×
Turite klausimų? Pir - Pen 8:00-18:00 +370 5 266 1616 keliones@baltictours.lt

Kelionių istorijos ir patarimai

Keliaujame aplink Estiją: ką pamatyti ir aplankyti?

3+
Estija – šiauriausiai įsikūrusi ir mažiausia iš trijų Baltijos valstybių. Estija garsėja kaip informacinių technologijų srityje itin pažengusi šalis, tačiau ji taip pat gali pasigirti įdomia istorija ir gausiu paveldu, žavingu gamtovaizdžiu, skardžiais nusėta Baltijos jūros pakrante ir daugiau nei tūkstančiu salų.

Trumpa išvyka į Estiją puikiai tiks tiems, kurie nenori tolimų ir varginančių kelionių. Čia gausu lankytinų vietų ir pramogų tiek šeimoms su vaikais, tiek nuotykių ieškotojams. Estijoje atrasite danų, švedų ir vokiečių valdymo laikus menančių reliktų, supažindinančių su šalies istorija, įspūdingų gamtos paminklų ir vietų, kurias tikrai pamils aktyvaus poilsio mėgėjai. Estiją aplankyti verta tiek žiemą, tiek vasarą.

Ką nuveikti ir pamatyti atvykus į žaviąją Estiją siūlo Baltic Tours?

Talinas

Didžiausias šalies miestas ir uostas garsėja nuostabiu senove dvelkiančiu senamiesčiu. Jo širdyje stūgsanti Tompėjos kalva – lyg senamiesčio karūna. Ant kalvos stovi Tompėjos pilis ir šalies parlamentas, Aleksandro Neviškio soboras, liuteronų bažnyčia ir kiti svarbūs pastatai. Akį traukiančia architektūra pasižyminti Talino rotušė – didžiausia ir seniausia rotušė Baltijos šalyse. Būtinai apsilankykite čia kalėdiniu laikotarpiu, kuomet rotušės aikštėje veikia kalėdinis miestelis ir mugė. Senamiesčio širdyje, buvusiame gynybinės paskirties Storosios Margaritos bokšte, įsikūręs Estijos jūrų muziejus, kuriame susipažinsite su jūreivystės istorija ir tradicijomis. Verta apsilankyti moderniame „Kumu“ meno muziejuje, kuriame eksponuojami estų menininkų darbai. Šiek tiek atokiau nuo centro esančiame „Pirita“ rajone atrasite populiarųjį miesto paplūdimį.

Tartu

Šiame mieste veikia XVII a. įkurtas universitetas, todėl Tartu šalyje žinomas kaip visada jaunas ir gyvas studentų miestas. Pasivaikščiokite žaviame parke, paklaidžiokite po jaukų senamiestį, aplankykite Šv. Jono bažnyčią ir pamatysite jos skulptūras. Itin populiari ir gausiai lankoma vieta – AHHAA mokslo centras, kuriame susipažinsite su mokslo įdomybėmis ir technologijų naujienomis. Čia eksponatus ne tik galima, bet būtina liesti.

Narva

Miestas šiaurės rytų Estijoje, besiribojantis su Rusijos Federacija. Narvoje verta pamatyti miesto rotušę, dailų parką ir gynybinius įtvirtinimus. Upės pakrantėje stovinčioje danų statytoje Narvos pilyje dabar įsikūręs miesto muziejus. Kitoje upės pusėje, Rusijos teritorijoje, stūkso Ivangorodo pilis.

Pernu (est. Pärnu)

Didžiausias Estijos kurortas, galintis didžiuotis vasaros sostinės titulu. Mieste pasigrožėkite akį traukiančia architektūra ir pasivaikšiokite paplūdimio promenada. Pernu yra visko, ko reikia atsipalaidavimui bei ramiam kokybiškam poilsiui. Čia veikia puikūs viešbučiai, SPA centrai, daug restoranų ir kavinių, teniso ir golfo aikštynai.

Otepė (est. Otepaa)

Populiariausias slidinėjimo kurortas traukiantis visus žiemos sporto šakų ir malonumų mėgėjus – Estijos žiemos sostinė. Čia galite sutikti besitreniruojančius olimpinius atletus ir stebėti, o gal net patys sudalyvauti kasmet vykstančiuose čempionatuose. Otepė lankoma ir vasarą. Šią vietovę pamėgo stovyklautojai, kurių netrūksta Otepės ežerų pakrantėse.

