×
Turite klausimų? Pir - Pen 8:00-18:00 +370 5 266 1616 keliones@baltictours.lt

Kelionių istorijos ir patarimai

Sicilija: įspūdingo grožio Viduržemio jūros sala, kupina neatrastų lobių

0
Skaitymo trukmė: 5 min.
Sicilija – sala, kviečianti visus norinčius atitrūkti nuo kasdienybės ir pailsėti nuo įtemptų darbų bei rutinos. Ne paslaptis, kad ši sala yra labai mėgstama turistų tiek iš Lietuvos, tiek iš viso pasaulio.

Tačiau keliautojams visada smalsu sužinoti tiek praktinius patarimus, tiek įdomius faktus, praversiančius keliaujant kitoje šalyje. Todėl supažindiname jus su kelionės po Siciliją išskirtinumais.

Pradžia nuo įdomybių

O viena iš didžiausių įdomybių yra ta, kad Sicilijoje netgi buvo filmuojamas garsus Holivudo filmas „Krikštatėvis“. Ši kino juosta buvo filmuojama daugiausiai rytinėje Sicilijos pakrantėje Toarminoje, tikra mafijos sostinė buvo Korleonė. Prisižiūrėjus holivudinių filmų, kurie romantizuoja mafiją, gali pasirodyti, kad mafija yra kietas ir labai įdomus reiškinys. Jos istorija domėtis nieko blogo, tačiau venkite dažnai vartoti žodį mafija girdint siciliečiams. Dažnas bendraudamas su salos gyventoju ir norėdamas pralaužti ledus gali sugalvoti papasakoti vieną kitą anekdotą apie mafiją. Bet jūs tik sunervinsite sicilietį. Pirma, jis visus anekdotus apie mafiją ir taip jau žino, antra, jūs tikriausiai nebūsite pirmas, kuris bando taip pralaužti ledus. Trečia, Sicilijos gyventojai mafijos laikotarpį vertina kaip kraupaus organizuoto nusikalstamumo ir kraujo paženklintą Sicilijos istoriją. Jos jie nenori romantizuoti ar apie ją juokauti. O juo labiau – prisiminti.

Sala, kurioje komforto zonai tariame tvirtą NE

Jei jau vykstate į Siciliją, neapsiribokite komforto zona, kai visas atostogų laikas praleidžiamas tik viešbutyje. Ši sala tokia spalvinga ir įvairi, jog patiems norėsis šokti į nuotykius. Ir šokti tikrąja šio žodžio prasme! Sicilijos pakrantė labai uolėta, todėl turistams siūloma neeilinė atrakcija – šuoliai į vandenį. Taip, gali skambėti bauginančiai. Rodos, kad ne kiekvienas gali tam pasiryžti. Tačiau čia daug įvairaus aukščio uolų, nuo kurių galima nerti į nuotykius. Todėl galite pasirinkti pagal save – jums tikrai nebūtina šokti nuo aukščiausių uolų. Pasiryžkite, tai yra adrenalino užtaisas, kuris užtikrins aktyvias atostogas, o tokia patirtis įsirėš į atmintį visam gyvenimui.
Taip pat siūlome neapsistoti vien Sicilijos sala. Visai šalia yra labai daug įspūdingų salelių. Keltais ir laivais vykite į Aeolian, Egadų ar Filikudis salas. Jose laukia nepakartojamo grožio gamta, skaniausi virtuvės atradimai bei įdomiausi istoriniai objektai.

Praktinis patarimas – padarykite įspūdį siciliečiams

Dažniausias tarp keliautojų vyraujantis stereotipas apie Sicilijos gyventojus yra tas, jog jie yra arogantiški ir uždari žmonės. Žinoma, tai nėra tiesa. Siciliečiams patinka, kai atvykęs turistas parodo pagarbą šios salos kultūrai, istorijai ir gyventojams. Jei jie pastebės, kad jūs būtent tokie, bus labai draugiški ir atlapaširdžiai. Jau siūlėme dažnai neminėti mafijos ir apie ją nepokštauti siciliečių akivaizdoje, nes galite jam apie save sudaryti labai prastą įspūdį. Taigi tai yra pagrindinė taisyklė.

