×
Turite klausimų? Pir - Pen 8:00-18:00 +370 5 266 1616 keliones@baltictours.lt

Kelionių istorijos ir patarimai

Kur ganyti akis Portugalijoje?

4+
Portugalijos lankytinos vietos – tai įvairaus poilsio žanrai. Ką rinktis, kad labiausiai tiktų jums? „Baltic Tours“ rūpestingai atrinko Portugalijos lankytinas vietas ir kviečia apie jas paskaityti šiame įraše.

Ko nori poilsiautojai?

Portugalijos regionas Algarvė (Algarve) – tai išplėtota turizmo oazė, kurioje dar XX amžiaus 7 dešimtmetyje įsikūrė viskas, ko nori pavargusių poilsiautojų širdys. Saulė, jūra, smėlis ir visiškas komfortas – tą garantuoja Algarvės regionas. Taigi kokios Algarvės lankytinos vietos?

Kelionę po Algarvės lankytinas vietas geriausia pradėti nuo maisto. Sočiam visada ir nuotaika geresnė, ir diena produktyvesnė. Algarvėje žvejybos tradicijos puoselėjamos dar nuo viduramžių laikų. Čia žuvų turguose yra daugybė jūros gyventojų rūšių, pradedant dorada ir baigiant tikromis nuobodybėmis: aštuonkojais, kalmarais, moliuskais ir kt.
Pavalgius siūlome pasivaikščioti po Algarvės bažnyčias. Pavyzdžiui, verta atkreipti dėmesį į São Lourenço bažnyčią. Ši lankytina vieta laikoma Algarvės regiono brangenybe. Pastatyta XVIII amžiaus pirmoje pusėje bažnyčia atspindi net kelis architektūros stilius ir skonius.

Povai palaikys jums kompaniją


Regiono centras yra Faro miestas. Čia veikia Algarvės universitetas ir didžiausias regione Faro oro uostas. Žmonių čia daug, tad pravartu žinoti, kokios yra Faro lankytinos vietos. Miestas išlaikė savo išvaizdą nuo XVIII amžiaus beveik nepakitusią, todėl būtinai pasivaikščiokite po pagrindinę lankytiną vietą – Faro senamiestį. Fare galima aplankyti XVI amžiaus renesanso Convento de Nossa Senhora da Assunção pastatą, kuriame dabar veikia Museu Municipal (Savivalybės muziejus). Šiame muziejuje verta apsilankyti jau vien dėl paties pastato. Čia pristatoma visa miesto istorija, įskaitant dailininko Carlos Porfírio darbus, pasakojančius Algarvės legendas.

Kokios dar Faro žymios vietos, leidžiančios geriau pažinti miestą? Važiuokite dviračiu po 7 km ilgio paplūdimį, pasivaikščiokite su povais ir kitais egzotiniais paukščiais Jardim Joao de Deus parke. Kitas žymus Algarvės regione esantis miestas yra Albufeira. Čia yra daugybė barų ir restoranų, jau nekalbant apie įvairias virtuves. Jei norite aštresnių poreikių, išbandykite vakare vykstantį safarį, per kurį stebėsite puikios gamtos kupiną kraštą.

Jūra ir gyvenimas


Lankytiniausia regiono vieta – Zoomarine (Jūrų muziejus), kurioje vyksta delfinų pasirodymai. Ši lankytina vieta dar veikia kaip jūrinių gyvūnų prieglauda ir reabilitacijos centras. Čia priglaudžia prieglobsčio ieškančius gyvūnus, pvz., vėžlius. Jei norite pamatyti laisve pasidžiaugiančius delfinus, užsukite į Mar Ilimitado at Sagres pakrantę. Lydimi biologų, išmanančių jūros gyvenimą, daugiau sužinosite apie delfinus, jūros vėžlius ir kitus gyvūnus.

Kalbant apie laisvalaikį ir sportą, galbūt jūs visada svajojote išmokti žaisti golfą? Algarvės golfo aikštynai yra visoje Portugalijoje žinoma lankytina vieta. Čia daug vandens parkų, kitų lankytinų vietų, kur galima išbandyti nardymo malonumus ir kt. Taigi galima drąsiai teigti, kad šiame regione yra ne tik ką pamatyti, bet ir ką veikti!

