×
Turite klausimų? Pir - Pen 8:00-18:00 +370 5 266 1616 keliones@baltictours.lt

Kelionių istorijos ir patarimai

Atostogos Čekijoje – tiems, kam trūksta kultūros ir gamtos

3+
Čekijos respublika – Vidurio Europos valstybė, kurioje susipina turtinga ir įdomi istorija, žavingas kraštovaizdis. Pasakiškuose miesteliuose dar ir dabar stovi viduramžius menančios pilys.

Į išskirtinio grožio Čekijos sostinę Prahą kasmet atvyksta milijonai turistų. Jei dar nesate lankęsi šiame nuostabiame mieste, nieko nelaukę pirkite bilietus ir apsilankykite! Tačiau ne vien sostinė žavi keliautojus. Nustebsite, kiek staigmenų ir atradimų jūsų laukia keliaujant ir atostogaujant Čekijoje.

Ką verta pamatyti atvykus į Čekiją?

Praha

Nepakartojamas neblėstančio grožio miestas. Prahoje turite pamatyti įspūdingą gotikinę Šv. Vito katedrą, skulptūromis pasipuošusį senovinį Karolio tiltą, išskirtinai atrodantį Šokantį namą, Astronominį laikrodį, senąsias žydų kapines ir kvartalą.

Karlovi Varai. (ček. Karlovy Vary)

Vakarinėje šalies dalyje esantis kurortas visus, siekiančius sustiprinti savo sveikatą, traukia trykštančiomis gydančio mineralinio vandens versmėmis. Jėgoms atgauti ir pailsėti padeda čia vyraujantis švelnus klimatas. Lankydamiesi Malūno kolonadoje ir patys paragaukite mineralinio vandens iš vieno čia trykštančių šaltinių. Savo apsilankymą kurorte galite suderinti su kasmetiniu mieste vykstančiu kino festivaliu.

Česky Krumlovas

Miestas pietinėje Čekijoje. Į UNESCO globojamą Česky Krumlovo senamiestį, kuriame galima pasigėrėti išlikusiais viduramžių laikų, renesanso laikotarpio ir baroko architektūrinio stiliaus pastatais, juosia Vltavos upė, o XIII a. statyta pilis ir jos kompleksas – antras pagal dydį visoje šalyje. Lankydamiesi Česky Krumlove nepraleiskite progos užeiti į Egon Schiele meno centrą. Nors E. Schiele laikomas austrų tapytoju, iš Česky Krumlovo buvo kilusi jo mama. Čia galite pamatyti ne tik šio žymaus dailininko darbus, bet ir susipažinti su išskirtine šio menininko asmenybe ir kūrybos bruožais.

Brno

Brno – antras pagal dydį Čekijos miestas Moravijos regione, dviejų upių santakoje. Mieste gausu dėmesio vertų architektūros paminklų, restoranų, kavinių ir pasilinksminimo vietų, veikia zoologijos sodas. Ant miesto kalvos iškilusi Šv. Petro ir Povilo gotikinė katedra, o priešais ją stovi Špilberko tvirtovė. Dabar čia įsikūręs miesto muziejus, tačiau kadaise joje veikė itin žiauriomis sąlygomis garsėjantis kalėjimas..

Punkva urvai

Į šiaurę nuo Brno esantys Punkva urvai lankytojus traukia visus metus. Karstiniuose urvuose įrengtas maršrutas, kuriuo požemine upe ekskursijų valtimis plukdomi turistai. Bilietus rezervuoti patartina iš anksto.

Pilzenas

Apie 90 km į vakarus nuo Čekijos sostinės nutolęs Pilzeno miestas garsėja čia veikiančiomis „Pilsner“ alaus ir „Škoda“ automobilių gamyklomis. „Pilsner Urquell“ alaus darykloje rengiamos ekskursijos, supažindinančios su alaus gamybos technologijomis ir degustacijos.

Karlštejn pilis

Tai viena žymiausių pilių visoje šalyje. Karlštejn pilyje ilgą laiką buvo saugomos karaliaus Karolio IV, o vėliau ir visos karališkosios šeimos turtai ir brangenybės. Dabartinę išvaizdą pilis įgavo po XIX a. vykusios rekonstrukcijos. Aukščiausiame pilies bokšte įrengta prabangiais puošybos elementais išgražinta koplyčia, čia saugomi šventųjų paveikslai. Pilį apžiūrėti galima savarankiškai arba ekskursijos su gidu metu.

Kutna Hora

Centrinėje Čekijos dalyje esančiame miestelyje ilgą laiką buvo kasamas sidabras ir kalamos monetos. Išsekus iškasenoms gyvenimas miestelyje aprimo ir dabar su senosiomis tradicijomis galima susipažinti buvusioje sidabro monetų kalykloje įrengtame muziejuje.

Sedleco koplyčia

Kiek atokiau nuo Kutna Horos miestelio centro įsikūrusi išskirtinė Sedleco koplyčia, dekoruota žmonių kaulais. Čia buvo laidojamos maro ir karų aukos, tačiau pastačius bažnyčią dalis kapų buvo atkasti, o kaulai atsidūrė bažnyčios rūsyje. XIX a. dailidė Františekas Ritas gavo užduotį juos sutvarkyti, tad jis sumąstė iš kaulų sukurti koplyčios interjerą.

Hruboskalsko rezervatas

Tai pirmasis Čekijoje gamtos rezervatas ir saugoma teritorija. Čia atvykę iš apžvalgos aikštelių privalote pamatyti įspūdingas uolų kolonas. Kai kurios siekia daugiau nei 50 m aukštį. Rezervate netrūksta ir daugiau įdomių objektų, kuriuos pamatysite išsiruošę į žygį parengtais maršrutais.

Kelionės į Čekiją patiks visiems, kurie nori atostogas praleisti arčiau gamtos, tačiau toliau nuo karščio be triukšmingų kurortų. Išvyka į Čekiją ypač tiks keliaujantiems su šeima ar draugų bei kolegų kompanija. Nuostabi gamta ir nežemiški, pasakas primenantys miesteliai ir pilys sužavės kiekvieną. Nieko nelaukite ir planuokite savo sekančias atostogas Čekijoje!

Baltic Tours
Emocijos, profesionalumas ir dalijimasis kelionių džiaugsmu – tai, kas daro mus išskirtiniais. Baltic Tours kelionių agentūra – daugiau nei kelionės įsigijimo vieta ar paslaugos. Tai patirties mainai, atspindintys inovatyvius kelionių organizavimo ypatumus. Baltic Tours kelionių ekspertai it gerų atostogų riteriai, šiuose unikaliuose kelionių įrašuose pasakojantys ne tik istorijas iš savo patirties, bet gvildenantys keliautojų istorijas ir paslaptis, kuriomis gaubiasi kiekviena kryptis.