×
Turite klausimų? Pir - Pen 8:00-18:00 +370 5 266 1616 keliones@baltictours.lt

Kelionės į Tel Avivą

Kelionė į niekada nemiegantį Tel Avivą

Tel Avivas iš tiesų yra kultūrinis, finansinis bei komercinis Izraelio centras. Šis kosmopolitiškas miestas, įsikūręs ant Viduržemio jūros kranto, gali pasigirti puikiais smėlio paplūdimiais, nuostabia prieplauka, restoranais, barais, svetingais žmonėmis ir kultūra. Čia šalia praeito amžiaus trečiojo ir ketvirtojo dešimtmečių architektūros statinių kyla vis modernesni ir vis aukštesni dangų raižantys pastatai. Prieš šimtą metų Tel Avivas buvo vieta, kuri labiau priminė dykumą, tačiau dabar tai didžiulis ir triukšmo pilnas miestas, kuris niekada nemiega.

Tel Avivas – miestas, kuris Jus sužavės iš pirmo karto. Atostogos ir taip ilgai lauktas poilsis šiame mieste gali prasidėti jau netrukus, tačiau pirmiausiai susipažinkite su apačioje pateikta informacija. Štai ką reikia žinoti prieš atvykstant į niekada nemiegantį Tel Avivą.

Populiariausios kryptys
Viktorija rekomenduoja
Leiskitės į užburiančią nuotykių kelionę, atsiduokite poilsio malonumams! Kelionės budina aistrą pasauliui, kultūroms, suteikia atradimų ir potyrių galimybę. Išlaisvinkite keliautojo prigimtį ir atraskite unikalų pažinimo momentą kartu su Baltic Tours!
Norite paklausti apie kelionę?
+370 5 266 1616

Tel Avivo lankytinos vietos, kurias būtina pamatyti

Tel Avivas be abejonės sugeba miesto svečius stebinti savo įžymiausiais objektais. Kiekviena lankytina vieta yra verta Jūsų dėmesio, todėl pasiimkite rašiklį ir pasižymėkite, kurią iš jų aplankysite pirmiausiai. 

Jafa

Ši įspūdinga ir senove dvelkianti vieta yra vienas seniausių miestų pasaulyje. Jo gyvavimo istorija siekia keturis tūkstančius metų. Būtent iš čio uostamiesčio laikui bėgant išaugo šiuolaikiškas ir technologijų kupinas Tel Avivas. Jafoje rasite senąjį uostą, daugybę prekyviečių bei restoranų. Miesto svečiai gali apsipirkti sendaikčių turguje, pavakarieniauti kavinėje arba restorane, apžiūrėti ne vieną muziejų ar galeriją. 

Jafos sendaikčių turgus

Jafos sendaikčių turgus arba hebrajiškai Shuk Hapishpishim yra viena iš ryškiausių rajono ir viso miesto vietų. Jame parduodami įvairūs buityje naudojami įrankiai, drabužiai, audiniai, kilimai, papuošalai bei daugybė kitų prekių. Pirkėjai sendaikčių turguje gali apsilankyti ir apsipirkti nuo sekmadienio iki penktadienio. 

Baltasis miestas

Tel Avivo Baltasis miestas – miesto dalis pasižyminti išskirtine bauhaus architektūra, garsėja visame pasaulyje ir yra įtraukta į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Tai itin svarbus kultūrinis objektas mieste. Žydų architektai, kurie mokėsi Europoje, čia sukūrė architektūros kalbą, kuri yra turtinga ir įvairi, pasižymi asimetrija, paprastumu ir funkcionalumu. 

Tel Avivo meno muziejus

Tai didžiausias muziejus Izraelyje, kuriame yra saugoma didžiulė meno kūrinių kolekcija. Muziejus atidarytas 1932 metais, kada dar nebuvo įkurta Izraelio valstybė. Tel Avivo meno muziejuje eksponuojami Izraelio ir užsienio menininkų darbai: Dali, Monet, Picasso, Klimt, Kadinsky, Henri Moore, Auguste Rodin, Cezanne, Chagall, Archipenko.

Tel Avivo paplūdimiai

Paplūdimiai driekiasi per visą Tel Avivo miestą. Juose, tiek vasaros sezonu, tiek pavasarį ar rudenį  juose turistai bei vietiniai gyventojai mėgaujasi saule, skaidriu Viduržemio jūros vandeniu, švelniu smėliu ir įvairiomis vandens sporto pramogomis. Kiekvienas Tel Avivo paplūdimys yra skirtingas, atitinkantis įvairius poilsiautojų poreikius ir norus.

