×
Turite klausimų? Pir - Pen 8:00-18:00 +370 5 266 1616 keliones@baltictours.lt

Kelionių istorijos ir patarimai

Naktinė Dubajaus panorama

Po Dubajų ant…VIENO RATO!

12+
Ši istorija nėra apie romantišką poilsį ar turistus su žemėlapiais rankose, čia nerasite ir žavių saulėlydžio akimirkų viename gražiausių pasaulio paplūdimių. Tai išskirtinis interviu apie standartus laužantį duetą, kuris leis į Dubajų pažvelgti visiškai kitokiu kampu.

Kelionė-į-Dubajų

Įprastai į kelioninį lagaminą mes įsimetame pačius dailiausius drabužius iš spintos, krūva kremų nuo saulės, žemėlapį ir gerą nuotaiką. Šarūnas Kezys ir Nerijus Malinauskas savo bagažus pradėjo krauti dar 2 mėnesiai prieš kelionę, tiesa, jo turinys kiek neįprastas – motociklas. Lagamine vietą užėmė stabdžių kaladėlės, speciali apranga, apsaugos, šalmas ir… adrenalinas!

Išskirtinis ir, kaip patys sportininkai sako – stebuklų miestas. Vis dėl to, net ir ekstremalaus sporto mėgėjams apsuko galvas savo prabanga, etika ir išskirtine kultūra. Šį kartą apie didžiausią Jungtinių Arabų Emyratų miestą kalbėsimės su Utena Stuntriders vaikinais, kurie atlieka kvapą gniaužiančius triukus su Kawasaki motociklais.

Dubajus-lektuvu-bilietai

Galimybę nukeliauti į Dubajų mes tiesiog išsikovojome

Vaikinai, dalyvaudami Lenkijoje vykstančiose Stunt GP varžybose, pateko tarp 15 geriausių atletų ir laimėjo galimybę dalyvauti Dubajuje vykstančiose rungtynėse: „Dubajus iš tiesų labai aktyvus miestas, būtent tuo pačiu metu vyko Emirates Bike Festival, tad jie nusprendė surengti ir Stunt Masters Cup varžybas.“

Žiūrėjom pro lėktuvo langą atvėpusiais žandikauliais – rodės, leidomės į plyną dykumą, o smėlio plotuose matėsi įsikūrusios prabangios vilos

Turbūt pritarsite, jog pirmasis įspūdis kelionėse – labai svarbus. Sportininkai atviri, jog vienas didžiausių netikėtumų buvo milžiniškas Dubajaus oro uostas, tačiau itin paslaugūs oro uosto darbuotojai neleido paklysti. Tiesa, gerą nuotaiką sugadino pamestas lagaminas: „Kaip išsiaiškinome vėliau, Šarūno lagaminas pasiliko Ukrainoje, bet Dubajuje mes negalėjom atsistebėti mums rodomu rūpesčiu, visi norėjo padėti. Vienu metu net išrikiavo visus lagaminus į eilę ir kvietė atpažinti. Keleivių jie tikrai nepalieka likimo valioje.“.

Didžiulį karštį gelbėjo oro kondicionieriai: stotyse buvo galima pamatyti įrengtus specialius namukus su viduje įrengtais vėdinimo prietaisais

Vaikinai sako, jog jie buvo vienu šalčiausiu metų laiku, tačiau termometras dieną pakildavo net iki 35°C, o vakarais šiluma lepindavo net 23°C laipsniais: „Pasivaikščioti ir mirkti baseine smagu, bet važiuoti su įkaitusiu motociklu ir dar atlikinėti triukus jau buvo tikras iššūkis“.

Ką-veikti-Dubajuje

Atvykę į viešbutį gavome 4106 kambario numerį. Galvojome – puiku, 4 aukštas, 106 kambarys. Deja, čia Dubajus.

Ir tikrai, reikėtų nepamiršti, jog tai vienas prabangiausių miestų visame pasaulyje. Nerijus juokėsi, kad vietoj 4 aukšto teko pakilti į 41-ąjį. Vyrukai atviravo, kad organizatoriai tikrai puikiai pasirūpino jų viešnage, kita vertus, pats miestas neatrodo, jog galėtų būti kitoks. Didžiulė prabanga, absoliuti švara, pagarba žmogui ir aplinkai. Sportininkai priduria, kad nuo pat pirmos minutės jautėsi išskirtinai. Sunku patikėti, jog toks gyvenimas ten – kasdienybė. Su vaikinais nusprendėme – jeigu esate išrankūs maistui, paruoškite savo gomurį neįtikėtiniems atradimams – šviežias maistas, daržovės ir neįtikėtino skonio… omletai? Šarūnas juokėsi, jog turbūt gyvenime nėra valgęs nieko skanesnio.

Kelionės-žema-kaina

Kai atvykom į varžybų vietą, atviroje erdvėje mūsų laukė gražiai išrikiuoti motociklai ir mūsų svarbūs daiktai. Sakė, kad jie taip stovėjo visą savaitę. Ar galit įsivaizduoti mūsų reakciją? Tai reiškia – savaitė be jokios priežiūros ir apsaugos.

