×
Turite klausimų? Pir - Pen 8:00-18:00 +370 5 266 1616 keliones@baltictours.lt

Kelionių istorijos ir patarimai

Paskutinės minutės kelionės: kodėl verta rinktis?

0
Pasaulyje vyrauja itin populiari kelionių tipo tendencija – paskutinės minutės kelionės. Tačiau kai kuriuos žmones iš anksto neplanuotos kelionės gąsdina savo nežinomybe. Retas Lietuvis išdrįsta surizikuoti ir įsigyti specialų kelionės paketą, tačiau kiekvieną dieną tūkstančiai kitų šalių keliautojai renkasi paskutinės minutės atostogas. Paskutinės minutės pasiūlymai tinka tiems keliautojams, kurie nėra linkę planuoti visų atostogų iš anksto, o ypač pastaruosius kelis metus koją kiša pasaulinė pandemija. Siaučiant virusui pasitaiko dažnų kelionių draudimų, poilsiautojus slegia nežinomybė,  kartais jie priversti atidėti kelionių planus, o galbūt juos net ir atšaukti. 

Tiesa, ne visi poilsiautojai ieško paskutinės minutės pasiūlymų. Kai kurie mėgsta iš anksto suplanuotas keliones, kad būtų tikri dėl visų detalių ir, kad kelionė praeitų be netikėtumų. Bet ar iš tikrųjų verta atsisakyti gerų paskutinės minutės pasiūlymų už prieinamą kainą? Neapsisprendžiate ar verta rizikuoti ir išbandyti naują atostogų būdą? O galbūt neišdrįstate pirkti kelionių spontaniškai, nes nežinote kas jūsų laukia? Mes atrinkome pagrindinius privalumus, kodėl verta rinktis paskutinės minutės keliones. Beje, svarbu pabrėžti, jog tokių kelionių paketai turi ir trūkumų, apie kuriuos turėtų žinoti kiekvienas.

Privalumai:

Finansinis

Paskutinės minutės kelionių pagrindinis privalumas yra tai, kad keliaudami spontaniškai Jūs galite sutaupyti pinigų. Nesvarbu, ar planuojate išvykti į egzotinę salą su antrąja puse, ar tiesiog kurį nors savaitgalį aplankyti šeimos narius, kurie gyvena kitoje šalyje. Perkant paskutinę minutę galima rasti gerokai pigesnių viešbučių, kelionių paketų bei lėktuvų bilietų pasiūlymų. Taip atsitinka todėl, nes viešbučiai neužpildo kambarių, lėktuvai – sėdimųjų vietų, o kelionių organizatoriai neišparduoda kelionių paketų. Tokie veiksniai paprastai lemia prarastas pajamas visiems paslaugų tiekėjams. Paskutinės minutės pasiūlymai suteikia turizmo sektoriui papildomas pajamas, kurios leidžia įmonėms įsiteikti skirtingų grupių klientams ir pasiūlyti aukščiausios kokybės paslaugas. 

Laiko

Paskutinės minutės atostogos sutaupo laiko ir leidžia atsipūsti nuo atostogų planavimo ištisus mėnesius. Keliaujant savarankiškai lieka itin mažai laiko planuoti ir organizuoti kelionę, o ypač sudėtinga gauti papildomos informacijos apie būsimos kelionės tikslą. Be to, renkantis paskutinės minutės atostogas, nebelieka streso dėl išankstinio kelionės planavimo ir geriausių paslaugų ieškojimo. Toks kelionių būdas dažnai yra priimtinas jaunimui, kuris neturi rimtų šeimyninių įsipareigojimų, mėgsta spontaniškus nuotykius, staigmenas. Taip pat ir poroms, kurios nori patirti avantiūrą ir kelionių jaudulį.

Emocinis

Paskutinės minutės atostogos – puikus būdas pabėgti nuo realybės ir nesvarbu kokios aplinkybės. Galbūt trumpam norite pabėgti nuo gyvenimo rutinos, galbūt svajojate kurį nors rytą išgerti puodelį kavos ne ofise, bet viešbučio terasoje, iš kurios atsiveria nuostabi gamtos panorama. Jeigu manote, kad poilsis ant švelnaus ir auksinės spalvos smėlio, šalia žydros jūros padės Jums atsigauti ir suteiks jėgų kasdieninam produktyvumui, tuomet paskutinės minutės kelionės yra fantastiškas pasirinkimas atitrūkti nuo kankinančio šurmulio ir pasidaryti mažą pertraukėlę, kuri atgaivins kūną ir sielą.

