×
Turite klausimų? Pir - Pen 8:00-18:00 +370 5 266 1616 keliones@baltictours.lt

Kelionių istorijos ir patarimai

Egzotiškos Tailando lauktuvės: durianai, kokoso ir ananasų indai, pigi kosmetika

2+
Skaitymo trukmė: 5 min.
Atostogos Tailande kažkada buvo tolima svajonė, bet dabar, kai skrydžių vis daugėja, kainos krenta, ši šalis darosi vis dažniau pasiekiama egzotikos ištroškusiems turistams. Iškeliavus toli į nuostabią šalį, kartais ją visą norisi susipakuoti į lagaminą, kad grįžus namo dar ilgai turėtum ką prisiminti.

Ką vežti artimiesiems ir sau iš Tailando? Pateikiame top 12 išskirtinių lauktuvių idėjų.

Džiovinti vaisiai: durianas privers suraukti nosį

Iš Tailando įmanoma parsivežti ir šviežių vaisių, tačiau džiovinti užims mažiau vietos, be to, jų skonis – nuostabus. Galite rinktis džiovintus mangus, kivius, ananasus, durianą. Šviežias duriano vaisius atrodo egzotiškai, tačiau labiau atpažįstamas iš savo kvapo. Bent jau mums, europiečiams, jis kiek neįprastas ir daugumai nemalonaus kvapo. Būnant Tailande siūlome išdrįsti paragauti šio vaisiaus, skonis sunkiai apibūdinamas, bet nepaliekantis abejingų. Be to, džiovinti durianai kvapo beveik neskleidžia, tad galite rinktis tiesiog džiovintų, liofilizuotų durianų, kuriuos puikiai supakuosite lagamine ir saugiai parsivešite namo. Tailande populiarūs saldainiai būtent su durianais, tad galite parvežti ir jų!

Veido kaukės

Populiarios SPA veido kaukės yra gaminamos Tailande ir tik po to pasiekia kitas pasaulio šalis. Jos čia kainuoja vos 1 dolerį, o Lietuvoje už tokią tektų sumokėti 4–6 Eur. Tailandas garsėja ir savo masažais, kuriuos atrado ir pradėjo praktikuoti budistų vienuoliai dar prieš 2500 metų. Jų masažai tai visa sveikatinimo sistema, įtraukianti ajurvedos principus bei jogos pozas. Už tokį masažą sumokėsite vos 4–5 dolerius, tad nepraleiskite progos jais pasilepinti. Veido kaukės bus puikus procedūrų pratęsimas namuose ir dovana draugėms. Tokios lauktuvės iš Tailando patiks kiekvienai moteriai.

Muay Thai šortai vyrams

Kovos menų sportas Muay Thai gimė Tailande ir yra nacionalinis sportas šioje šalyje ir sparčiai populiarėjantis Europoje. Šis sportas primena gatvės kovas be taisyklių. Pasirodymai organizuojami nuolat, tad nepraleiskite progos pamatyti vieną iš jų viešėdami Tailande. O gal kaip tik turite draugą besidomintį šiuo sportu ir norite nustebinti originaliomis lauktuvėmis iš Tailando? Tokiu atveju jam galite parvežti Muay Thai šortus.

Kokoso kevalo dubenėliai

Dar viena originalios dovanos idėja iš Tailando – dubenėliai, pagaminti iš kokoso kevalo. Jų rasite Tailando turguose ir galėsite įsigyti tiesiai iš amatininkų. Toks dubenėlis kainuos apie 150–200 Tailando batų (apie 4-6 Eur). Tai ekologiškas gaminys išpieštas Tailando gamtos vaizdais bei gyvūnais. Bus išskirtinė interjero puošmena.

Noodles makaronai

Ar kam gali nepatikti „noodles“? Šie makaronai Tailande parduodami dėžutėse kaip greito maisto užkandis skubantiems. Čia juos valgant pamatysite kone kas antrą praeivį. Tai gali tapti nebrangia, originalia, nedaug vietos užimančia ir mažai sveriančia lauktuve iš Tailando.

Tatuiruotė

Norite prisiminti kelionę visą gyvenimą? Pasidarykite tradicinę Sak Yant tatuiruotę, kuri, pasak tajų, suteikia apsaugą, sėkmę bei įgalina keturis elementus: vandenį, orą, ugnį bei žemę. Pagal senąsias tradicijas, tokią tatuiruotę turi daryti vienuolis, šventas asmuo, tačiau Tailande gausu salonų, kuriuose Sak Yant tatuiruotę galės padaryti profesionalūs tatuiruočių meistrai. Saugumo ir švaros standartų jie laikosi, bet kaip ir renkantis meistrą Lietuvoje taip pat atidžiai reikėtų rinktis ir Tailande: įvertinti patirtį bei rekomendacijas.

