×
Turite klausimų? Pir - Pen 8:00-18:00 +370 5 266 1616 keliones@baltictours.lt

Kelionių istorijos ir patarimai

3 dalykai, be kurių iš Kroatijos tikrai negrįšite

2+
Skaitymo trukmė: 2 min.
Kroatija – viena iš įdomiausių Europos šalių, kurią bent kartą gyvenime aplankyti yra būtina kiekvienam! Pailsėti puikiuose paplūdimiuose, užkopti į kalnus, aplankyti nuostabaus grožio Dubrovniką ar nepamirštamą Zagrebą!

Keliaudami nė vienas neapsieiname be lauktuvių. Taigi, ką parvežti iš nuostabiosios Kroatijos? Pateikiame keletą pasiūlymų ir primename, kad gaunant lauktuves įdomu išgirsti ir su lauktuvėmis susijusį pasakojimą ir istoriją!

Kaklaskarė

Kroatai yra madingi. Net eidami apsipirkti ar pavedžioti šuns, jie nesirengs bet kaip. Be to, ši tauta gali pasigirti sukūrusi įvairių drabužių ir aksesuarų modelių, išpopuliarėjusių visame pasaulyje. Garsiausias jų yra kaklaskarė (vadinamasis kravato). Manoma, kad kaklaskarę išpopuliarino kroatų samdiniai už pinigus kovoję karuose Prancūzijoje XVII amžiuje. Dalis jų būdavo apsirengę tradiciniais savo krašto drabužiais ir marškinius susirišdavę specialiomis kaklaskarėmis. Madingieji prancūzai pastebėjo šiuos neįprastus kaklo papuošalus. Ilgainiui šis aksesuaras išpopuliarėjo ir po kiek laiko atrado vietą karališkųjų rūmų drabužių spintose. Net praėjus šimtmečiams, kroatiško tipo kaklaskarės išlieka madingos, jas dėvi tiek aukšto rango pareigūnai, tiek pramogų pasaulio atstovai. Iš kur daugiau parvežti ypatingiausią kaklaskarę jei ne iš šio aksesuaro tėvynės?

Rakija

Rakija – tai kroatiškas bespalvis namų gamybos brendis. Jį galima gaminti praktiškai iš bet ko, nors dažniausiai gėrimas daromas iš fermentuotų vaisių. Pačios garsiausios šio gėrimo rūšys yra šljivovica (iš slyvų) ir travarica (iš įvairių žolelių). Rakija dažnai gaminama iš obuolių, vynuogių, figų, svarainių, abrikosų ir kriaušių. Dar viena populiari rakijos rūšis, gaminama iš vynuogių vakarinėje Kroatijos dalyje (Adrijos jūros pakrantėje), vadinama lozovača, ji pasižymi kiek švelnesniu skoniu.

Produktai iš levandų

Levandos yra kvapnūs augalai, paplitę Viduržemio jūros regione, Afrikoje ir net dalyje Indijos. Jos naudojamos jau tūkstančius metų, manoma, kad šių gėlių pavadinimas kilęs iš lotyniško žodžio lavare, reiškiančio prausti. Romėnai maudydavosi karštose voniose vandenį kvėpindami levandų aliejumi. Taip pat levandų žiedai naudojami skausmo mažinimui ir vertinami dėl savo priešinfekcinių savybių. O ir pats levandų krūmas yra kvapnus ir ilgai žydintis, todėl praturtins ir papuoš kiekvieną sodą. Daugiausia levandų Kroatijoje auga Hvar, Grablje, and Brusje salose bei Dalmatijos pakrantėje. Parvežkite artimiesiems eterinio levandų aliejaus, muilo ar tiesiog kvapnių džiovintų šios gėlės žiedų!

Kroatija – įdomi ir išskirtinė valstybė, todėl lauktuvės iš jos bus išties ypatingos. Maisto produktai, suvenyrai ir aksesuarai jūsų draugams ir artimiesiems primins šią prie Adrijos jūros įsitaisiusią šalį!

Keliaukite su Baltic Tours!

Baltic Tours
Emocijos, profesionalumas ir dalijimasis kelionių džiaugsmu – tai, kas daro mus išskirtiniais. Baltic Tours kelionių agentūra – daugiau nei kelionės įsigijimo vieta ar paslaugos. Tai patirties mainai, atspindintys inovatyvius kelionių organizavimo ypatumus. Baltic Tours kelionių ekspertai it gerų atostogų riteriai, šiuose unikaliuose kelionių įrašuose pasakojantys ne tik istorijas iš savo patirties, bet gvildenantys keliautojų istorijas ir paslaptis, kuriomis gaubiasi kiekviena kryptis.