Dubajuje niekam nerūpi svetimi daiktai, vagysčių čia nebūna, mat baudos čia – milžiniškos ir kartais net nežmogiškos: „Vietiniai pasakojo, jog palikus piniginę ir telefoną ant suoliuko nereikėtų baimintis, mat grįžus net ir po kelių valandų viską rasi taip, kaip ir palikai. Dar važiuojant taksistas užsiminė, jog čia kalėjimu gresia net raudonos šviesoforo šviesos pravažiavimas“, – stebėjosi Šarūnas.

Lektuvo-bilietai-i-Dubaju

Čia niekas neskuba, jie maloniai mėgaujasi gyvenimu, taip buvo ir varžybų metu

Vis dėl to sportininkai pripažįsta, kad organizatoriai buvo nusiteikę pakankamai rimtai, mat tiek atletai, tiek teisėjai tarėsi dėl tam tikrų taisyklių, kurioms, deja, pritarė ne visi. Vis dėl to, savo išskirtinumu ir unikalumu garsėjantis miestas, net ir Stuntriding varžybose atskleidė savo ištaigingumą – laimėtojui atiteko 50 tūkstančių eurų vertės rankų darbo motociklas: „Tokio prizo nėra buvę jokiose tokio tipo pasaulio varžybose. Girdėjome, jog renginį rėmė vietinis šeichas. Ten taip įprasta.“

Pramogos-Dubajuje

Bugatti, Porsche, Ferrari, Lamborghini, tobulas maistas ir geras gyvenimas turistams. Mokesčių problemos ir įsipareigojimai – vietiniams gyventojams.

Dubajus – daug kam atrodo finansiškai neįkandamas miestas. Buvo įdomu sužinoti ką apie tai mąsto patys sportininkai ir ar tikrai šis prabanga alsuojantis miestas yra toks preciziškas. Nerijus ir Šarūnas pritaria, jog mieste svarbu žinoti kur apsipirkti (pametus lagaminą, Šarūnas prisipažįsta, jog visai savaitei reikalingų rūbų komplektą nusipirko tik už 60 eurų!) Visgi, vaikinai pastebėjo, jog brangus malonumas mieste – vanduo. Jo kaina siekia net iki 3 eurų už litrą.

„Atvykti atostogų čia tikrai būtina. Turbūt kitaip šnekėtumėme, jeigu reikėtų gyventi. Girdėjome, jog Dubajuje nėra mokesčių, tačiau vietiniai turi be galo daug įvairių įsipareigojimų. Savaime suprantama – kai nėra mokesčių, turi sumokėti milžiniškas sumas kitoms paslaugoms, pavyzdžiui, daktarams.“

Baltic-Tours-kelionių-pasiūlymai

Miesto centre nereikėtų pernelyg pasitikėti savo jėgomis

Šarūnas juokėsi, jog miesto mastelis buvo sunkiai suvokiamas, aukšti pastatai klaidino: „Miesto centras neskirtas itin romantiškiems pasivaikščiojimams be tikslo. Daug eismo juostų, nėra praėjimų. Pavyzdžiui, norint pasiekti viešbutį, mums reikėjo apeiti kone puse miesto.“

Paneigsime mitą, jog Dubajus skirtas tik jaunimui. Patikėkite, čia tiek veiklos, jog savo vietą atras kiekvienas.

Nerijus šypsosi – vis dėl to vieną didžiausių įspūdžių jiems paliko žymusis Burj Khalifa – aukščiausias pasaulyje pastatas. Vaikinai atviri, kad laiko turistauti neturėjo, tačiau aplankyti spėjo didžiausią pasaulyje Dubai Aquarium muziejų ir žinoma aukso turgų – Dubai Gold Souk: „Jeigu dievinate auksą, tai čia tikrai jūsų miestas. Taip pat girdėjome, jog labai didelį įspūdį palieka atviri Dubajaus sodai.“

Vis dėl to, visi sportininkai spėjo aplankyti vieną geriausių, (kaip patys vietiniai sako) vietinių barų –Barasti Beach Club. Nuotykių mėgėjai – jums būtina įsiminti šį pavadinimą! Skirtingos erdvės, nuostabi aplinka, saugomas ir prižiūrimas paplūdimys, atskiros scenos, ištaigingas aptarnavimas: „Norėjau prieiti prie jūros, tačiau stovintys apsauginiai neleido to padaryti. Apsauga ten ypač stipri, jie gerbia ir saugo savo lankytojus. Ir vėl – neeilinis dėmesys, pagalvojau“, – pasakoja Nerijus.

Dubajus

Po Dubajų ant vieno rato su kūną lepinančiu karščiu vienoje gražiausių vietovių pasaulyje – Šarūnas į Lietuvą parsivežė iškovotą 6 vietą, o Nerijus – 11-tąją. Vyrukai šypsosi, jog jų planuose – sugrįžimas: „Ką mes galėtumėme patarti keliautojams, norintiems vykti į Dubajų? Svarbiausia – geras nusiteikimas.“

Turi savo istoriją?

Snieguolė Valiaugaitė
Aviacijos entuziastė, smalsi keliautoja, ypač žavi pradedančioji žurnalistė - poetiškai apie buitį kalbanti ir nei menkiausios įkvėpimo kupinos gyvenimo detalės nepraleidžianti. Snieguolė yra Baltic Tours kolektyvo pozityvių emocijų ir nuoširdumo mašina. Žingeidi, kūrybiška, drąsi ir iniciatyvi, mainais už šypseną dovanojanti žmogiškumo ir kelionių istorijas.