×
Turite klausimų? Pir - Pen 8:00-18:00 +370 5 266 1616 keliones@baltictours.lt

Kelionių istorijos ir patarimai

Karibų egzotika ir balto smėlio paplūdimiai Dominikos Respublikoje

3+
Skaitymo trukmė: 4 min.
Lėktuvas iš Vilniaus pakyla 09:45, o Dominikos Respublikoje leidžiasi 15:35. Kaip čia taip greit, juk ne į Turkiją skrendame – paklausite? O gi kai mes Europoje klojamės lovą, kažkur smėlėtoje Punta Kanos pakrantėje, kur susijungia svajingoji Karibų jūra ir galingasis Atlantas, dar skamba paskutiniai merengės akordai, bare dar barška romo grafinai, o palmių lapus skalauja gaivus vakarėjantis Karibų jūros atodūsis.

Viena populiariausių žiemos sezono krypčių dabar pasiekiama tiesiogiai iš Vilniaus! Kelionių orgnizatorius „Itaka“ nuo šiol siūlo galimybę niūrų lietuvišką rudenį iškeisti į itin lengvai pasiekiamą karibų egzotiką. 11 valandų ramiu Atlanto vandenyno oro keliu ir jūs jau Dominikos Respublikoje!

 

Pina Kolada, Santa Barbara ir purus purus baltas smėlis miniatiūrinėse salose

Tingios dienos po liauna palme ir lotyniškų ritmų kupinos naktys, egzotiški gėrimai bei sultingi vaisiai… Kokosų palmės ir smaragdinė jūra, skalaujanti negyvenamos salos smulkaus baltutėlio smėlio krantus… ar ne taip aprašytas rojus žemėje? 

Jeigu esate žingeidūs keliautojai, lygiai taip pat Dominikos Respublika neįsivaizduojama ir be Santa Barbaros. Nepainiokite, kalbame ne apie žymųjį serialą, o Samana pusiasalyje įsikūrusį spalvotais mediniais kolojininio stiliaus namukais pasidabinusią pusiasalio sostinę. Čia sezono metu atplaukia didžiausi pasaulio žinduoliai – kuprotieji banginiai. Suaugę žinduoliai gali siekti iki 12-16 m ilgio ir sverti per 25-30 tonų. Ar galite įsivaizduoti kokį šou jie surengia žiūrovams krante?

Santa Barbara yra puikus atspirties taškas atrasti gražiausius salos brangakmenius. Didžiausia salos įžymybė – Los Haitises nacionalinis parkas, kuris ne tik primena svajingus Tailando „kabančius“ sodus, bet yra ir namai efektingiesiems mangrovių miškams, šikšnosparnių urvams ir uoloms bei didžiųjų vandens žinduolių kapinėms.

 

O galbūt jums artimesnė žemė nei jūra? Tie, kurių kelionės greitaeigiais kateriais nežavi, gali pasileisti atogrąžų miškais ant arklio nugaros link įspūdingo El Limon krioklio, išbandyti džipų safari aukščiausiais pusiasalio kalnais ar tiesiog pasimėgauti triukšmingu Santa Barbaros naktiniu gyvenimu ir geriausiais restoranais, tiekiančiais gardžiausius vietinius „sancochos” ar „tostones”.

Gardžius vietinius patiekalus serviruoja ir istorija alsuoja tikroji Dominikos sostinė Santo Domingas – vienas seniausių užatlantės miestų, kur iki šiol stovi Kristupo Kolumbo sūnaus rezidencija ir ilsisi pats žymusis keliautojas Kolumbas. Sostinę aplankyti labai patogu iš populiariojo Punta Kanos kurorto.

Nesvarbu, atvykote į Dominiką savaitei, dviems, ar planuojate pasilikti ilgiau, per savo viešnagę privalote aplankyti bent vieną miniatiūrinę rojaus salą, apaugusią ikoniškomis pasvirusiomis palmėmis. Nuo Santa Barbaros pusės greičiausiai pasieksite Cayo Levantado miniatiūrinę salelę, o jeigu bazuositės Punta Kanos kurorte – jūsų tikslas pati gražiausiai ir pati populiariausia „Bounty“ sala, vietiniams labiau žinoma kaip Saonas. Rekomenduojame nepamiršti kremo nuo saulės ir fotojuostelės!