Komforto

Norite aplankyti draugus, šeimos narius, giminaičius, gyvenančius užsienyje? Paskutinės minutės kelionės suteikia tokią galimybę ir leidžia ilgiau praleisti laiką su artimaisiais net ir tada, kai biudžetas yra ribotas. Pirkdami atostogų paketą prieš dieną ar kelias, poilsiautojai gali rasti aukštos klasės viešbučių su įvairiomis pramogomis visai šeimai už prieinamą kainą. Tiesa, tokias keliones svarbu pirkti per kelionių agentūras, kurių patyrę kelionių agentai atras kokybiškiausius ir pigiausius pasiūlymus. Beje, jei Jūs patys savarankiškai rasite dominantį variantą, kelionių specialistai padės Jums išsiaiškinti, ar pasirinktas viešbutis yra tvarkingas, ar skrydžiai atostogų metu yra įskaičiuoti į pradinę kainą.

Užtikrintumo

Renkantis tokio tipo pasiūlymus būsite labiau užtikrinti, jog kelionę įvyks. Dažnai pasitaiko atvejų, kuomet dėl tam tikrų nenumatytų priežasčių kelionės, deja, neįvyksta. Tai gali būti netinkamos oro sąlygos, asmeninės problemos ar netgi ir pasaulinė pandemija. Tokie reiškiniai sužlugdo visus atostogų planus. Spontaniški paskutinės minutės pasiūlymai garantuoja didesnę tikimybę pajusti poilsio įspūdžius bei patirti atostogų jaudulį.

 

Trūkumai:

Lankstumo

Paskutinės minutės kelionės pasižymi mažu lankstumu dirbančių žmonių atžvilgiu. Taip yra todėl, nes jie turi ribotą atostogų skaičių, kurį gali išnaudoti per metus. Tokiu atveju jiems nepatariama rinktis tokio pobūdžio kelionių, nes išlieka aukšta kelionės atšaukimo rizika ir taip keliautojai gali prarasti ne tik savo laiką, bet ir pačias suplanuotas atostogas. Dėl šios priežasties verta rinktis išankstinių kelionių paketus, kurie suteikia didesnę pasirinkimo laisvę, kelia mažiau streso ir leidžia ramiai suderinti savo planus.

Apsisprendimo

Kitas trūkumas yra greitas apsisprendimas. Perkant paskutinės minutės keliones svarbu nedvejoti, nes tokio pobūdžio atostogos yra itin greitai išperkamos kitų keliautojų. Tūkstančiai poilsiautojų kovoja dėl geresnės ir kokybiškesnės viešbučio ar lėktuvo vietos, todėl ne kiekvienas užsidegęs šiuo noru gali tapti tuo laiminguoju. Nespėjus nusipirkti norimo paketo, prarasite galimybę keliauti arba tiesiog teks atostogas atidėti vėlesniam laikui.

Rizikos

Kai kurios aktyvios atostogos reikalauja daug daugiau pasiruošimo ir planavimo nei kitos. Jei planuojate nuotykių kupinas atostogas su ekstremaliomis veiklomis, iškyla rizika saugumui ir sveikatai. Taip nutinka todėl, nes dažnas keliautojas, pasirinkęs spontaniškas atostogas, pamiršta pasirūpinti sveikatos draudimu ir kitomis smulkiomis kelionių detalėmis. 

 

Jei pasvėrėte paskutinės minutės kelionių privalumus ir trūkumus, ir manote, kad tokios kelionės yra puikus pasirinkimas, peržiūrėkite mūsų paskutinės minutės pasiūlymus ir nedvejodami pasinerkite į nuotykių pilną kelionę su Baltictours.lt

Baltic Tours
Emocijos, profesionalumas ir dalijimasis kelionių džiaugsmu – tai, kas daro mus išskirtiniais. Baltic Tours kelionių agentūra – daugiau nei kelionės įsigijimo vieta ar paslaugos. Tai patirties mainai, atspindintys inovatyvius kelionių organizavimo ypatumus. Baltic Tours kelionių ekspertai it gerų atostogų riteriai, šiuose unikaliuose kelionių įrašuose pasakojantys ne tik istorijas iš savo patirties, bet gvildenantys keliautojų istorijas ir paslaptis, kuriomis gaubiasi kiekviena kryptis.