×
Turite klausimų? Pir - Pen 8:00-18:00 +370 5 266 1616 keliones@baltictours.lt

Kelionių istorijos ir patarimai

11 patarimų, kaip savarankiškai keliauti Dominikos Respublikoje (2 dalis)

3+
Visai neseniai Rima keliavo savarankiškai Dominikos Respublikoje. Pirmą teksto dalį apie tai, kaip jai sekėsi, rasite čiaŠįkart siūlome skaityti antrą pasakojimo apie kelionę po Dominikos Respubliką dalį ir sužinoti, kas įvyko toliau! 😊

6 patarimas. Dominikos Respublikoje esančiame Samana pusiasalyje yra nuostabaus grožio Salto el Limon krioklys ir daugelis vietos turistinių agentūrų siūlo keliones prie šio krioklio. Siūloma kelionės kaina apie 90 dolerių žmogui, į kurią būtų įskaičiuota Jūsų kelionė autobusu ir nusileidimas pėsčiųjų trasa arkliais, kadangi kelias iki krioklio vietomis gali būti pažliugęs. Ir visgi, jeigu nuomositės automobilį, keliaukite prie šio krioklio patys!

Kelionė į Samanos pusiasalį savarankiškai yra ne tik gerokai atraktyvesnė, nes keliauti tenka anksčiau papasakotu maršrutu per vietos gyvenvietes, tačiau ir gerokai pigesnė. Mums dviem ji kainavo apie 70 dolerių įskaitant nusileidimą trasa. O jei jaudinatės dėl to, kaip reikės pasiekti krioklį, tai dvejones meskite į šalį. Vos atvykę į vietą, pamatėme ženklus, rodančius, kur galima išsinuomoti arklius ir kartu su vietiniais nusileisti iki krioklio. Už šį malonumą jie prašo apie 20 dolerių žmogui. Už sumokėtus 20 dolerių jie jus palydi iki vietos, palaukia, kol išsimaudysite ir nusifotografuosite, o tada palydi atgal. Tiesa, nepamirškite turėti smulkiųjų, kadangi įėjimas prie krioklio yra mokamas, apie 1 dolerį žmogui. Mes, žinoma, apie tai nepagalvojome, tačiau mus lydėjęs jaunuolis patikėjo pažadu grąžinti jam šią sumą, kai tik grįšime prie automobilio.

Krioklys mus pasitiko visu savo didingu grožiu – jėga, vėju, skaidriu šaltu vandeniu ir jausmu, persunktu beprotišku adrenalinu. Mums pasisekė, kad tokiu metų laiku Dominikoje nedaug turistų, todėl turėjome progą ir nusifotografuoti, ir išsimaudyti. Beje, čia reikėtų būti ypač atsargiems, nes kažkiek atsipalaidavus, vandens srovė netruks jus nutėkšti žemyn.

7 patarimas. Būtinai nuvykite prie Atlanto vandenyno. Karibų jūros ir Atlanto vandenyno pakrantės gerokai skiriasi. Nors prie pastarojo greičiausiai neaptiksite milžiniškų kriauklių, vandenyno jėga, kurią pajauti vos įkėlęs koją į paplūdimį, verčia atsisėsti.

Mes pasirinkome miestelį Los Terrenas, įsikūrusį vandenyno pakrantėje. Čia ne tik viskas šiek tiek pigiau negu prie Karibų jūros, bet ir gerokai mažiau turistų. Dar šiame miestelyje yra banglentininkų mokykla, todėl galima pamėginti prijaukinti banglentę.

8 patarimas. Aplenkite turistų itin pamėgtą Boca Chica miestelį. Nors visuose interneto puslapiuose apie Dominikos Respubliką Boca Chica vaizduojama kaip vietovė, turinti nuostabų paplūdimį. Iš tiesų ten visa pakrantė nusėta neįsivaizduojamu kiekiu šiukšlių, o vietos kavinės uzurpavusios didžiąją dalį paplūdimio. Tad norintys pasimėgauti vandens malonumais turi užsisakinėti maistą ar gėrimus, o išsimaudę ir šlapiais maudymosi drabužiais grįžti prie staliukų. Žavesio čia tikrai mažai.

Šiame miestelyje buvome užsisakę 4 nakvynes, tačiau Boca Chica paplūdimyje praleidome tik vieną pavakarę. Kitą dieną leisti laisvalaikį grįžome į minėtą laukinį paplūdimį prie Bayahibe. Tiesa, visgi vienas geras dalykas šiame turistų permirkusiame miestelyje buvo St. Tropez Seafood and Grill by Vistamarina restoranas, esantis ant jūros kranto. Skanesnio aštuonkojo tikrai nesu niekur kitur ragavusi, kaip ir kokteilio Coco Loco. Ir išties šiame restorane buvo gerai viskas, pradedant aptarnavimu ir baigiant skonio dalykais. Beje, palikti arbatpinigių šioje šalyje nėra būtina, kadangi daugeliu atveju jie būna įskaičiuoti į sąskaitą. Tik reikėtų atkreipti dėmesį, kad meniu kainos dažniausiai nurodomos be mokesčių, todėl galutinė jūsų vakarienės kaina gali šiek tiek išsipūsti.

