių prieš ar per atostogas? O galbūt jūs apgailestaujate dėl nesuskaičiuojamų bemiegių naktų ir mažo fizinio aktyvumo? Nesijaudinkite, holistinis valymas yra viskas, ko jums reikia, kad atrodytumėte bei jaustumėtės kaip mat pailsėję. Šios terapijos ypatybė slypi ląstelių detoksikacijos procesuose, o Balio salos siūlomi visapusiški kūno valymo būdai, nuo šveitimų vietine kava iki tradicinių taškinių masažų aliejumi, išlaisvins jus nuo visų susikaupusių toksinų.

Laiko patikrinti meditacijos metodai

Dvasiniam išsivalymui vietiniai jums pasiūlys Čigongą, vieną iš seniausių meditacijos metodų, kuris per daugiau nei 5 tūkstančius metų pasirodė esąs labai efektyvus siekiantiems pusiausvyros tiek fizinėje, tiek emocinėje gerovėje. Taip pat galite prisijungti prie vietiniams žinomos auksinio akmens reabilitacijos (angl. Golden Rock Retreat) programos. Šis novatoriškas detoksikacijos ir gydymo centras, paslėptas Balio šiaurės rytų gale, paruoš kruopščiai suplanuotą programą, kad galėtumėte atsipalaiduoti ir patirti vietinių baliečių gyvenimo ramybę. Į tokį individualų kasdienės dienotvarkės planą įeina meditacija, joga ir mityba, skirta giliai išvalyti kūną ir dirbti fiziniu, psichiniu bei dvasiniu lygmeniu.

Nusprendėte, jog trokštate tokių atostogų? Pasiūlymas Jums!

Besirūpindama jūsų norimomis atostogomis „Baltic Tours“ komanda turi dėmesio vertą pasiūlymą poilsiui Balio saloje vos už 1380 eurų. Kartu su į kainą įskaičiuotu skrydžiu, pervežimu į ir iš oro uosto bei maitinimu, jūs turėsite galimybę pasirinkti vieną net iš penkių skirtingų, tačiau savaip tobulų viešbučių. Jeigu paskubėsite, tai dar šį rudenį net 12 dienų praleisite šioje atgaivos saloje.

Daugiau informacijos apie pasiūlymą rasite čia! 

Balio sala, tai lyg didelis gamtos sukurtas natūralios detoksikacijos bei sveikatingumo centras. Kelionių organizatorius „Baltic Tours“ turi gausybę pasiūlymų jums, tam, kad atrastumėte šią Balio pusę bei pasinertumėte į gamtos dovanotą fizinį ir dvasinį savęs atnaujinimo procesą.

Baltic Tours
Emocijos, profesionalumas ir dalijimasis kelionių džiaugsmu – tai, kas daro mus išskirtiniais. Baltic Tours kelionių agentūra – daugiau nei kelionės įsigijimo vieta ar paslaugos. Tai patirties mainai, atspindintys inovatyvius kelionių organizavimo ypatumus. Baltic Tours kelionių ekspertai it gerų atostogų riteriai, šiuose unikaliuose kelionių įrašuose pasakojantys ne tik istorijas iš savo patirties, bet gvildenantys keliautojų istorijas ir paslaptis, kuriomis gaubiasi kiekviena kryptis.