Žydų diasporos muziejus

Tai vieta, kuri padės artimiau pažinti žydų tautą. Ši unikali pasaulinė institucija, įkurta Tel Avivo universiteto miestelyje, pasakoja apie nepaprastą žydų tautos istoriją ir gyvenimą. Muziejaus tikslas yra supažindinti lankytojus su viso pasaulio žydų bendruomenės gyvenimu.

Kada geriausia vykti į Tel Avivą?

Izraelyje vyrauja dvi temperatūros – šilta ir karšta. Šalyje oras visada būna geras ir malonus. Tel Avivo krantus skalauja šiltos Viduržemio jūros bangos, todėl net ir šaltuoju metų laiku, klimatas čia švelnus ir palankus atostogoms – termometro stulpeliai rodo 17 laipsnių šilumą. Vasarą saulė truputį mėgsta pakvailioti – žemės paviršių įkaitina iki 30 laipsnių karščio. 

Oficialus maudymosi sezonas Tel Avive prasideda gegužę ir baigiasi spalio mėnesį. Beje, ruduo yra taip pat puikus metas aplankyti Tel Avivą. Šiuo laiku orai išlieka šilti, o ir dauguma turistų išskrenda namo. Tai reiškia, jog Jums neteks kovoti dėl gerų viešbučių kambarių. Tačiau prisiminkite, jog rudenį žydai mini Rosh Hashanah ir Yom Kippur šventes, kurių metu padidėja turistų srautai. 

Reikalingi dokumentai keliaujant į Izraelį

Džiugi žinia keliautojams lietuviams – trumpalaikiam buvimui Lietuvos Respublikos piliečiams vizos nereikia, tačiau be vizų gali būti ne ilgiau kaip 90 dienų per 180 dienų laikotarpį. Taip pat yra reikalingas Lietuvos Respublikos pasas, kelionės bilietai, draudimo polisai ir pan.

Populiariausi viešbučiai

Keliautojai ieško pačių geriausių ir kokybiškiausių viešbučių variantų, kuriuose būtų ne tik programa „viskas įskaičiuota”, bet ir būtų taikoma nuolaida, akcijos bei išsamus aprašymas, kuris leistų susipažinti su viešbučio paslaugomis, personalu ir kitais patogumais. Apačioje pateikiamas populiariausių viešbučių Tel Avive sąrašas:

  • Carlton Tel Aviv Hotel;
  • Crowne Plaza Tel Aviv City Center;
  • Dan Tel Aviv;
  • West All Suite Boutique Tel Aviv;
  • Hilton Tel Aviv;
  • Renaissance Tel Aviv;
  • Sheraton Tel Aviv Hotel;
  • Hotel Indigo Tel Aviv – Diamond District

Transportas Tel Avive

Tel Avive labai patogu keliauti autobusais. Jie važinėja tiksliai pagal tvarkaraštį, o kai kurių jų maršrutai veda per patį miesto centrą ir reikšmingiausius turistams objektus. Verta įsidėmėti, jog viešasis transportas savaitgaliais nevažinėja. Tokiu atveju rekomenduojama pasigauti privačius taksi.

Beje, 2024-2026 metais Tel Avivo mieste turėtų prasidėti metro statybų darbai. Kelionės su tokia susisiekimo priemone bus labai greitos ir nuo vieno miesto krašto į kitą nuveš per trumpą laiką. Teigiama, jog naujos metro linijos bus labai patogios, o patys traukiniai be galo modernūs. Tokia idėja išties džiugina miesto gyventojus, nes, pasak jų, ji ženkliai sumažins spūsčių keliuose kiekį ir pagreitins susisiekimą, o ir požeminėje stotelejė nereikės slėptis nuo lietaus. 

Iš kur vyksta kelionė

Kelionės į Tel Avivą yra vykdomos iš Vilniaus, Kauno, Palangos bei Rygos oro uostų. Skrydžius organizuoja Wizz Air, Turkish Airlines oro linijų bendrovės. Beje, tiesioginiu skrydžiu Tel Avivą galite pasiekti iš Vilniaus, Rygos ir Varšuvos.

Bilietų kainos į Tel Avivą priklauso nuo oro linijų bendrovės, išvykimo dienos, mėnesio ir laiko. Patyrę Baltic Tours kelionių ekspertai yra pasirengę padėti išsirinkti kelionių pasiūlymus.