×
Turite klausimų? Pir - Pen 8:00-18:00 +370 5 266 1616 keliones@baltictours.lt

Kelionių istorijos ir patarimai

Turkijoje keliavusi Dovilė: lagamine buvo ir maudymosi kostiumėlis, ir slidinėjimo akiniai

2+
Skaitymo trukmė: 5 min.
„Vis dažniau atsiranda keliautojų, besirenkančių vykti ne į tradicines ir gerai pažįstamas vietas, bet norinčių atrasti ką nors naujo“, – šypsojosi „Baltic Tours“ kelionių ekspertė Dovilė Petkevičiūtė, sutikusi papasakoti apie „stebuklingą“ Turkijos vietą.

„Kelionės nuotykiai prasidėjo dar kraunantis daiktus. Neįtikėtina, bet pagal kelionės programą, į lagaminą turėjau susipakuoti ir maudymosi kostiumėlį, ir… slidinėjimo akinius! Kai tik sužinojau, kad Turkijoje yra tokia vieta, kurioje gali ir pasideginti, ir paslidinėti, supratau, kad privalau ten nuvykti. Šiame socialinių medijų amžiuje žmonės svajoja nusifotografuoti vietoje, kurios dar niekas anksčiau nėra matęs”, – juokėsi ji, paklausta, kaip nusprendė savo kelionės kryptimi pasirinkti Turkijos miestą – Kaiserį.

Patogus skrydis prisideda prie kelionės kokybės

„Pirmiausia įsigijau lėktuvo bilietus. Nors visų skrydžio bendrovių skrydis šia kryptimi kainuoja panašiai (~200 Eurų), pasirinkau „Turkish Airlines“, pirmiausia – norėdama pamatyti naują ir inovatyvų Stambulo oro uostą, o antra – ši skrydžio bendrovė pirmąjį slidinėjimo inventorių iki 30 kg nuskraidina nemokamai“, – patarimais dalinosi D. Petkevičiūtė.

Nors dažniausiai pagrindiniu skrydžio akcentu man tampa ore patiekiamas maistas, šį kartą labiau džiaugiausi patogia sėdyne lėktuve, leidusia išsimiegoti. Taip pat vos nusileidus Kaiserio miesto oro uoste ir peržvelgus kelionės programą, supratau, kad laiko ilsėtis čia nebus – jau ateinančią naktį kelsimės kelios valandos po vidurnakčio ir keliausime į Kapadokiją – kartu su saule ten pakils daugybė oro balionų”, – kelionės planais dalijosi Dovilė.

Kaiserio miestas

„Kelionę pradėjome nuo Kaiserio miesto, kuriame ir apsistojome. Vietos pažinimui užtenka ir vienos dienos – čia svarbu pamatyti antrą pagal dydį Turkijos turgų – Grand Bazaar, paragauti ir lauktuvėms nupirkti turkiškų skanėstų.

Po pietų rekomenduoju nuvykti į senovinį Talas miestelį. Jau įsibėgėjus ekskursijai, meno tyrinėtojas, tapęs mūsų gidu, prisipažino besijaučiantis nepatogiai, nes anksčiau ši vieta buvo prabanga dvelkianti tvirtovė, o šiandien čia daug šiukšlių ir apleistų namų. Kadangi anksčiau šios vietos nebuvau mačiusi, jo istorija sudomino – tūkstančių metų senumo namuose gyventojų nebėra, šiandien juose įsikūrusios kavinės, pasipuošusios spalvotais kvietimais užeiti”.

Turkijos slidinėjimo kurortas

„Antrąją kelionės dieną kėlėmės anksti ir iškart pakilome į kalną, kuriame mūsų laukė naujas, modernus ir didelių investicijų sulaukęs Erciyes slidinėjimo kurortas“, – kelionės nuotykiais dalijosi kelionių ekspertė.

„Daugeliui natūraliai kyla klausimas, kodėl kas nors norėtų rinktis nedidelį, kiek atokesnį slidinėjimo kurortą, vietoj gerai pažįstamų Alpių. Atsakymas paprastas – Erciyes slidinėjimo kurortas yra ne privatus projektas, bet valstybės lėšomis sukurtas turistinis traukos centras. Dėl šios priežasties, visa slidinėjimo diena čia kainuos vos apie 10 eurų, o apsistojus kurorte esančiame viešbutyje – slidinėjimo pasas jau bus įtrauktas į kainą.

