×
Turite klausimų? Pir - Pen 8:00-18:00 +370 5 266 1616 keliones@baltictours.lt

Kelionės į Kretą

Kelione_i_Kreta

Karšti pasiūlymai į Kretą

Šiame puslapyje pateikiama bendra informacija apie keliones į Kretą: akcijos, nuolaidos, paskutinės minutės kelionė, skrydis lėktuvu, bilietai internetu, pažintinės kelionės, poilsinės kelionės, Kretos viešbučiai, žymiausi Kretos kurortai, reikalingi dokumentai vykstantiems į Kretą, Kretos klimatas, lauktuvės iš Kretos, graikiškas maistas, Kretos valiuta, ekskursijos po Kretą.

Kreta – Viduržemio jūros karalienė, didžiausia iš visų Graikijai priklausančių šalių. Be abejonės, ji yra viena iš populiariausių atostogų vietų visoje Europoje. Istorijomis apipinti jūriniai fortai, abejingų nepaliekanti graikiška virtuvė ir nuostabūs gamtos peizažai į šią salą privilioja keliautojus iš viso pasaulio. Poilsis Kretoje – tai lyg sapnas, kuris galėtų niekada nesibaigti! Įsitraukite į šį svajingą nuotykį ir jūs. Baltic Tours organizuojamos pigios kelionės į Kretą gali tapti geriausiu jūsų atostogų pasirinkimu!

Kartą apsilankius Kretoje, visada norisi sugrįžti dar! O šį savo norą lengva įgyvendinti, ypač kai Baltic Tours siūlo tokią nuolaidų, degančių paskutinės minutės pasiūlymų ir akcijų gausybę! Rinkitės poilsinę kelionę su viskas įskaičiuota (angl. all inclusive) kelionės variantu bei mėgaukitės atostogomis Kretoje dviese arba su visa šeima. Užsisakę kelionę internetu, galėsite susipažinti su įvairiais jos aprašymais, kitų keliautojų įspūdžiais ir atsiliepimais bei rasti naudingų patarimų. Taip net nepastebėsite, kaip skrydžių bilietai atsidurs jūsų kišenėje, o jūs jau krausitės lagaminą kelionei į Kretą!

Populiariausios kryptys
Viktorija rekomenduoja
Leiskitės į užburiančią nuotykių kelionę, atsiduokite poilsio malonumams! Kelionės budina aistrą pasauliui, kultūroms, suteikia atradimų ir potyrių galimybę. Išlaisvinkite keliautojo prigimtį ir atraskite unikalų pažinimo momentą kartu su Baltic Tours!
Norite paklausti apie kelionę?
+370 5 266 1616

Ką reikia žinoti keliaujant į Kretą?

