×
Turite klausimų? Pir - Pen 8:00-18:00 +370 5 266 1616 keliones@baltictours.lt

Kelionių istorijos ir patarimai

Apie pasikeitusias keliones ir naują tvarką Kretoje: tai reta proga ilsėtis Graikijoje be minios turistų

1+
Skaitymo trukmė: 5 min.
Įkvėpti žmones keliauti dar niekada nebuvo taip lengva ir taip sunku vienu metu, prisipažįsta kelionių agentūros „Baltic Tours“ kūrybos ir rinkodaros vadovas Norbertas Kazlauskas. Pavargę nuo kasdienybės karantino sąlygomis, įvairių apribojimų ir kelionių draudimų, žmonės išsiilgo atostogų, o noras keliauti vis stiprėja, tačiau nerimas dėl viruso plitimo išlieka. N. Kazlauskas papasakojo apie pasikeitusias kelionių ir poilsio užsienyje taisykles ir geriausiai pasiruošusius Kretos viešbučius.

Kartu su didžiausiu Baltijos šalyse kelionių organizatoriumi AB „Novaturas“ N. Kazlauskas vyko į informacinę kelionę po vieną iš populiariausių, lietuvių ypatingai mėgstamą Graikijos salą Kretą.

„Lankėme 2-5 žvaigždučių kategorijos viešbučius, vertinome jų pasiruošimą ir tikrinome kokybę, jog pailsėti atvykusiems ir atostogų pasiilgusiems keliautojams galėtume pasiūlyti būtent tokias atostogas, kokias jas ir mato bukletų nuotraukose. Ir nors tokia praktika – viešbučių vertinimas ir susipažinimas su jais – turizmo sektoriuje yra įprasta, tačiau kelionės Covid-19 aplinkybėmis, yra šiek tiek kitokios nei buvo įprasta seniau“, – teigia N. Kazlauskas.   

 

Pasak kelionių eksperto, tarp žmonių vis dar aktyviai sklando mintis, kad nėra prasmės keliauti ir taip stumti save į pavojų. Neretai pirmasis klausimas sugrįžusiems būna: „Ar nebuvo baisu?“.

N. Kazlauskas pasakoja, kad kelionės šiuo metu yra kitokios – be įprastų saugumo reikalavimų, ypatingas dėmesys skiriamas higienai ir koronavirusinės infekcijos plitimo prevencijai, tačiau keliautojams baimės tai nesukelia. Padidintas rūpestis ir dėmesys kuria saugumo jausmą – kelionių ir viešbučių personalas jau išmoko dirbti pasikeitusiomis sąlygomis.

„Visos kelionės metu ir lėktuve, ir kurorte, jautiesi saugus, nes žinai, kad visos institucijos ir paslaugų tiekėjai – viešbučiai, kavinės, gidai, parduotuvės, oro uosto infrastruktūra – nuosekliai seka ir vadovaujasi atsakingų institucijų rekomendacijomis“, – pasakoja iš Kretos grįžęs N. Kazlauskas.

Jo teigimu, lėktuve, oro uostuose, autobusuose privaloma dėvėti kaukes. Atvykus į viešbutį gali būti matuojama kūno temperatūra. Aptarnaujantis personalas viešbučiuose, parduotuvės, restoranuose ir kitų paslaugų teikimo vietose dėvi apsaugines veido kaukes. Maistas ir valgymo įrankiai kiekvienam svečiui be išimties paduodami ir dedami tik individualiai. Visi bendro naudojimo paviršiai (kėdės, stalai ir kita), taip pat kambariai bei bendros patalpos reguliariai dezinfekuojamos.

Keičiasi ir keliautojų įpročiai – pavyzdžiui, viešbučių svečiai turi galimybę užsakyti retesnį savo kambarių tvarkymą, taip siekiant sumažinti fizinio kontakto dažnį. Paplūdimiuose konkrečiam kambariui priskirtas gultas gali tapti įprasta praktika. Prieš atvykstant į Graikiją taip pat privaloma užpildyti keleivio identifikavimo formą. 

Kelionių agentūrų duomenimis, dauguma viešbučių Kretos kurorte šiuo metu užimti 20-80 proc. ar net 100 proc. Tai priklauso ir nuo viešbučio kokybės, ir nuo jo populiarumo bei gebėjimo susitvarkyti su didesniems svečių srautams keliamais higienos reikalavimais.

„Dalis kurorto viešbučių, tiesa, atsidarė visai neseniai, o keliautojų srautai šiuo metu dar yra pakankamai maži. Galima sakyti, kad tai yra tobulas metas tiems, kurie ieško kokybiško poilsio, išskirtinio dėmesio ir atokvėpio nuo didelių minių populiariame kurorte“, – teigia N. Kazlauskas.

Įvairiose kurorto dalyse aplankęs ir nuodugniai įvertinęs daugiau nei 20 skirtingos kategorijos viešbučių, keliautojas N. Kazlauskas paskelbė verdiktą: „Kreta atostogoms pasiruošusi“. Iš visų praėjusią savaitę aplankytų ir įvertintų viešbučių, „Baltic Tours” komanda atrinko šių dienų aktualijas atitinkančių ir kelionių ekspertų rekomenduojamų viešbučių Kretoje TOP dešimtuką. Į šį sąrašą ne eilės tvarka įtraukti tik tie aplankyti viešbučiai, kurie puikiai atitiko savo kategorijos kokybę ir yra visiškai pasiruošę saugiai priimti ir puikiai aptarnauti lankytojus: 

 

 1. Hara Ilios Village 3*

 2. Stella Island Luxury resort 5*

 3. Stella Palace Resort 5*

 4. Stella Vilage 3*

 5. Alexander Beach 5*

 6. Star Beach 4*

   

 7. Lyttos Beach 5*

 8. Fodele Beach 5*

 9. Oasis 2*

 10. Creta Star 4*

  Top kelionių pasiūlymai į Graikiją >> 

Baltic Tours
Emocijos, profesionalumas ir dalijimasis kelionių džiaugsmu – tai, kas daro mus išskirtiniais. Baltic Tours kelionių agentūra – daugiau nei kelionės įsigijimo vieta ar paslaugos. Tai patirties mainai, atspindintys inovatyvius kelionių organizavimo ypatumus. Baltic Tours kelionių ekspertai it gerų atostogų riteriai, šiuose unikaliuose kelionių įrašuose pasakojantys ne tik istorijas iš savo patirties, bet gvildenantys keliautojų istorijas ir paslaptis, kuriomis gaubiasi kiekviena kryptis.