×
Turite klausimų? Pir - Pen 8:00-18:00 +370 5 266 1616 keliones@baltictours.lt

Kelionių istorijos ir patarimai

Plitvicos-nacionalinis-parkas

Patarimai, keliaujantiems į Kroatiją

7+
Visi laukiame atostogų, bet išsirinkti, kur keliauti, nėra lengva. Ieškote tikro poilsio akims? Šįkart siūlome atkreipti dėmesį į Kroatiją. Poilsis Kroatijoje – tai harmonija tarp kainos ir gamtos. Šie patarimai, keliaujantiems į Kroatiją, pravers tiek jau buvusiems šalyje, tiek dar tik pirmą kartą keliaujantiems.

Kroatijos stebuklingas kraštovaizdis

Automobiliu – greičiau negu per parą

Verta žinoti, kad kainos Kroatijoje nesikandžioja. Šalis nuo 2013 m. priklauso Europos Sąjungai, bet jos valiuta išliko Kroatijos kuna. Viena Kroatijos kuna yra lygi 0,13 Eur. Kaip keliauti? Poilsis Kroatijoje pasiekiamas įvairiai. Vienas iš patogiausių būdų – keliauti savo transportu, pavyzdžiui, automobiliu. Kelionė į Kroatiją automobiliu – komfortabili pramoga visai šeimai arba su draugų kompanija, nes kelionė gali trukti net mažiau negu 24 valandas. Žinoma, tiek truks tik tuo atveju, jei nestosite nakčiai miegoti, o važiuosite padarydami tik trumpas pertraukėles. Vadinasi, iš Lietuvos išvažiavę apie 8 ryto, netoli Kroatijos miesto Zadaro būsite jau kitą dieną – apie 10 ryte. Kelionės į Kroatiją lėktuvu galimos iš Vilniaus į kelis Kroatijos miestus. Skrydžiai į Kroatiją vyksta su skirtingomis oro linijomis, todėl tikrai rasite sau optimaliausią variantą.

Plitvicos ežerai – tobulas grožis atostogoms

Keliaujant svarbiausia gerai apgalvoti maršrutą. Kokie svarbiausi objektai? Kalbant apie Kroatiją, ne kartą esame girdėję apie Plitvicos ežerus. Atostogos Kroatijoje įgaus visai kitą įspūdį, kai čia apsilankysite. Juos rasite 140 km nuo sostinės Zagrebo prie Bosnijos ir Hercegovinos sienos. Plitvicos ežerai – tai Plitvicos nacionalinis parkas, kuriame slepiasi net 16 ežerų. Vaizdas išties neįtikėtinas. Įspūdį sustiprina daugybė krioklių. Ne veltui parkas yra įtrauktas į UNESCO paveldo sąrašą. Parkas užima beveik 2 000 hektarų, o bendras ežerų ilgis – 8 km.

Kroatija-Plitvicos-nacionalinis-parkas

Kaip pasiruošti kelionei į Plitvicos ežerus?

Vidutiniškai per metus Plitvicos ežerus aplanko 1,3 milijono lankytojų. Kiek laiko galima būti pačiame parke? Taigi, jei keliausite sezono metu, gali tekti palūkėti eilėse, todėl tam iškart pasiruoškite emociškai. Neįskaitant laiko, praleisto eilėse, pasivaikščiojimas gali trukti nuo kelių valandų iki kelių dienų… Norėdami pamatyti daugiau pradėkite nuo ežerų, esančių aukštutinėje dalyje.

Plitvicos parke kitoks klimatas negu Kroatijos pajūry, todėl jūsų apranga turi būti tokia, kad joks oras nesukeltų diskomforto. Būkite pasiruošę ne tik tinkamą aprangą, bet ir avalynę. Reikės eiti įvairiais takais ir takeliais, kurie gali būti slidūs. Vasarą pavalgyti galima pačiame parke. Nors Kroatijoje kainos draugiškos, parke maistas brangus, jau nekalbant apie dideles eiles. Žiemą būna atidaryta tik viena kavinė, bet ji yra tik prie įėjimo. Atrodo, kad elementaru, bet turėkite omenyje, jog bet kuriuo atveju reikia turėti maišelių, į kuriuos dėsite šiukšles.

Plitvicos-ežerai-Kroatijoje

Nakvynė parke? Kodėl gi ne!

Nakvynė Kroatijoje gali būti visai kitokia. Parke yra trys viešbučiai, kuriuose galima apsistoti. Nuostabios gamtos apsuptis naktį įgauna dar daugiau atspalvių ir niuansų, gniaužiančių kvapą. Vadinasi, jei liksite ilgesniam laikui, dar geriau pailsėsite ir būsite pasiruošę naujiems iššūkiams. Jis ypač padės, kai grįšite gyventi ir dirbti į miestą. Juk triukšmo geriausia ilsėtis tyloje, tiesa?

Turi savo istoriją?

Baltic Tours
Emocijos, profesionalumas ir dalijimasis kelionių džiaugsmu – tai, kas daro mus išskirtiniais. Kelionių agentūra – daugiau nei kelionės įsigijimo vieta ar paslaugos. Tai patirties mainai, atspindintys inovatyvius kelionių organizavimo ypatumus.