Kokybės klausimas taip pat nekelia abejonių – projekto kūryboje gelbėjo šios srities profesionalai – austrai. Jie padėjo ištobulinti trasas, išsirinkti geriausius keltuvus bei sniego mašinas”, – teigiamais atsiliepimais apie modernų slidinėjimo kurortą dalijosi Dovilė.

Kad pamatytų Kapadokijos grožį, turistai keliasi dar prieš saulę

Paskutinė kelionės po centrinę Turkiją diena buvo įspūdingiausia – kėlėmės dar prieš saulę ir vykome į Kapadokiją. Kelionių ekspertė pasakojo, kad dažniausiai vykdama į atvirukuose matytas vietas lieka nusivylusi – nuotraukose tos vietos būna atvaizduotos daug gražiau, jose nesimato gausybės turistų, spalvos būna taip pat pakoreguotos.

Vaikščiojant po Kapadokijos apylinkes vietinis gidas paklausė „ar to ir tikėjausi“. Mano atsakymas buvo paprastas – tikėjausi daug, bet tai, ką pamačiau, pranoko visus mano lūkesčius. Didžiausią įspūdį paliko didelės erdvės – nesvarbu, kiek žmonių būtų toje pačioje vietoje, jų aplink nematysi. Taip pat – savo akimis įsitikinau, kad šiam kraštui taikomas pavadinimas „keisčiausias pasaulio kraštovaizdis“ yra tikra tiesa“, – kalbėjo Dovilė.

Vietovė sukurta ugnikalnio

Dovilė papasakojo, kad Kapadokijos vietovė susidarė išsiveržus ugnikalniui. Ugnikalnis sukūrė lengvai valdomą medžiagą, panašią į akmenį. Iš šios medžiagos, gamtos jėgoms veikiant, susidarė kūgiai, panašūs į akmens kalnus bei grybo formos statulos, vadinamos „laumių“ arba „fėjų“ kaminais.

„Nei kiek nehiperbolizuosiu sakydama, kad keliaujant po Kapadokijos milijono metų senumo miestus, kartais suabejoji – esi Žemėje, ar mėnulyje. Neoficialiai ši vieta net vadinama aštuntuoju pasaulio stebuklu“.

Pokalbio pabaigoje keliautoja pasakė, kad visgi labiausiai ją sužavėjo pagrindinis turistų traukos centras – anksti ryte, kartu su saule kylantys oro balionai. „Šį kartą skristi pati dar neišdrįsau. Valandą tiesiog praleidau vaikščiodama po kalnus, žavėdamasi kraštovaizdžiu ir grožėdamasi įspūdingiausiu kada nors matytu saulėtekiu“, – prisiminimais dalijosi Dovilė.

Stovėti aukštai ant kalno, stebėti Kapadokijos miesto panoramą ir aplink save matyti nesibaigiantį smėlio spalvos kraštovaizdį. Nuostabus dalykas, kad beveik iš visų Kapadokijos panoramų tolumoje matosi ir sniego viršukalne pasipuošęs Erciyes kalnas, kviečiantis slidinėti saulės atokaitoje. Matant šį vaizdą, pažadėsite sau jį ne tik rekomenduoti kitiems, bet ir pakilti oro balionu. Viskuo grožėtis iš viršaus turėtų būti neįkainojama patirtis.

Baltic Tours
Emocijos, profesionalumas ir dalijimasis kelionių džiaugsmu – tai, kas daro mus išskirtiniais. Baltic Tours kelionių agentūra – daugiau nei kelionės įsigijimo vieta ar paslaugos. Tai patirties mainai, atspindintys inovatyvius kelionių organizavimo ypatumus. Baltic Tours kelionių ekspertai it gerų atostogų riteriai, šiuose unikaliuose kelionių įrašuose pasakojantys ne tik istorijas iš savo patirties, bet gvildenantys keliautojų istorijas ir paslaptis, kuriomis gaubiasi kiekviena kryptis.