×
Turite klausimų? Pir - Pen 8:00-18:00 +370 5 266 1616 keliones@baltictours.lt

Kelionių istorijos ir patarimai

Ispanijoje svarbus ne tik vytintas kumpis

1+
Skaitymo trukmė: 2 min.
Apsilankę Ispanijoje su savimi tikrai parsivešite nepamirštamų įspūdžių, juk Ispanijoje neįmanoma būti liūdnam! Nors daugeliui, vykstančiam į Ispaniją ir mąstančiam, kuo nudžiuginti artimuosius šauna mintis lauktuvėms parvežti tikro ispaniško serano arba iberiško kumpio, tuo lauktuvių sąrašas tikrai nesibaigia.

Vietiniai gyventojai, garsėjantys savo temperamentingu charakteriu, didžiuojasi skaniais sūriais, čia gaminamais vynais ar vietoje užaugintomis alyvuogėmis. Svarbiausia, renkantis lauktuves, neatidėlioti šios svarbios užduoties paskutinei minutei, nes oro uoste galima nerasti to, ką tikriausiai nusižiūrėjai mieloje gatvės parduotuvėje.

Vietiniai blusturgiai – tikras turisto ir kolekcionieriaus lobynas

Jeigu pasižymi kantrybe, Tau būtina apsilankyti vietinių organizuojamuose turgeliuose – blusturgiuose, kuriuose rasi unikalių suvenyrų. Populiariausių blusturgių atrasi Barselonoje, Kadakese bei Madride. Čia galima rasti dizainerių drabužių už dvigubai mažesnę kainą, ryškiausių papuošalų, kilimų, stalo įrankių ir indų, seniausių knygų, muzikos diskų, komiksų. Keraminiai dirbiniai tikrai užkariaus tavo mamos ar draugės širdį! Beje, neskubėkite visko pirkti turgaus pradžioje, paėjėję toliau rasite kelis kart pigesnių daiktų nei prieš tai matėte.

Šokių ir futbolo aistruoliai garantuotai bus nustebinti

Veikiausiai moterys įsivaizduodamos Ispaniją akyse regi flamenko ritmu judančius šokėjus, o vyrams Ispanija asocijuojasi su futbolu. Taigi, kodėl gi ne atvežus šios veiklos atributikos? Mėgstantiems ar besižavintiems flamenku galima išrinkti ryškiaspalvius sijonus, skrybėles, vėduokles ar net laku kvepiančius batelius. Tikri futbolo fanai garantuotai apsidžiaugs gavę „FC Barcelona“ arba „Real Madrid“ komandų marškinėlius.

Rojus skrandžiui!

Ispanija išsiskiria tuo, jog kiekvienas šalies regionas atspindi savo kultūrą ir savo miesto mėgstamus bei labiausiai naudojamus produktus. Vienų regionų patiekaluose vyrauja jūros gėrybės, kitų – padažai, dar kitų – įvairiausios sūrių rūšys. O kaip gi be desertų! Iš Ispanijos smaližiams privalu atvežti turrón – iš medaus, cukraus ir kiaušinių gaminamos nugos su riešutais. Draugams, neįsivaizduojantiems savo gyvenimo be mėsos bei mėgstantiems aštrų maistą, čiupkite čioriso dešros!

Jei visgi neapsisprendi, kuo pradžiuginti lauktuvininko skrandį, čiupk pačių skaniausių ispaniškų vynų. Ne tik gaivinanti, bet ir graži dovana yra sangrija, supilstyta į flamenko šokėjų figūrėles. Keliaujant į Kanarų salas ir apsilankius restorane, po beveik kiekvieno apsilankymo, padavėjas atneš paragauti romo su saldžiu palmių sirupu (isp. ron miel), taigi kodėl gi nenuvežus jo paragauti ir draugams? Iš Kanarų salų taip pat galite atsivežti nuostabios alijošių produkcijos, kuri ypač populiari Lanzarotėje, mojos padažų ar net kaktusų uogienės. Skamba įdomiai, tiesa?

Tik prisikrovę pilnus lagaminus lauktuvių būkite apdairūs, kad nereikėtų papildomai mokėti už lagamino viršijamą svorį!

Keliaukite ir rinkitės lauktuves kartu su Baltic Tours!

Baltic Tours
Emocijos, profesionalumas ir dalijimasis kelionių džiaugsmu – tai, kas daro mus išskirtiniais. Baltic Tours kelionių agentūra – daugiau nei kelionės įsigijimo vieta ar paslaugos. Tai patirties mainai, atspindintys inovatyvius kelionių organizavimo ypatumus. Baltic Tours kelionių ekspertai it gerų atostogų riteriai, šiuose unikaliuose kelionių įrašuose pasakojantys ne tik istorijas iš savo patirties, bet gvildenantys keliautojų istorijas ir paslaptis, kuriomis gaubiasi kiekviena kryptis.