×
Turite klausimų? Pir - Pen 8:00-18:00 +370 5 266 1616 keliones@baltictours.lt

Kelionių istorijos ir patarimai

Ką pamatyti užburiančiame Londone?

1+
Intriguojantis Londonas užburia kiekvieną čia užklydusį keliautoją. Šis įspūdingas miestas žavi savo neaprėpiama karališka didybe, kuri nepalieka abejingų ir dažną verčia aiktelėti.

Nors Vilnių daug kas vadina išskirtinai daug kultūrų aprėpiančiu miestu, vargu, ar įmanoma kokiame nors kitame mieste atrasti tiek daug kultūrų, kiek jų yra Londone. Visiems šį miestą būtina pamatyti bent kartą gyvenime, todėl čia ir dabar Baltic Tours komanda su Jumis pasidalins patarimais, kokius 3 įspūdingiausius objektus galima aplankyti naujokui, pažinsiančiam Londoną.

Jos didenybė – Londono akis

  • Londono akis mena tiek daug meilės istorijų, kiek neprisimena dauguma svajingų paplūdimių. Skaičiuojama, jog nuo atidarymo čia susižadėjo daugiau negu 5 000 porų, o daugiau negu pusantro tūkstančio porų čia ir prisiekė amžina meile!
  • Londono akis turi 32 kapsules, kurios žymi 32 Londono rajonus. Bet sužymėtos yra net 33. Kodėl taip yra? Čia, kaip ir daugumoje kitų viešbučių bei kitų statinių, nėra mistiniu 13-uoju numeriu pažymėtos erdvės.
  • Londono akis yra 135 metrų aukščio, o pačios akies apskritimo perimetras yra daugiau negu 420 metrų!
  • Kapsulių sukimosi greitis nesiekia 1 kilometro per valandą, todėl vienas apsisukimas Londono akyje trunka apie 30 minučių. Kita vertus, tai yra pakankamai greitai. Palyginti su Vilniaus televizijos bokštu, čia kavinė aplink savo ašį sukasi 45 minutes!


Norint pakilti ir pasigrožėti įspūdinga miesto panorama, gali tekti plačiau praverti piniginę… Įprasta kaina prasideda nuo 24 svarų. Jei norėtumėte erdvia kapsule mėgautis vieni, tada tektų pakloti iki 550 svarų… Daugiau informacijos apie bilietus į Londono akį ir kainas ieškokite interneto puslapiuose. Kaina, kad galėtumėte pasimėgauti vaizdais iš Londono akies, nėra maža, bet įspūdingas peizažas vertas kiekvieno išleisto cento.

Didingas Tauerio tiltas

Niekas nepatikės, jog buvote Londone, jei neturėsite asmenukės šalia garsaus Tauerio tilto… Taip jau susiklostė dėl to, kad tai yra vienas iš garsiausių Londono simbolių. Temzės upė tokia plati, jog XIX amžiuje prireikė milžiniško tilto, jungiančio abu upės krantus. Todėl architektas Volfas Beris suprojektavo šį įspūdingą Viktorijos laikų gotikos dvasia alsuojantį pakeliamą tiltą. Išskirtinis jis buvo ne tik dėl naujovės, jog galėjo pakilti. Dar įspūdinga buvo ir tai, kad pakildavo jis vos per 90 sekundžių! Pakėlimo mechanizmas XIX amžiuje buvo labai naudingas. O šiais laikais jis pakeliamas jau tik du tris kartus per savaitę…

Karališkieji Bakingemo rūmai

Čia pirma įsikėlė karalienė Viktorija 1837 m. Nuo tada Bakingemo rūmai tapo įspūdinga karališkosios šeimos rezidencija. Čia galėsite ne tik pasigrožėti nepakartojamu statiniu ir sodais aplink jį, bet ir užeiti į vidų, į kurį įleidžiami lankytojai! Kaina suaugusiajam yra apie 23 Eur.

Rezidencijoje yra apie 700 kambarių, iš kurių apie 20 kambarių yra valstybiniai apartamentai, dar 50 karališkųjų miegamųjų ir net per 180 aptarnaujančio personalo kambarių! Rūmuose galima apžiūrėti ne tik įspūdingą vidinę pastato architektūrą, bet ir pažvelgti į prabanga alsuojančius karališkuosius apartamentus. Išskyrus privačius karališkosios šeimos kambarius. Šis statinys kiekvieną sužavės savo didybe!

Nesvarbu, ar dar tik tyliai svajojate apie kelionę į Londoną, ar jau turite įsigiję bilietus į šį įspūdingą miestą, akivaizdu viena: čia apsilankę nepasigaili nė vienas. Todėl tikrai nepasigailėsite ir jūs!

Baltic Tours
Emocijos, profesionalumas ir dalijimasis kelionių džiaugsmu – tai, kas daro mus išskirtiniais. Kelionių agentūra – daugiau nei kelionės įsigijimo vieta ar paslaugos. Tai patirties mainai, atspindintys inovatyvius kelionių organizavimo ypatumus.