Matsalu nacionalinis parkas

Norintiems poilsiauti arčiau gamtos, būtina apsilankyti vakarinėje Estijos dalyje esančiame Matsalu nacionaliniame parke. Jame netrūksta vaizdingų maršrutų, kuriuos įveikti galima pėsčiomis, dviračiais ar baidarėmis. Čia verta apsilankyti rudenį, kuomet siūloma stebėti migruojančius paukščius.

Saremos ir Hyjumos salos

Sarema – didžiausia Estijai priklausanti sala. Čia kviečiami trokštantys ramaus poilsio ir atsipalaidavimo. Gamtos prieglobstis, vėjo malūnai, Kaali meteorito krateris, senovinės bažnyčios ir jaukus Kuressaare miestas su nuostabia pilimi. Saremoje niekur neskubėkite ir mėgaukitės ramybe. Mažesnė už kaimyninę salą Hyjuma garsėja savo laukiniu kraštovaizdžiu, tai tikras rojus mėgstantiems gryną orą ir aktyvų poilsį gamtoje. Pasiekti salas iš žemyninės Estijos dalies galima plaukiant laivu, o žiemą, kuomet Baltijos jūra užšąla, salas galima pasiekti automobiliu važiuojant pažymėtais ledo keliais.

Suur Munamägi kalva

Pietryčių Estijoje, netoli Latvijos sienos su Rusija esanti Suur Munamägi kalva – aukščiausia Baltijos šalyse. 318 m aukščio kalvos viršūnėje įrengta apžvalgos aikštelė. Kalvos pavadinimas išvertus į lietuvių kalbą reiškia „Didžiojo kiaušinio kalnas“.

Peipaus ežeras

Estiją ir Rusiją skiriantis Peipaus ežeras yra penktas pagal dydį ežeras Europoje. Peipaus ežero apylinkėse vis dar išlikusios senosios žvejų gyvenvietės, puoselėjamos gilias šaknis turinčios tradicijos. Šiose apylinkėse rugsėjo mėnesį kasmet organizuojamas svogūnų ir žuvies festivalis kviečiantis paskanauti tradicinių patiekalų.

Rummu

Itin įdomi ir paslaptinga vieta visai netoli Talino. Rummu istorija prasideda 1930 m., kuomet šiose apylinkėse atidarytame karjere buvo pradėtas kasti kalkakmenis. Karjere dirbo kaliniai iš netoliese veikusio kalėjimo, tačiau griuvus Sovietų Sąjungai darbai karjere sustojo, o teritorija su čia esančiais pastatais buvo užlieta vandens. Atvykus į Rummu pasitinka keistas, įdomus ir kiek apokaliptinis vaizdas.

Haapsalu

Nors vasaros sostinės karūna priklauso Pernu kurortui, Haapsalu – ne ką mažiau žymus kurortinis miestas su turtinga istorine praeitimi. Šį kurortą XIX a. buvo itin pamėgę rusų aristokratai dėl čia veikiančių gydomojo purvo gydyklų. Haapsalu ir dabar yra viena lankomiausių vietų Estijoje. Čia lankytojus traukia ne tik SPA centrai, bet ir išlikusi senovinė katedra ir pilies liekanos.

Atostogos Estijoje puikus pasirinkimas tiems, kurie nori savo laisvalaikį praleisti aktyviai ir turiningai. Taip pat tiems, kurie nori pailsėti nuo tolimų ir varginančių skrydžių, triukšmingų kurortų ir alinančių karščių. Estijoje susipina modernumas ir gilios istorinės tradicijos, puoselėjama gamta ir senieji papročiai. Susipažinkite su žaviaja Estija ir įsitikinkite, kad nebūtina pasiekti kitą pasaulio kraštą tam, kad galėtumėte mėgautis puikiomis atostogomis.

 

Baltic Tours
Emocijos, profesionalumas ir dalijimasis kelionių džiaugsmu – tai, kas daro mus išskirtiniais. Baltic Tours kelionių agentūra – daugiau nei kelionės įsigijimo vieta ar paslaugos. Tai patirties mainai, atspindintys inovatyvius kelionių organizavimo ypatumus. Baltic Tours kelionių ekspertai it gerų atostogų riteriai, šiuose unikaliuose kelionių įrašuose pasakojantys ne tik istorijas iš savo patirties, bet gvildenantys keliautojų istorijas ir paslaptis, kuriomis gaubiasi kiekviena kryptis.