×
Turite klausimų? Pir - Pen 8:00-18:00 +370 5 266 1616 keliones@baltictours.lt

Kelionių istorijos ir patarimai

Pietų Korėja: sugedusio telefono istorija

2+
Ką pasakytumėte, jeigu Jūsų pavasario atostogoms pasiūlytume Pietų Korėją? Vieni Jūsų, turbūt, pamestų galvą iš smalsumo, o kiti – šoktų į lėktuvą, skrendantį artimesnių kurortų link. Vis dėlto, gyvenimas nepažinimui yra per trumpas.

Tuo įsitikinusi ir Baltic Tours komandos narė, kelionių ekspertė Rasa Levickaitė. Ši kelionės istorija – tiesiai iš Rasos lūpų. Tad apie viską – nuo pradžių. 

Likimas lėmė Pietų Korėją ir apdovanojo Finnair oro linijomis

Su vyru ir dviem sūnumis (5 ir 1,5 m.) planavome kasmetinę pavasario duoklę Azijai atiduoti keliaujant į Singapūrą su Turkish Airlines. Vis dėlto, atostogavome Pietų Korėjoje, skridome su Finnair oro linijomis. Nors Pietų Korėja turi charakteringus keturis metų laikus, balandis paprastai – šiltas, saulėtas ir idealus keliauti. Mūsų antroji balandžio savaitė dovanojo dieną vos virš 10°C laipsnių šilumos, šiaurės vėją ir taifūną, tačiau sakurų žydėjimas buvo fantastiškas egzistencinį trapumą menantis reginys. Gavosi tikra sugedusio telefono istorija, tačiau kelionė buvo stulbinančiai puiki.

Su vyru turim ypatingą trauką Azijai. Gimus vaikams stengiamės neiškristi iš plano ir ne vienas mums pirštu ties smilkiniu pasukioja, kai supranta, kad mūsų mažieji 8-12 val. „kankinasi“ ilguosiuose skrydžiuose. Kol kas nepanašu, kad jie „kenčia“, nes, pavyzdžiui, Finnair skrydžių jungtis iš Vilniaus per Helsinki į Seulą yra viso labo tik 12 val. kelionė, o šiaurės pašvaiste padabintos Airbus A350 XWB orlaivio lubos, dalykiška įgula ir puiki pramoginė programa skrydžio televizijoje akimirksniu suvalgo laiką. Ir žiūrėk – tu jau nuskridęs 7500 km!

Seulas – inovacijų branduolys, mados industrijos viršūnė

Seulo nuotaika – pilkai žalsva. Betoninis, modernus, pilkas, lyg be žmonių. Šis miestas oficialiai vadinamas Seulo ypatinguoju miestu. Daugiau nei 24 mln. gyventojų turintis megapolis yra ne tik Pietų Korėjos, bet ir visos Rytų Azijos mados, technologijų, finansų ir inovacijų centras. Net 18 metro linijų ir erdvios metro stotys leidžia jaustis laisvai tarp megapolio gyventojų ir turistų srauto. Nors Seulas aktyviai ieško atvykstamojo turizmo rinkų, tačiau per metus sulaukia 8 mln. turistų ir tai yra kiek mažiau, nei pavyzdžiui, Florencija. Turizmo infrastruktūra – viena puikiausių pasaulyje, įskaitant ir Tarptautinį Incheon oro uostą, kuris pripažintas geriausiu pasaulyje!

Neofuturistinis Seulas dovanoja ypatingą reginį – Dongdaemun Design Plaza (arch. Zaha Hadid) ir Dizaino muziejaus ekspozicijas. Mūsų viešnagės metu širdis virpino laikinoji Korėjos šilko tapybos klasikų Shin Yun-bok (1758–1813) ir Jeong Seon (1676–1759) paroda ‘Drawn by the Wind’ – apie vėją, amžinąją kaitą, kasdienius rūpesčius ir krentančius žiedus.