9 patarimas. Jei norite pamatyti neturistinę Dominikos Respubliką, išbandykite nakvynę kalnuose.
Ši mintis mums šovė visiškai netikėtai, aptikus Airbnb svetainėje p. Claros apartamentus, esančius prie kalnų upės Los Cacaos kaimelyje. Kelionė į šį kaimelį truko apie 3 val., mat lakstyti kalnų keliais, vedančiais per kitus mažus kaimelius, praktiškai neįmanoma, bet tai, ką išvydome atvykę, atpirko viską.

Vilos terasoje nuolat zujo žali nedideli driežiukai, sode augo palmės, bananų medžiai, o su apartamentų raktais kartu gavome ir raktus nuo atskiro įėjimo prie upės, kur vietiniai paprastai neužklysta. Upės vanduo, žinoma, vėsesnis negu jūros, tačiau puikiai tinka atsigaivinti. Ten buvo tikra ramybės oazė: be WiFi, be telefono ryšio, užtat net su trimis šeimininkų šunimis, kurie palaikė mums draugiją, ir tikrų tikriausiais jonvabaliais! Sutemus išjungdavome šviesą kambaryje ir netrukdavome pamatyti skraidančias švieseles. Tai buvo išties kažkas neįtikėtinai magiško!

Beje, prieš keliaujant į šią vietovę, reikėtų gausiai apsipirkti, arba iš anksto susitarti su p. Clara, kad kažkas Jums gamintų. Kalnuose nėra prekybos centrų, o tik maži kioskeliai, galintys patenkinti nedideles reikmes. Mes rinkomės pirmą būdą, tad visas dienas gaminomės patys.

Negaliu nepapasakoti ir apie kelionę pėsčiomis po vietos apylinkes, nes tai, ką ten išvydome, tikrai pribloškė. Mes, žmonės iš kitų kraštų, kartais būname pamišę dėl švaros, o ten nėra nieko keisto, kai skalbiniai džiūsta ant trobos stogo arba tiesiog čia pat ant kelio! Beje, ant kelio gali būti džiovinami ne tik drabužiai, tačiau ir kavos ar kakavos pupelės. Kalnuose jų medžių apstu. Kalnuose auga ir žaliosios citrinos, bambukai ir galybė kitokių augalų, kuriuos norisi paliesti, pauostyti. Būtinai tai padarykite!

10 patarimas. Gerai pagalvokite, ar tikrai norite pamatyti šalies sostinę Santo Domingas.
Mums sostinė paliko gana slogų prisiminimą. Galbūt todėl, kad esame gamtos mylėtojai ir mums mieliau šmirinėti tarp uolų negu tarp skirtingų gatvių, sostinėje nesijautėme jaukiai. Beprotiški kamščiai, šūkaliojimai, nesibaigiantys automobilių pypsėjimai, smogas, gatvėse 3 mln. žmonių ir visur įkyrūs mažų parduotuvėlių pardavėjai, kviečiantys užsukti vidun, – būtent tokia pasirodė mums šalies širdis. Nors važiavome ten gana ilgai, po 2 valandų movėme atgal į pajūrį.

11 patarimas. Nieko nebijokite ir išnaudokite visas šioje saloje jums atsiversiančias galimybes! Taip, mes nesipuošėme jokiais papuošalais, netgi vestuviniais žiedais. Taip, mes vengėme vaikštinėti dviese sutemus. Taip, kartais jausdavomės nejaukiai. Bet galiausiai supratome, kad reikia tiesiog atsipalaiduoti ir leistis įvykių tėkmėn. Net ir nutikus tokioms nemalonioms situacijoms, kaip, pvz., išsikrovęs automobilio akumuliatorius laukiniame paplūdimyje, Dominikos Respublika ne kartą mums įrodė, kad žmonės čia nestokoja paprasto ir nuoširdaus gerumo.

Taigi linkime Rimai nesustoti keliauti ir lauksime naujų jos įspūdžių! Bet įspūdžiai mėgsta pabirti atmintyje. Kad taip nenutiktų, ir Jūs mums papasakokite savo istoriją parašę el. paštu istorijos@baltictours.lt.

 

Baltic Tours
Emocijos, profesionalumas ir dalijimasis kelionių džiaugsmu – tai, kas daro mus išskirtiniais. Kelionių agentūra – daugiau nei kelionės įsigijimo vieta ar paslaugos. Tai patirties mainai, atspindintys inovatyvius kelionių organizavimo ypatumus.