 • Lankomiausių vietų top: Samaria Gorge nacionalinis parkas, Knoso rūmai, Elafonisi sala, Phaistos Mino rūmai, Spinalongos sala, Balos lagūna, Herakliono archeologinis muziejus, didžiausias Europoje akvariumas Cretaquarium, Dikteono urvas ir daugybė kitų lankytinų vietų.
 • Rekomenduojama kelionės trukmė 4–7 dienos. 
 • Klimatas Kretoje. Kretos klimatas yra jūrinis, būdingas visam Viduržemio jūros regionui. Čia vyrauja švelnios, lietingos žiemos ir karštos, sausos vasaros. Nuo kovo iki gegužės orai Kretoje yra nenuspėjami, galite susilaukti malonios saulės šilumos arba patekti į liūtį. Rugsėjo–spalio mėnesiais vis dar galima pasimėgauti malonia 20–24 ºC temperatūra ir beveik tokios pačios temperatūros vandeniu Viduržemio jūroje. 
 • Kretos virtuvė. Atostogos Kretoje yra neatsiejamos nuo tradicinių patiekalų. Susipažinkite su Kretos virtuve paragavę populiariojo Tzatziki padažo, pagaminto iš graikiško jogurto, alyvuogių aliejaus, tarkuoto agurko bei česnako. Taip pat visiems gerai žinomos graikiškos salotos, paruoštos vietinių šefų, atskleis dar neregėtus skonius. Saloje galima rasti daugybę kepyklėlių bei paragauti jose kepamų tradicinių skanumynų: Kalitsounia sūrio pyragėlių, sezamo sėklose apvoliotų Filo kepinių ir dar daugybės kitų pagundų, kurioms tiesiog neįmanoma atsispirti!  
 • Aktyvi veikla Kretoje. Keliaujant tiesiog būtina apsilankyti viename iš Kretos paplūdimių. O jų yra be galo daug! Praleiskite laiką nuostabaus grožio Balos, Kedrodasos, Matala paplūdimiuose, kurie yra pritaikyti poilsiui su vaikais. Pakrantėse (Preveli, Plakias, Triopetra) galėsite mesti iššūkį vėjo stichijai bei išbandyti burlenčių sportą. Vandens mylėtojams patiks kelionė valtimi aplink Spinalonga salą, o norinčiųjų pažinti Kretos miestus unikalus Chanijos senamiestis tikrai nenuvils! 
 • Ekskursijos Kretoje. Jeigu norite aktyviai praleisti dieną, paįvairinkite savo atostogas pasirinkę žygį su grupe po nacionalinį Samaria Gorge parką. Gurmanai, mėgstantys vyną bei alyvuoges, turėtų leistis į 7 valandų ekskursiją iš Chanijos miesto į vietines fermas bei vyno gamyklas. Prisijungę prie ekskursijos laivu, pamatysite nuostabias aplinkines vietoves, pavyzdžiui, Santorino, Elafonisi salas, tada nuvyksite į pakrantėje įsikūrusį nuostabaus grožio Agios Nikolajas miestelį. 
 • Reikalingi dokumentai. Vykstantiems į Kretą su savimi privaloma turėti galiojantį pasą arba asmens tapatybės kortelę.  
 • Populiariausi viešbučiai: Porto Veneziano 3*, Samaria Hotel 4*, White River Cottages 4*, Ammos Hotel 2*, Olive Green Hotel 4*, Candia Park Village 4*, Vamos Traditional Village 3*, Monastery Estate 3*, Hotel Amphora 4*, Alcanea Boutique Hotel 4* ir kiti.
 • Šventės ir festivaliai Kretoje. Rugpjūčio 15 d. švenčiama didžiausia Dievo Motinos šventė Kretos saloje. Kadangi kiekviename Kretos mieste yra mergelės Marijos koplyčia, visuose miestuose šiuo laikotarpiu galima išvysti kruopštų ruošimąsi šventei. Be religinių švenčių čia gausu ir kultūros renginių. Retimno, Herakliono ir Sitia miestuose kasmet vyksta spalvingi muzikos ir šokių karnavalai. Houdetsi festivalis yra keturių dienų šventė, skirta muzikai, menui ir maistui. Matala yra tarptautinis festivalis, kuris paprastai vyksta birželio mėnesį Matala mieste. Jame susipina dabartis ir praeitis, klausomasi 19601970 m. muzikos, remiantis hipių laikų stilistika, kuriamas menas ir literatūra. 
 • Lauktuvės iš Kretos. Ką atvežti lauktuvių? Alyvuogių aliejus, Kretos kalnuose surinktos žolelių arbatos, salos istorija dvelkiantys keraminiai dirbiniai, pavyzdžiui, vazos ir kiti indai, vynas, raki gėrimas, pagamintas iš atlikusių vynuogių po vyno spaudimo, žavūs tradiciniai drabužiai bei iš kriauklių ir kitų jūros akmenėlių pagaminti aksesuarai.

 

Keliautojai dalijasi:

 • Aplankykite ir mažuosius salos miestelius. Didžiuosiuose miestuose tikrai yra daug ką nuveikti bei pamatyti, tačiau jie dažniausiai yra triukšmingi, perkrauti ir pilni brangių turistinių parduotuvių. Mažesni miestai ir kaimeliai yra ne tik pigesni, bet ir parodo, koks iš tiesų yra gyvenimas Kretoje. Jeigu susipažinsite su čia gyvenančiais vietiniais, pamatysite, kokie draugiški ir šilti žmonės gyvena šioje saloje! 
 • Būkite atsargūs kelyje, kadangi Kretoje vairuotojai nėra linkę laikytis saugaus eismo taisyklių. 
 • Kelionėje gali pasirodyti, kad laikrodžiai čia nėra labai populiarūs. Gyvenimo tempas Kretoje yra lėtas, todėl yra įprasta, kad viskas vėluoja bent 15 min. 
 • Nesusipainiokite pamatę skirtingai užrašytus pavadinimus. Kartais tai Heraklionas. Kartais – Iraklio arba Ηράκλειο. Nepriklausomai nuo to, kaip jis parašytas, greičiausiai tai bus ta pati vieta.

 

Baltic Tours siūlo kelionės lėktuvu už žemas kainas, todėl nepraleiskite galimybės pasimėgauti poilsiu Kretoje jau dabar! Tiesioginiai skrydžiai į Kretos salą vykdomi iš Vilniaus, Varšuvos ir Rygos.

Išsirinkite pigiausią iš Baltic Tours siūlomų kelionės variantų ir mėgaukitės atostogų džiaugsmais. Kelionės išvykimo stotelės: iš Vilniaus į Kretą, iš Rygos į Kretą, iš Varšuvos į Kretą.