×
Turite klausimų? Pir - Pen 8:00-18:00 +370 5 266 1616 keliones@baltictours.lt

Kelionių istorijos ir patarimai

Ką privaloma pamatyti Tailande?

0
Tailandas – viena draugiškiausių ir kontrastingiausių šalių pietryčių Azijoje, kuri kiekvieną keliautoją pakeri savo svetinga šypsena. Indokinijos pusiasalyje įsikūrusi valstybė garsėja kvapą gniaužiančia atogrąžų gamta, paplūdimiais, auksu dabintomis šventyklomis, magiško grožio salomis, vietinių žmonių svetingumu, moderniais ir niekada nemiegančiais miestais, pigiomis kainomis ir tradiciniu aromatingo skonio maistu, kuris sužadina visus skonių receptorius. Ši šalis puikiai tinka tiems, kurie nori išvykti ramių šeimos atostogų ar tiesiog praleisti gerą laiką su draugais vakarėlių sūkuryje. Taigi, ką veikti Tailande bei ką privaloma jame pamatyti?

Nesvarbu, kurią vietą norėtum aplankyti – ar tai būtų modernusis Bankokas, ar seniausias istorinis miestas Chiang Sean, ar paplūdimys Pukete. Gerai paieškojus lėktuvo bilietų, skrydis iš Vilniaus į Bankoką Tailando sostinę, trunka vos 13:30 val. Nedvejok! Tai yra puiki galimybė pažinti kitokį pasaulį, kur tavęs laukia nepamirštami įspūdžiai ir nuostabūs neregėti vaizdai, kurie priverčia vis grįžti mintimis ir kūnu į rojaus kampelį žemėje.

Susidomėjai? Žemiau yra pateikti keli populiariausi lankytini objektai, vietos ir pramogos, kurias privalote išbandyti, pamatyti ir pajausti svečiuojantis tūkstančių šypsenų pramintame Tailande.

 

Bankokas

Pirmą kartą planuojantiems atostogas būtina pamatyti didžiausią Tailando miestą – Bankoką. Tai kontrastų miestas, kur susipina tradicijos ir modernumas. Senovinės šventyklos, modernūs prekybos centrai, raudonųjų žibintų kvartalas, budistai vienuoliai ir viskas vieno miesto gatvėse. Dėl didelio kontrasto gali susidaryti smagi, tačiau chaotiška aplinka.

Čia rasite didžiausią turgų po atviru dangumi, aštuonių aukštų akvariumą, milžinišką Budos statulą, milžinišką drakono bokštą, viešbučio kalėjimą, unikalius rankdarbius ir dar daugiau.

Įspūdingiausias lankytinas objektas mieste, kurį privalai pamatyti, yra Bankoko didieji rūmai. Šie karališkieji rūmai yra didžiulis šventyklų kompleksas, kuriame rasite švenčiausia budistų šventykla – Tailande. Smaragdinė Buda yra labiausiai garbinama statula šioje šventykloje. Nepamirškite, jog lankantis šventykloje galioja griežtas aprangos kodas.

 Tiesa, atostogos Tailande – ne atostogos, jeigu neišbandėte tajų virtuvės, o ypač žaliojo ir raudonojo kario, Pad Thai ir keptų ryžių ir žuvies patiekalų. Nesvarbu ar jų paragausite Sanguansri ar Soei restoranuose ar iš prekystalio gatvėje, maistas būna itin pigus, skanus ir geros kokybės. Tačiau norint pajusti unikalų Tailando skonį patartina paragauti patiekalų įvairiuose gatvės turguose Bankoko mieste, kuriuos rasite Lumpini parke, Khao san kelyje, kiniečių kvartale ir t.t.

 

Čiangmajus 

Čiangmajus yra pigiausias rojaus kampelis gyvūnų ir kultūros mylėtojams. Čia už vieną eurą galima sočiai pavalgyti. Už kelis eurus įmanoma rasti gerą viešbutį ar atsipalaiduoti masažo salone. Netgi ekskursijos po šventyklas ir gamtos objektus yra už prieinamą kainą. Be didelių išlaidų galima apsilankyti ir dramblių draustinyje, kuriame gyvena nuo žiaurių gyvenimo sąlygų išgelbėti drambliai. Draustiniuose nėra jokių gyvūnų išnaudojančių veiklų, kurios gali pakenkti jų sveikatai. Tai vieta, kur Jūs galite praleisti dieną su drambliais žaisdami, maitindami ir maudydami juos. 