Be jos dar siūlome išmokti keletą frazių italų kalba su sicilietišku dialektu. Tai salos gyventojams labai patiks ir šie priims jus šiltai. Dažnai keliautojai forumuose ir aprašymuose net pažymi, kad kelios frazės gali tapti puikios draugystės pradžia. Mat siciliečiai netgi pakviečia turistus į savo namus ir pavaišina vakariene. Tad kodėl to neišbandžius? Prašnekus apie kalbą, svarbu pažymėti, kad saloje sunkiai šnekama anglų kalba. Jei ir nenorite mokytis sicilietiško dialekto, pasistenkite išmokti bent keletą itališkų frazių, kurios gali praversti kelionėje.

Kaip keliauti saloje?

Nėra nieko baisiau negu atvykti atostogoms ir neaplankyti gretimų miestų ir miestelių. O Sicilija – viena iš tokių salų, kurią būtina ištyrinėti skersai ir išilgai!

Žinoma, kaip ir daugeliu atvejų, patogiausias būdas tai padaryti – automobilis. Tai yra dėmesio vertas variantas ne tik dėl komforto, tačiau ir dėl geros kainos. Ypač jei keliaujate grupelėje (pavyzdžiui, 3–5 žmonės). Dienai automobilis nuomos punktuose kainuoja apie 50–80 eurų. Pigiausio varianto atveju, jei keliaujate trise, dienai tektų pakloti beveik 17 eurų. Iš esmės pigiau grybo, lyginant su autobusų kainomis, apie kurias vėliau. Jei nuspręsite nuomotis automobilį, rekomenduojame rezervuoti jį iš anksto. Taip sutaupysite ne tik pinigų, bet ir nervų. Atvykus į oro uostą nerezervavus automobilio, jų gali ir nebūti. O jei ir bus, kaina tikrai nenudžiugins jūsų kiaulės taupyklės…

Svarbu žinoti tai, kad nuomos punkte pasiimant automobilį reikės ne tik vairuotojo pažymėjimo, bet ir kreditinės kortelės (debetinė netinka). Paprastai tik pasirašius automobilio nuomos sutartį, kreditinėje kortelėje užšaldoma suma (depozitas), kuri kiekviename automobilių nuomos punkte vis kitokia. Tačiau reikėtų turėti apie 500–900 Eur. Dėl depozito dydžio patariame pasidomėti iš anksto prieš kelionę.

Jei nuspręstumėte nesinuomoti automobilio, galite naudotis tarpmiestiniais autobusais. Jie maršrutuoja gana dažnai, todėl tai neturėtų kelti papildomų nepatogumų. Tačiau pačios kelionės autobusu gali būti varginančios. Kelionė iš vienos salos pusės į kitą trunka net 3 valandas, kurias mieliau galėtumėte išnaudoti įdomesnei atostogų veiklai. Kainos taip pat nėra tokios mažos. Kelionės kaina nuo vienos salos pusės iki kitos yra apie 17–20 Eur. Nemažai, tiesa? Juo labiau kad automobilis dienai vienam žmogui kainuoja panašiai. Todėl aritmetika paprasta: automobilis Sicilijoje – nepakeičiama greitos, patogios bei pigios kelionės priemonė.

Sicilija – šaukte šaukia kiekvieną keliautoją, trokštantį naujų potyrių bei atsiminimų. Skaitydami kelionių aprašymus, blogus ir varvindami seilę tikrai neišpildysite savo poilsio troškimų. Dabar kainos į Siciliją tikrai nesikandžioja, todėl tereikia ryžtis. O kur dar visi patogūs viskas įskaičiuota (angl. all inclusive) kelionių paketai? Jie padės atsipalaiduoti ir negalvoti apie nieką daugiau, tik apie savo atostogas! Išsirinkite bilietus, kraukitės lagaminus ir leiskitės į nuotykius! Sicilija jūsų laukia!

Baltic Tours komanda pasiruošusi Tau padėti leistis į nepamirštamus nuotykius!

Baltic Tours
Emocijos, profesionalumas ir dalijimasis kelionių džiaugsmu – tai, kas daro mus išskirtiniais. Baltic Tours kelionių agentūra – daugiau nei kelionės įsigijimo vieta ar paslaugos. Tai patirties mainai, atspindintys inovatyvius kelionių organizavimo ypatumus. Baltic Tours kelionių ekspertai it gerų atostogų riteriai, šiuose unikaliuose kelionių įrašuose pasakojantys ne tik istorijas iš savo patirties, bet gvildenantys keliautojų istorijas ir paslaptis, kuriomis gaubiasi kiekviena kryptis.