×
Turite klausimų? Pir - Pen 8:00-18:00 +370 5 266 1616 keliones@baltictours.lt

Kelionių istorijos ir patarimai

Romantiška Italija lauktuvėms siūlo ne vien magnetus

2+
Italija – pilna staigmenų. Nesvarbu, į šią šalį patraukė jos tradicinis maistas, gamtos turtai ar kultūra, Italija turi, ką pasiūlyti kiekvienam keliautojui, nusprendusiam ją aplankyti.

Ruošiantis vykti į svečią šalį dažnam kyla klausimas: ką parvežti draugams iš kelionės? Įprasti magnetai dažnai atsibodę ir atrodo lyg pinigų švaistymas. Todėl Baltic Tours komanda siūlo lauktuvių idėjas tiems, kurie iš kelionės Italijoje draugams nori parvežti praktiškų ir labiausiai šią šalį primenančių dovanų.

Florencijos odos dirbiniai

Florencija seniai garsėja dėl kokybiškų odos dirbinių Todėl tikrai neprašausite pro šalį, artimajam parvežę lauktuvių odinį aksesuarą. Dirbiniai iš odos tinka visiems: tiek vyrams, tiek moterims. Florencijos amatininkų pagaminti dirbiniai (piniginės, rankinės, diržai, pirštinės, švarkai ar batai) atrodys puikiai ir bus ilgaamžiai. Jei lankysitės Florencijoje, patariama odinių dirbinių paieškoti San Lorenzo turguje. O jeigu turite laiko, galite aplankyti Scuola del Cuoio. Joje galėsite susipažinti, kaip pagal šimtametes tradicijas gaminami odos dirbiniai. Jei lankysite kitus miestus ir vis tiek norėsite nusipirkti geros kokybės odos dirbtinių, nenusiminkite. Kituose Italijos miestuose taip pat galima rasti Florencijoje pagamintų dirbinių.

Komo šilkas

XIV amžiuje Milano kunigaikščiui Liudvikui Sfrozai šovė geniali idėja Komo ežerą apsodinti šilkmedžiais, kad regione besiveisiantys šilkverpiai turėtų darbo. Nuo to laiko Komo miestas ir kaimyninės apylinkės garsėjo dėl nepriekaištingos kokybės šilko dirbinių. Šio audinio gamybos tradicijos puoselėjamos iki šių dienų, tik dėl technologijų šilko kokybė tapo dar geresnė. Todėl iš kelionės Italijoje savo draugams dovanų galite parvežti prabanga pulsuojančių šilko dirbinių: kaklaraiščių, suknelių ar šalikų. Šilkas – tai klasika, todėl bus ideali dovana net ir išrankiausią skonį turinčiam bičiuliui.

Dovana sau – Italijos širdis. Kodėl jos nepavyks parvežti draugams?

Užsimerkite. Pagalvokite apie Italiją ir sau atsakykite: su kokiu maistu labiausiai susijusi Italija? Tikriausiai dauguma pagalvos apie picą arba makaronus. Apie makaronus vėliau. Dabar apie picą – Italijos širdį. Deja, bet turbūt picos parvežti draugams nepavyks. Aišku, nebent su netinkama galiojimo data. Bet juk niekas nedraudžia paskanauti jos pačiam! Tačiau yra vienas BET… Ragaudami labai rizikuojate, nes, paragavę itališko šedevro, suprasite naują žodžio pica reikšmę… Gali būti, kad tada į Lietuvos tinklinių picerijų siūlomas picas pradėsite žvelgti skeptiškai.

Pati tradiciškiausia Italijos pica – Margarita (pizza Margherita). Ji gaminama su mocarela, baziliko lapeliais ir pomidorų tyre. Ši pica – tai lyg nacionalinis simbolis. Minėti trys ingredientai ant pado sudaro tris spalvas: žalią, baltą ir raudoną. Tai simbolizuoja Italijos vėliavą. O ir pats pavadinimas yra kilęs Italijos karalienės Margaritos garbei, kuriai ši pica ir buvo pagaminta. Todėl, paragavę šios picos, pasidovanosite sau Italijos širdį. Pažadame: tokio skonio picos galite paragauti tik Italijoje!

Makaronai – Italijos kulinarijos šedevras

Lietuvoje esame įpratę pirkti įprastus makaronus, kurie pernelyg neišsiskiria spalva ar tekstūra, kartais net ir skoniu. O Italijoje makaronų rūšių yra begalė: barbina, capellini, fusilli, pici, spaghetti, bucatini. Ir tai tik maža dalis italų gaminamų makaronų rūšių. Visai kitaip negu Lietuvoje. Kiekviena makaronų rūšis yra skirta gaminti tam tikrus patiekalus. Jei norite, kad draugai pajustų tikrą Italijos alsavimą ir į šį patiekalą nuo šiol žvelgtų kitaip, turime patarimą. Parvežkite jiems itališkų makaronų ir pridėkite receptą, kaip geriausia būtų juos paruošti. Net ir įmantriausi gurmanai liks sužavėti Italijos dvasia pulsuojančio skonio.

Baltic Tours
Emocijos, profesionalumas ir dalijimasis kelionių džiaugsmu – tai, kas daro mus išskirtiniais. Baltic Tours kelionių agentūra – daugiau nei kelionės įsigijimo vieta ar paslaugos. Tai patirties mainai, atspindintys inovatyvius kelionių organizavimo ypatumus. Baltic Tours kelionių ekspertai it gerų atostogų riteriai, šiuose unikaliuose kelionių įrašuose pasakojantys ne tik istorijas iš savo patirties, bet gvildenantys keliautojų istorijas ir paslaptis, kuriomis gaubiasi kiekviena kryptis.