Taip pat viena iš geriausių atrakcijų šiame mieste yra vietinių genčių lankymas, kurios vis dar laikosi senovinių papročių. Hmong ir Karen kaimo gentis būtina aplankyti, nes tai praplečia akiratį ir leidžia, suvokti, koks gi pasaulis yra platus ir įvairus. 

 

Damnoen Saduak plaukiojantis turgus

Tailandas garsėja nuostabiais ir unikaliais plaukiojančiais turgumis, esančiais dviejose pagrindinėse upėse – Chao Phraya ir Mae Klong. Didžiausias ir vienas iš populiariausių turgų tarp turistų yra Damnoen Saduak, esantis maždaug 100 km nuo Bankoko. Turistai kiekvieną dieną čia atkeliauja paplaukioti maža valtele, apžiūrėti artefaktus, drabužius, vietinius amatus, prieskonius, maistą ir gėrimus. Taip pat apsipirkti, įsiamžinti, mėgautis skaniais pietumis už prieinama kainą ir pajausti šimtą metų egzistuojančią atmosferą, kuomet vandens transportas atliko svarbų vaidmenį kasdieniniame gyvenime. 

Tai yra puiki vieta visiems socialinių tinklų žinovams ar fotografams mėgėjams, nes čia gausu įspūdingų vaizdų, kurių nuotraukomis galite pasidalinti su draugais. Įamžinkite savo galerijoje medinius namelius su spalvotomis vėliavėlėmis, siaurus kanalus, kurie yra pilni geltonų valčių. Tai suteiks galimybę patirti vietinę emociją net ir pasibaigus atostogoms. 

 

Ajutaja miestas

Tie, kurie domisi Tailando istorija ir kultūra privalo aplankyti Ajutaja (Ayutthaya) miestą. Šis 1350 metais įkurtas miestas yra įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldą. Senąją Tailando sostinę supa daug upių kanalų, kurie savotiškai priverčia pasijusti lyg Venecijoje. Ji turistus pritraukia keturių šimtų metų senumo karalystės griuvėsiais, šventyklomis, paminklais ir įspūdingais parkais. Viena iš populiariausių lankytinų vietų mieste – Ajutajos istorinis parkas, esantis saloje. Šis parkas turi daug įdomių ir didingų statinių kaip Vat Phra Si Sanphet, kuriam priklauso trys didelės šventyklos ir senieji karališkieji rūmai, kuriais naudojosi karalius ir kiti karališkosios šeimos nariai. Wat Chaiwatthanaram – budistų šventykla su 120 sėdinčių Budų. Ją kasmet aplanko daugybė žmonių iš viso pasaulio. O didžiausias vietovės akcentas yra Phra Mongkhon – didžiulė auksinė Budos statula, kuri po renovacijos savo grožiu ir didybę džiugina atvykstančius turistus.

 

Koh Phi Phi salos

Koh Phi Phi salos tai dar viena turistų poilsio pamėgta vieta Tailande, kuri atveria vartus į išskirtinio grožio kraštovaizdį. Nuostabaus balto smėlio paplūdimiai, unikalios kalkmero uolienos ir skaidraus turkio spalvos vanduo nepaliks nei vieno abejingo.

Šis pietų Tailande įsikūręs 6 mažų salų salynas yra lengvai pasiekiamas plaukiant keltu iš Puketo ir Krabi provincijų. Poilsiautojai čia yra kviečiami apsilankyti bambuko saloje, kuri garsėja egzotiškais bambukų medžiais, o rytinėje salynų pusėje, kurioje yra beždžionių paplūdimys, pamaitinti ir pasimėgauti bezdžionėlių draugija. 

Taip pat kviečiama užsukti į Koh phi phi don mieste esančias parduotuves bei tradicinio maisto restoranus, kuriuose patiekiamas maistas už mažą kainą, o naktinėms pramogoms siūloma aplankyti barus su unikalia vakaro programa. Be to, nepamirškitei užsisakyti ekskursijos į Phi Phi Leh esančia May įlanką, kur vyko Leonardo Dicaprio filmo Paplūdimys filmavimas.

Kelionės į Tailandą yra geriausias sprendimas norint susipažinti su turtinga istorija, unikalia architektūra, nuostabaus grožio gamta, skaniu maistu ir svetingais žmonėmis. Neaplankyti šios šalies yra didelė nuodėmė, todėl nepraleiskite progos ir išsirinkite Baltictours.lt svetainėje esančius kelionių pasiūlymus, kurie leis atrasti Tailando grožį.