×
Turite klausimų? Pir - Pen 8:00-18:00 +370 5 266 1616 keliones@baltictours.lt

Kelionių istorijos ir patarimai

Ar žinojote, jog gražiausi megztiniai pasaulyje gaminami Norvegijoje?

4+
Skaitymo trukmė: 3 min.
Norvegija yra neabejotinai viena iš įspūdingiausių Europos šalių, stebinanti tiek savo gamta, tiek įspūdingais miestais. Daugėjant keliaujančiųjų į šią šiaurės šalį skaičiui, klausimas, ką išties verta parvežti lauktuvių iš Norvegijos, tampa vis aktualesnis.

Būtent dėl to pateikiame jums kelias lauktuvių idėjas. Juk iš svečios šalies parvežtas daiktas dar eilę metų primins geriausius įspūdžius, patirtus Norvegijoje!

Norvegiški megztiniai

Norvegiški drabužiai pasižymi ne tik puikiomis šilumą sulaikančiomis savybėmis, bet ir išskirtiniu stiliumi. Šiuo metu briedžiais ir tradiciniais norvegiškais raštais dekoruoti megztiniai išpopuliarėjo visame pasaulyje, tačiau Norvegijoje jie autentiškiausi, gražiausi ir šilčiausi!

Medinės trolių ir elfų figūrėlės

Troliai ir elfai užima svarbią vietą norvegų mitologijoje ir kultūroje. Sakoma, kad jie gyveno ledynais padengtoje Norvegijoje dar prieš čia apsigyvenant žmonėms. Medinis trolis nuo seniausių laikų laikomas tradicine norvegų dovana. Jų galima rasti įvairiausių formų, dydžių ir spalvų, tačiau visi jie turi uodegą ir ilgas, kiek paraudusias nosis, kuriomis, pasak senovės norvegai, troliai maišydavo sriubas.

Brunost rudasis sūris

Ko gero, nėra novegiškesnio maisto, nei rudasis brunost sūris. Šis unikalaus skonio sūris gaminamas iš karvės ar ožkos pieno. Jis išgaunamas pieną, grietinėlę ir išrūgas verdant kelias valandas. Taip gaunamas karamelizuotas sūris, pasižymintis nuostabiu saldžiai sūriu skoniu. Lauktuvėms vežant sūrio puikiai tiks ir ostehøvel – specialus sūrio raikiklis. Stalius, vardu Thor Bjørklund buvo nusivylęs tuo, kad paprastu peiliu gražiai atriekti riekę sūrio yra beveik neįmanoma, todėl ėmėsi šią problemą išspręsti. 1925 metais dailidė sukūrė specialų patentuotą sūrio raikiklį. Šis įrankis buvo eksportuotas į Skandinaviją, o dabar yra parduodamas visame pasaulyje ir atrandamas dažnoje virtuvėje.

Atributika su Edvardo Munko tapyba

Edvardas Munkas (norv. Edvard Munch) – vienas garsiausių norvegų tapytojų, gyvenęs XIX amžiuje ir išgarsėjęs savo ekspresyviu ir psichologiniu stiliumi. Jo kūrinys „Šauksmas“ (1893 m.), vaizduojantis išgąstingą žmogaus veidą, yra laikomas vienu labiausiai atpažįstamų meno kūrinių meno istorijoje. Originalo įsigyti jums nepavyks, tačiau „Šauksmo“ reprodukcija, plakatas, užrašų knygutė, magnetukas ar žaidimo kortos su šiuo vaizdu puikiai tiks lauktuvėms!

Vikingiški puodeliai

Suvenyrų su vikingais rasite už kiekvieno kampo. Dažnai suvenyrai būna prastos kokybės arba istoriškai netikslūs. Geras to pavyzdys yra garsieji vikingų šalmai su šonuose esančiais ragais. Istorikai vienbalsiai sutaria, kad tikrieji vikingai niekada tokių šalmų nenešiojo – tai per daug nepraktiška. Ragai vikingams „pripaišyti“ palyginus neseniai – tik dėl to, kad taip piešiniuose ar skulptūrėlėse šie atrodo įspūdingiau. Norintiems parvežti šį tą autentiško, rekomenduojame įsigyti pagal archeologinius radinius pagamintus puodelius, iš abiejų pusių papuoštus aukštyn kylančiais vikingų laivus primenančiais drakonais.

Norvegija – tikrai įdomi ir išskirtinė valstybė, todėl lauktuvės iš jos – tokios, kurių kitur nerasite! Maisto produktai, suvenyrai ir aksesuarai dar ilgai primins šią tūkstančio fjordų šalį!

Aplankykite šią valstybę su Baltic Tours!

Baltic Tours
Emocijos, profesionalumas ir dalijimasis kelionių džiaugsmu – tai, kas daro mus išskirtiniais. Baltic Tours kelionių agentūra – daugiau nei kelionės įsigijimo vieta ar paslaugos. Tai patirties mainai, atspindintys inovatyvius kelionių organizavimo ypatumus. Baltic Tours kelionių ekspertai it gerų atostogų riteriai, šiuose unikaliuose kelionių įrašuose pasakojantys ne tik istorijas iš savo patirties, bet gvildenantys keliautojų istorijas ir paslaptis, kuriomis gaubiasi kiekviena kryptis.