Kai paplūdimių jau iki kaklo

The Capela dos Ossos (liet. Kaulų koplytėlė) – viena iš makabriškiausių lankytinų vietų pasaulyje. Ją rasite Alentežo (Alentejo) regiono mieste Evoroje. Šią Alentejo lankytiną vietą turėtų aplankyti tie, kuriems trūksta nesulaižytų įspūdžių. Čia jausite, kad jus stebi. Ir ne veltui, nes koplytėlę dengia apie 5 tūkst. žmogaus kaukolių. Kodėl toks sprendimas? XVI amžiuje kapinėse trūko vietos, o pranciškonai tiki, jog mirtis – tik pereinamoji stadija. Taip buvo sugalvota įkurti atskirą koplyčią. Tiesa, užuot kūnus palaidoję už uždarų sienų, nusprendė čia įrengti paminklą, liudijantį gyvybės trapumą ir drausminantį žmones. Vienuolių kūrybiškas sprendimas panaudoti žmonių kaukoles ir lankytojams primena: memento mori. Atmosferą stiprina ir užrašas, esantis virš įėjimo: „Mes, kaulai, esantys čia, laukiame jūsų.“

Įrodymas, kad buvai Portugalijoje

Porto – antras pagal dydį Portugalijos miestas. Čia rasite tiltą Ponte D. Luís I, kurį 1886 metais pastatė garsus architektas Gustave Eiffel. Ši lankytina vieta yra Porto simbolis ir vienas iš lankomiausių Porto objektų. Jį būtina pamatyti, kitaip negalėsite įrodyti, jog tikrai buvome Portugalijoje… Nes be jo neįsivaizduojamos turistų, grįžusių iš Portugalijos, nuotraukos.
Kita žymi lankytina Portugalijos vieta – XIV amžiuje pastatyta Igreja de São Francisco bažnyčia. Tai yra vienas iš iškiliausių gotikos Porto paminklų, dar žinomas dėl įspūdingų baroko stiliaus detalių, esančių viduje. Ją rasite istoriniame miesto centre, esančiame UNESCO Pasaulio paveldo sąraše.

Nemokamai lankytinos vietos Portugalijoje

Nemokamas įėjimas į lankytinas vietas – visada ne tik puikus būdas sutaupyti, bet ir pamatyti daugiau. Nuo 2017 metų Portugalija pirmą mėnesio sekmadienį į kai kuriuos nacionalinius muziejus ir kitas lankytinas vietas (iki 14 val.) įleidžia nemokamai.

Žinoma, apie kiekvieną lankytiną vietą geriau pasidomėti iš anksto. Pavyzdžiui, Portugalijos sostinėje Lisabonoje esantis Museu Coleção Berardo (Berardo kolekcijų muziejus) lankytojų neprašo susimokėti už įėjimą šeštadieniais. Kitomis dienomis taikomos įvairios nuolaidos, pvz., studentams 50 proc. Šiame muziejuje su kilnojamomis parodomis dar pristatomi apie 1 tūkst. modernaus ir šiuolaikinio meno pavyzdžių. Čia susitiksite su Pablo Picasso, Salvador Dalí ir kitų menininkų darbais. Fotografijos gerbėjai turės galimybę gyvai pamatyti Many Ray, Cindy Sherman bei kitų fotografų kūrybą.

Dar vienas būdas sutaupyti – įsigyti Lisabonos kortelę (Lisboa card). Ją įsigijus, įėjimas į muziejus ir kitas lankytinas vietas Portugalijos sostinėje bus nemokamas, kaip ir važiavimas autobusu, tramvajumi, metro. Ši kortelė turi dar daugiau privalumų, pvz., papildomas nuolaidas bei nemokamą kelionę traukiniu į Cascais ir Sintra miestus.

Vaikai ir Portugalija

Kalbant apie Sintrą, ten patogu keliauti su vaikais. Kraštovaizdis, apsuptas kalnais, papildo turistų bene lankomiausią vietą – spalvočiausius pasaulyje Penos rūmus (Palácio da Pena). Ši lankytina vieta yra įtraukta į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą ir viena iš septynių Portugalijos stebuklų. Po jų jums nereikės vykti į Disneilendą, nes romantizmo epochos Penos rūmai yra tikra pasaka. Vaikai mėgsta nenuobodų judėjimą. Keliaujant su vaikais, galima išbandyti skirtingas transporto priemones, nuo senovinio tramvajaus Lisabonoje ar Porte, funikulieriaus Nazarėje iki žvejų kruizo Portugalijos sostinėje. O kur dar pasiplaukiojimas gondola Porte!

Grutas de Mira de Aire – lankytina vieta, idealiai tinkanti vaikams. Tai – 1947 metais atrastos olos, susiformavusios prieš 150 milijonų metų, kai buvo dinozaurų aukso amžius. Todėl čia rasite ne tik jų pėdsakus, bet ir įvairiaspalvius stalagmitus ir stalaktitus.

Taigi Portugalijos lankytinos vietos, kuriose rasite pačius įvairiausius poilsio žanrus, praturtins jūsų atostogas! Nieko nelaukite ir griebkite „Baltic Tours” kelionių pasiūlymą!

Turi savo istoriją?

Baltic Tours
Emocijos, profesionalumas ir dalijimasis kelionių džiaugsmu – tai, kas daro mus išskirtiniais. Kelionių agentūra – daugiau nei kelionės įsigijimo vieta ar paslaugos. Tai patirties mainai, atspindintys inovatyvius kelionių organizavimo ypatumus.