×
Turite klausimų? Pir - Pen 8:00-18:00 +370 5 266 1616 keliones@baltictours.lt

Kelionių istorijos ir patarimai

Kai egzotika šaukia, laikas Tailandui!

1+
Egzotinės kelionės kiekvienais metais sulaukia vis daugiau norinčių atrasti naujus pasaulio kampelius. Šiuo metu ant bangos – kelionės į Tailandą.

Pastebima tendencija, kad tolesnės šalys daug kam gali būti tikras iššūkis. Vis dėlto juk vykstama į šalį, apie kurią dar kol kas nedaug žinome. Visiems aktualu prieš kelionę paskaitinėti kelionių blog’us bei aprašymus, kad tolimojoje šalyje jaustumėtės tvirčiau. Dėl to pateikiame keletą praktinių patarimų vykstantiems į egzotišką Tailandą.

Kaip gauti Tailando vizą?

Kokius dokumentus būtina turėti vykstant į Tailandą? Būtina turėti vizą. Ją galima gauti keliais būdais. Šalies pasienyje turistinės vizos Visa on Arrival išduodamos tik 15 dienų. Tam, kad ją gautumėte, reikia turėti šiuos dokumentus:

 • galiojantį pasą (galiojimo laikas ne trumpesnis kaip 6 mėn. nuo įvažiavimo į Tailando Karalystę dienos);
 • 2 spalvotas nuotraukas (darytas ne seniau kaip prieš 6 mėn., 4,5 cm x 3,5 cm);
 • lėktuvo bilietą (su grįžimu atgal arba išvykimu į kitą šalį);
 • viešbučio rezervacijos arba kelionės plano kopiją.
 • Ir apie 1000 Tailando batų (apie 26 Eur).

Dažniausiai kelionių aprašymuose teigiama, kad nereikia dėl jos iš anksto sukti galvos. Pavyzdžiui, ją galima ją gauti Bankoko oro uoste. Bet kol gausite vizą, gali trukti net iki 4 valandų. Žinoma, galbūt jums pasiseks ir vizą gausite greičiau negu per 1 valandą. O jei nepasiseks? Taip ir praleisite savo kelionės pirmas keturias valandas, per kurias jau būtumėte galėję grožėtis egzotika ir nauja šalimi. Todėl siūlome jums geriausią veiksmų planą:
Viza pasirūpinkite dar prieš išvykdami iš Lietuvos. Tai nebus galvos skausmas – atvykite konsultuotis su Baltic Tours kelionių ekspertais. Jie padės ją gauti kuo greičiau.

Pagarba šalies kultūrai – tikrų keliautojų motto

Patyrę ir mylintys keliones keliautojai ir, žinoma, ne tik jie supranta, kad svarbu gerbti kultūrą ir atsižvelgti į tradicijas. Tailandas – išties turtingos kultūros šalis. Ką daryti, kad tailandiečiai jus priimtų šiltai?

 • Tailande himnas giedamas du kartus per dieną, ryte ir vakare. Kai tik pradedamas giedoti himnas, liaukitės kalbėję ir ramiai palaukite. Arba galite stebėti, kaip elgiasi Tailande gyvenantys žmonės, ir prisijungti prie jų.
 • Atsiminkite, kad tailandiečiai labai myli savo karalių bei karališkąją šeimą. Todėl būtų geriau, kad nesugalvotumėte apie jį juokauti, pašiepti pokalbyje ar tuo labiau niekinti jo atvaizdus. Už parodytą nepagarbą karaliui Tailande jums gali grėsti net kalėjimas, todėl susilaikykite nuo monarcho kritikos.
 • Eidami į šventyklas rinkitės kuo kuklesnius drabužius. Taip pat nesugalvokite šaipytis ar lipti ant Budos ar kitų statulų.
 • Tailandiečiai kojas laiko pačia žemiausia ir purviniausia žmogaus vieta. Kai sėdite, neatsukite savo pėdos kitiems, nelieskite jų su kojomis ar jokiu būdu nekelkite savo kojos virš stalo ar tuo labiau kito žmogaus. Tai yra didžiausios nepagarbos gestas. Galva tailandiečiams – pati švenčiausia ir aukščiausia kūno dalis. Jeigu nenorite įžeisti tailandiečio, nelieskite jo galvos.
 • Prieš einant į tailandiečių namus, labai mažas parduotuves, kur, tikėtina, bendrausite su parduotuvės savininkais akis į akį, šventyklas ar kitas erdves, dažniausiai būtina nusiauti batus. Net jei šeimininkai to neprašo, nusiaukite, kad parodytumėte pagarbą.
 • Lankydamiesi Tailande su savimi turėkite drėgnų servetėlių, tualetinio popieriaus ir muilo bei kitų higienos priemonių, nes šiuos dalykus Tailande esančiame tualete rasti sudėtinga. Drėgnos servetėlės bus tikros gelbėtojos ir padės jaustis švariems kelionėje po Tailandą.

Patrakusių vairuotojų šalis

Saugokitės nesklandumų, kad jūsų atostogos būtų tobulos. Būkite atidūs ir saugokite save gatvėse. Tailando eismas toks įtemptas ir greitas, kad iš anksto neapgalvojus savo veiksmų, galima labai nukentėti. Patariame kirsti gatves tik tam skirtose vietose, bet vis tiek būkite budrūs.

Tik vienas miestas Tailande? Neišmintinga!

Susisiekimas tarp miestų ir salų gali būti greitas, patogus ir pigus. Pasiekti tolimesnes Tailando vietas geriausia lėktuvu. Nustebsite, kad tokia maža šalis kaip Tailandas turi net ne vienas vietinių skrydžių oro linijas. Jos siūlo platų asortimentą įvairių skrydžių Tailande. Vadinasi, bus iš ko išsirinkti ir pamatysite dar daugiau. Skrydžius Tailande siūlo ne tik pigiųjų skrydžių oro linijos, bet ir brangesnės. Norėdami dar daugiau komforto tikrai jį rasite. Žinoma, galite rinktis keliauti ir traukiniais bei autobusais. Jų susisiekimas irgi labai gerai išvystytas. Bet dažnai pasitaiko tvarkaraščio netikslumų, nėra taip patogu, o ir kaina dažnai kandžiojasi.

Žinome, kad tolimi kraštai, nors ir labai traukia, gali bauginti. Pasiduokite keliautojo ir atradėjo gyslelei! O nerimą pažadame numalšinti, kai užsuksite į Baltic Tours biurą. Pavaišinsime kava ir suteiksime visą informaciją apie jūsų išsvajotą kelionę į Tailandą! Užteks skaityti kelionių aprašymus, degti baltu pavydu ir dvejoti. Ryžkitės išpildyti savo svajones dabar!

Baltic Tours
Emocijos, profesionalumas ir dalijimasis kelionių džiaugsmu – tai, kas daro mus išskirtiniais. Kelionių agentūra – daugiau nei kelionės įsigijimo vieta ar paslaugos. Tai patirties mainai, atspindintys inovatyvius kelionių organizavimo ypatumus.