 

„Viskas įskaičiuota“ rojus turistams

Kelionių organizatoriaus „Itaka“ kruopščiai atrinkti 5* viešbučiai pasitinka poilsiautojus su plačiausiomis šypsenomis, atlapomis širdimis ir dosniu „viskas įskaičiuota“ kelionės paketu. Punta Kana – vienas populiariausių kurortų Karibų salyne, turistams siūlantis pilną maitinimo ir gėrimų programą už prieinamą kainą. 

Viskas, ką reikia atlikti iki šios romantiškos kelionės pradžios, tai išmokti vieną skambų sakinį: „Hola, un piña colada para senorita y rom con cola para caballero, por favor!”. Karibų romantika be romo, kaip jau supratote, neįsivaizduojama. 

Atverkite savo širdis nuotaikingiems Dominikos žmonėms ir, pažadame, namo grįšite pasikrovę ne tik papildomų kilogramų, bet ir puikios nuotaikos užtaisu.

 

Kada ir kiek ilgam keliauti?

Dominikos Respublikoje visada šilta ir drėgna, apie +29-31 °C karščio, todėl pasimėgauti šiluma galima ištisus metus. Tiesa, norint išvengti dažnų, bet trumpų atogrąžų liūčių, geriausias laikas atostogauti nuo gruodžio iki kovo mėnesio. 

Kiek laiko skirti kelionei? Pasyviam poilsiui ikoniškuose paplūdimiuose nusiteikę turistai pajus karibų dvasią ir per 7 dienas, tačiau norintiems labiau prisiliesti prie egzotiškos tropinės gamtos, rekomenduojame skirti bent dvi savaites derinant poilsį su pažintine programa. Renkantis atostogų trukmę siūlome įvertinti 11 valandų skrydžio laiką keliaujant pirmyn ir atgal. Tiesa, keliaudami su organizatoriumi galite būti tikri, kad minimalus poilsio laikas – 7 dienos garantuotos, o papildoma para bus praleista oro erdvėje, patogiai įsitaisius erdviame Airbus A330 lėktuve.

 

Negalima išvykti

Vietiniai tiki, kad Dominikos Respublikoje prinoksta patys sultingiausi vaisiai ir užauga pati gardžiausia kava. Net jeigu nesate dideli romo ir cigarų gerbėjai, namiškiai apsidžiaugs jeigu parvešite vietinių cigarų ir romo. Šie produktai parduodami kur kas draugiškesnėmis kainomis nei Europoje.

Jeigu bent vieną iš paminėtų atributų pamiršote, neabejotinai teks grįžti į spalvingąją Punta Kaną – tai mums patvirtino Punta Kanoje sutikta ne viena lietuvaičių pora!

 

Jeigu skaitant susimąstėte, kad jau laikas aplankyti Dominikos Respubiką – brūkštelkite mums užklausą ir mes pateiksime geriausius kainos pasiūlymus neužmirštamoms jūsų atostogoms, po pasvirusiomis palmėmis, neskaičiuojant pina koladų taurių ir merengės žingsnių.

Baltic Tours
Emocijos, profesionalumas ir dalijimasis kelionių džiaugsmu – tai, kas daro mus išskirtiniais. Baltic Tours kelionių agentūra – daugiau nei kelionės įsigijimo vieta ar paslaugos. Tai patirties mainai, atspindintys inovatyvius kelionių organizavimo ypatumus. Baltic Tours kelionių ekspertai it gerų atostogų riteriai, šiuose unikaliuose kelionių įrašuose pasakojantys ne tik istorijas iš savo patirties, bet gvildenantys keliautojų istorijas ir paslaptis, kuriomis gaubiasi kiekviena kryptis.