Ananasų pluošto padėkliukai

Tajai išnaudoja vešlią savo šalies augmeniją. Daugelis augalų naudojami ne tik valgymui, bet ir daiktų gamybai. Tailande rasite rankų darbo daiktų nuo padėkliukų iki baldų, pagamintų net iš egzotiškojo ananaso. Padėkliukai išsiskiria spalvomis bei nepraleidžia vandens, yra ekologiški. Be to, tokios lauktuvės neužims daug vietos Jūsų lagamine ir atrodys originaliai. Tiesa, tokie padėkliukai nėra pigūs, kainos prasideda nuo 13 Eur.

Šilko skarelės

Šilko gaminiai Tailande tokie pat populiarūs kaip ir Kinijoje. Rankų darbo skarelės verptos iš šilko siūlų nustebins spalvų įvairove.

Kokosų aliejus

Kokosų aliejus skirtas ne tik maistui, tai puiki natūrali kosmetikos priemonė, vertinama dėl savo drėkinamųjų bei maistingųjų savybių. Paprastai kietos konsistencijos, kambario temperatūroje greitai atitirpsta ir tinka masažams, odos bei plaukų drėkinimui. Dar viena kokoso aliejaus savybė – tai ilgai negendantis produktas, kartais jį galima išlaikyti metus ir daugiau jam visiškai nepakeitus naudingųjų savybių, tad parsivežti jo namo nebus sudėtinga. Kokosų aliejus Tailande plačiai naudojamas, rasite jo prekybos centrų vitrinose, tiek vienetiniuose butikuose. Kokybė ir grynumas priklausomai nuo gamintojo smarkiai skiriasi. Jei planuojate vartoti maistui, ieškokite 100 proc. grynumo aliejaus.

Citrinžolės prieskoniai

Šviežia citrinžolė – privalomas prieskonis daugelyje tajų patiekalų kaip ir žaliasis karis. Tajai gardina šiuo prieskoniu žuvį, sriubas, vištienos patiekalus. Šviežios citrinžolės gal ir nepavyks parsivežti, bet daug kur rasite džiovintų citrinžolės prieskonių arba galite įsigyti citrinžolių aliejaus.

Baltų dramblių figūrėlės

Pasak legendos, Budos mama jo gimimo išvakarėse susapnavo baltąjį dramblį, paduodantį jai lotoso gėlę. Šis gyvūnas tapo vienu iš labiausiai branginamų šalyje. Baltieji drambliai labai reti, bet neišnykę. Tikima, kad pamatyti baltąjį dramblį yra laimės ir sėkmės ženklas, tad nuo seno šis gyvūnas tapęs šalies simboliu. Parsivežkite dalelę
sėkmės iš Tailando.

Iš tikrųjų Tailande tiek daug visko, kad net akys raibsta. Be abejonės, rasite suvenyrų, kurie nustebins ir pradžiugins jūsų draugus, o svarbiausia pasidalinkite patirtomis istorijomis, gal sugundysite kitą kartą keliauti kartu? Vešli augmenija, burnoje tirpstantys vaisiai, besišypsantys žmonės ir nuolatinis šurmulys Bankoko gatvėse bei nenusakoma ramybė prie Budos šventyklų. Kiekviename žingsnyje jaučiate kaip čia vyksta gyvenimas: ar būtumėte mieste, kur tuk-tukais zuja tajai, mėgaujatės iš šventyklų gaudžiančiais garsais, ši šalis nustebins Jus savo įvairove. Ar norėtumėte pajusti Tailando žavesį su mumis? „Baltic Tours“ komanda kviečia prisijungti ir vykti į Tailandą kartu.

Baltic Tours
Emocijos, profesionalumas ir dalijimasis kelionių džiaugsmu – tai, kas daro mus išskirtiniais. Baltic Tours kelionių agentūra – daugiau nei kelionės įsigijimo vieta ar paslaugos. Tai patirties mainai, atspindintys inovatyvius kelionių organizavimo ypatumus. Baltic Tours kelionių ekspertai it gerų atostogų riteriai, šiuose unikaliuose kelionių įrašuose pasakojantys ne tik istorijas iš savo patirties, bet gvildenantys keliautojų istorijas ir paslaptis, kuriomis gaubiasi kiekviena kryptis.