Seulo miške – taisyklių lavina ir tikra meno paroda

Keistokas, tačiau vertas aplankyti yra Seulo miškas. Tai iš karališkųjų medžioklės plotų perdarytas parkas: atvertas 2005 m., miesto investicija 180 mln. Eur, pasodinta 400 tūkst. medžių, užveista 100 gyvūnų, plotas 1,200,000 m². Baudos už keturkojų kakučius, rūkymą, augalų skynimą ir 100+ kt. taisyklių pažeidimą – nuo 75 Eur. Begalė eklektiškų skulptūrų (beje, viso miesto gatvėse yra nesuskaičiuojama galybė skulptūrų) ir šiuolaikinio meno instaliacijų. Miško vaikų aikštelė vaikų vertinimu 1 iš 5. Na, mes gal per daug išlepinti Vingio parko…

Ten, kur darbuotojai  – robotai

Kelionės metu traukiniu patraukėme į netoli Seulo eantį jaukų miestelį Suwon, kuris didžiuojasi UNESCO paveldo sąrašo puikenybe it karoliais apjuosusia miestą Hwaseong gynybine siena. Ją 1794-1796 metais pastatė Joseon dinastijos karalius Jeongjo. Čia tvyro ramybė, galima pasivaiksčioti arba trirate rikša apvažiuoti 4 km gynybinės sienos įtvirtinimus, užkąsti vietiniuose restoranėliuose sėdantis tiesiai ant šildomų grindų, pasimėgauti modernios provincijos perliukais kaip lazerių instaliacijomis arba turizmo informacijos centro darbuotojais robotais.

Pietų Korėjos virtuvė ir espresso paieškos

Korėjietiška virtuvė,  paveikta kultūrinio mikso, evoliucionavusi drauge su technologijomis ir populiariąja kultūra, yra žavinga savo tradicija šalia pagrindinio patiekalo patiekti gausius užkandžius banchan. Pietų Korėjoje mums negaliojo taisyklė „eik valgyti ten, kur valgo vietiniai“, nes tik viena iš trijų vietų pasitaikydavo „skani“. Ir dar – kavos vietų yra tikrai daug ir originalių, bet espresso vulgaris čia tiesiog neegzistuoja. Nei už pigiai, nei už brangiai.

Turistai iš Pietų Korėjos kosmetiką tempia lagaminais

Pietų Korėjos Vyriausybės užsakymu atliktas tyrimas atskleidė, kad populiariausia prekė, kurią užsieniečiai perka šioje šalyje – kosmetika, ir tik antroje vietoje – elektronika, kuri yra Pietų Korėjos vizitinė kortelė. Korėjietiška kosmetika yra užvaldžiusi ne tik japonų, kinų, bet ir amerikiečių bei europiečių sveikatinimo ir grožio įpročius. Korėjos kosmetikos kompanijos kaštligiškai užsibrėžę kas mėnesį rinkai pristatyti bent po vieną inovaciją, todėl tokios sudedamosios dalys kaip vulkaninis molis, sojų pupelių pasta, žolelės, sraigių sekretas, jūros dumbliai nieko nebestebina. Korėjietiškos kosmetikos mįslė pasauliui neįmenama, tik labai trokštama ir už labai gerą kainą.

Kelionės planas: kada ir kodėl verta vykti į Pietų Korėją

Į Pietų Korėja verčiausia vykti vėlyvą pavasarį arba ankstyvą rudenį. Tai nuostabiausios gamtos šalis, žygeivių ir kopinėtojų rojus, siūlantis įvaraus lygio trasas ir labai gerą infrastruktūrą, visos kryptis lengvai pasiekiamos greitaisiais traukiniais nuo Seulo centrinės traukinių stoties. O šiaip ši šalis yra elektronikos nirvana, greičiausio interneto patirtis, Samsung karalystė. Dar nenuniokota turistų ir fantastiška patirtis saugių, įspūdingų kelionių bei Azijos gerbėjams.

Baltic Tours
Emocijos, profesionalumas ir dalijimasis kelionių džiaugsmu – tai, kas daro mus išskirtiniais. Baltic Tours kelionių agentūra – daugiau nei kelionės įsigijimo vieta ar paslaugos. Tai patirties mainai, atspindintys inovatyvius kelionių organizavimo ypatumus. Baltic Tours kelionių ekspertai it gerų atostogų riteriai, šiuose unikaliuose kelionių įrašuose pasakojantys ne tik istorijas iš savo patirties, bet gvildenantys keliautojų istorijas ir paslaptis, kuriomis gaubiasi kiekviena kryptis.