×
Turite klausimų? Pir - Pen 8:00-18:00 +370 5 266 1616 keliones@baltictours.lt

Kelionių istorijos ir patarimai

Marakeše fleitos garsais viliojamos ne tik gyvatės, bet ir turistai

3+
Įsivaizduokite: prieš akis iškyla kobrų kerėtojas, netikėtais triukais žavi iliuzionistas, vėliau, sėdite spalvomis bei palmėmis apsuptame kieme ir tolumoje regite saulės nutviekstus kalnus. Jau nekantru apie ką kalbame? Pristatome unikalų ir spalvingąjį Marakešą! Atrasite naują kryptį. Gal net atostogų planus pakoreguosite.

Šis įspūdingas miestas dažnai tituluojamas Maroko širdimi ir yra vienas labiausiai lankomų miestų pasaulyje. Turistai šį miestą renkasi neatsitiktinai, atvykėlius sužavi viskas – subtilus maistas ir gėrimai, vietinės turgavietės, siauros senamiesčio gatvelės, išskirtinė architektūra. Marakešas užburia bei nepalieka abejingų. Tai – dykumų ir kalnų rojus, kuriame apsilankius vieną kartą norisi sugrįžti dar ir dar. Renkantis atostogų vietą, ši kryptis yra idealus pasirinkimas tiems, kurie išsiilgę saulės vonių, yra nereiklūs bei mėgsta keliauti.

Marakešo skonis

Pažintį su Marakešu pradėjome vaizdiniais, tačiau vis dar nepajutote šio nepakartojamo miesto skonio? Tuomet susipažinkime su maisto šedevrais! Marakešo virtuvė unikali savo patiekalais, kurių nerasite kitose valstybėse. Populiariausi jų, dar berberų laikais gaminti – kuskusas ir tadžinas.

Kuskuso čia rasite įvairiausio – pradedant nuo pasiūlymų vegetarams, baigiant karališkuoju kuskusu, kurio sudėtyje yra net 4 rūšių mėsos. Maistas pasižymi saldumu, kurį priduoda prieskoniai ar vaisiai, todėl žmonės dažnai arba dievina Marakešo virtuvę, arba jos nekenčia. Kaip ir visame Maroke, šiame mieste alkoholis nėra vartojamas. Čia labai populiari mėtų arbata – ją ryte, pietų metu bei vakare geria bene kiekvienas Marakešo gyventojas.

Ei, Marakeše, ką slepi?

Sakoma, jog keliaujant svarbu kuo arčiau susipažinti su kitos šalies kultūra, kad labiau vertintume savąją, todėl rekomenduojame aplankyti labiausiai Marakešo kultūra spinduliuojančias vietas:

Place Jemaa el-Fna – pagrindinė, tūkstantmetį skaičiuojanti miesto aikštė, kurioje nuolat šurmuliuoja vietiniai bei turistai. Dienos metu čia pilna apelsinų sulčių prekyviečių, linksmintojų su beždžionėlėmis, spalvingais kostiumais apsirengusių vandens pardavėjų bei gyvačių kerėtojų. Nenustebkite jei jus užkalbins kobrų kerėtojas, o visai šalia suksis ugnies spjaudytojai. Vakare verta vėl sugrįžti į Jemaa El Fna aikštę. Sutemus ji įgyja kitokias formas, spalvas ir garsus. Čia pilstoma sraigių sriuba, aidi muzika, iš puodų kyla garai. Ši vieta – lyg tikra Maroko ikona, prieštaringa, kartais šiaušianti plaukus, bet nepaliekanti abejingų.

Odos raugyklos – odų raugyklos jau seniai tapo vienu iš Maroko ir Marakešo simbolių. Kvapų įvairovė čia tokia pati, kaip ir spalvų, o vaizdai labiau primena XVIII amžių. Odų apdirbimo technologija čia nesikeičia jau šimtmečius – gyvulių odos mirkomos ir mindomos kojomis, džiovinamos čia pat ant namų stogų, o odų apdirbimui naudojami natūralūs chemikalai ir toliau kenkia šį darbą atliekančių marokiečių kojoms. Aplink odų raugyklas įsikūrusios parduotuvės siūlo šimtus skirtingų gaminių iš spalvotos ir kokybiškos marokietiškos odos.

Palais de la Bahia – tai prabangus rūmų ir sodų kompleksas, pastatytas XIX a. Rūmų pavadinimas išvertus reikštų „Spindesys“. Ši prašmatni vieta taip pat atspindi autentišką stilių.

Turgavietė – vos keli žingsniai nuo Jemaa el Fna aikštės ir galite leistis į kelionę po spalvingąją miesto turgavietę (vietinių vadinama souk), kurią aplankyti būtina norint patirti tikrąją Marakešo aurą. Jeigu domina pirkiniai, patartume daugiau dėmesio skirti odiniams krepšiams ir šlepetėms, dirbiniams iš metalo bei prieskoniams. Nustebsite, bet pokalbis ir šypsena gali sumažinti prekės kainą net kelis kartus!

6 patarimai vykstantiems į Marakešą

  1. Valiutą išsikeiskite oro uoste. Mieste bankuose ji nebus keičiama.
  2. Pasirūpinkite grynaisiais pinigais, nes kortele atsiskaityti galėsite ne visur.
  3. Derėkitės, nes galite permokėti.
  4. Negerkite vandens iš čiaupo, galite apsinuodyti.
  5. Nepamirškite kremo nuo saulės.
  6. Saugokitės kišenvagių!

Baltic Tours
Emocijos, profesionalumas ir dalijimasis kelionių džiaugsmu – tai, kas daro mus išskirtiniais. Baltic Tours kelionių agentūra – daugiau nei kelionės įsigijimo vieta ar paslaugos. Tai patirties mainai, atspindintys inovatyvius kelionių organizavimo ypatumus. Baltic Tours kelionių ekspertai it gerų atostogų riteriai, šiuose unikaliuose kelionių įrašuose pasakojantys ne tik istorijas iš savo patirties, bet gvildenantys keliautojų istorijas ir paslaptis, kuriomis gaubiasi kiekviena kryptis.