×
Turite klausimų? Pir - Pen 8:00-18:00 +370 5 266 1616 keliones@baltictours.lt

Kelionių istorijos ir patarimai

5 žingsniai geros kelionės link

2+
Skaitymo trukmė: 4 min.
Prasidedant naujiesiems metams, daugelis žmonių išsikelia naujus tikslus, imasi vis atidėliotų iššūkių, bei pradeda planuoti vieną svarbiausių dalykų – metų poilsį.

Kiekviena kelionė – trumpesnė ar ilgesnė, į kaimyninę šalį ar į kitą pasaulio kraštą, reikalauja dėmesio ir laiko. Tai svarbu ne tik pasirenkant norimą kryptį, bet ir sudėliojant esmines detales, kurios užtikrintų ramybę, saugumą, atsipalaidavimą ir malonius įspūdžius kelionės metu.

Kas svarbu planuojant kelionę?

Nesvarbu kokį kelionės pobūdį rinktumėtės, ar kuria kryptimi nuspręstumėte vykti, juk visuomet tikitės to paties – gardaus maisto, jaukaus, švaraus, tvarkingo kambario, gero, saulėto oro ir jokių rūpesčių – laiko tik sau. Išvykę pailsėti žmonės mažiausiai nori susidurti nerimu ar papildoma planavimo našta. Todėl itin svarbu laiku ir atsakingai atlikti „namų darbus“. Kelionių organizatorius „Baltic Tours“ pateikia 5 svarbiausius punktus, apsaugosiančius jūsų poilsį nuo nepageidaujamų trukdžių.

Biudžetas

Labai svarbu įvertinti savo lūkesčius ir galimybes, bei skirti laiko pasirinktos šalies ekonomikai peržvelgti. Neretai daroma keliaujančiųjų klaida – greitas pigaus skrydžio ar kelionės pasiūlymo priėmimas. Pigus skrydis ar pigi kelionė dar nėra rodiklis, jog atvykus išleisite tiek pat nedaug ir viskas bus „lyg sviestu patepta“. Šio niuanso pasitikrinimas ir įvertinimas neužtrunka daug laiko, tačiau tikrai apsaugo nuo nusivylimo ar savęs ribojimo kelionės metu.

Pastebima, kad asmenys pasirinkę kryptį pagal savo biudžetą ir kelionės metu leisdami sau daugiau, grįžta daug laimingesni ir pailsėję, nei ta dalis, kuriai tenka nuolat siaurinti savo pasirinkimus.

Apgyvendinimas

Jei planuojama kelionė nėra jūsų šeimos tradicija ir jūs nevykstate į jau patikrintą kurortą bei apgyvendinimo įstaigą, itin privalu prieš kelionę skirti laiko išsiaiškinant kur apsistosite.

Sunku nuspręsti nuo ko pradėti? Pasikliaukite savo poreikiais. Jeigu nemėgstate ilgai vaikščioti po miestą ar važinėti į ekskursijas, rinkitės daugiau patogumų garantuojantį 4–5 žvaigždučių viešbutį. Puikiai tiks toks, kuris gali pasiūlyti įvairias pramogas, SPA centro paslaugas ar sporto užsiėmimus.

Jeigu jums svarbu ne tik pramogos, bet ir komfortas, tuomet verta pagalvoti net apie geresnio tipo kambarį ir vietoj standartinio kambario numerio rinktis Junior Suite – tai didesnis kambarys, padalintas į dvi zonas: miegamąjį ir svetainę. Baldai čia įprastai būna geresni nei standartiniuose numeriuose.

Jeigu nesate iš tų, kurie mėgsta visą dieną ilsėtis lovoje, o verčiau mėgaujatės aktyviu poilsiu, tuomet rinkitės 2–3 žvaigždučių viešbučio ekonominio tipo kambarį ir sutaupytus pinigus geriau investuokite į tai, ką išbandyti naujoje šalyje jums būtų įdomu.

Transportas

Jei pasirinkote aktyvų poilsį ir norite per turimą laiką pamatyti kaip įmanoma daugiau, ties šiuo punktu reikėtų stabtelėti bene ilgiausiai. Jei jūsų pasirinktoje šalyje plačiai ir patogiai išvystyta geležinkelių, metro ar autobusų infrastruktūra – reikėtų skirti dėmesio susidarant maršrutą iki jūsų numatytų objektų ar vietovių, sužinoti stotis, stoteles, bei bilietų kainas.

Jums patogiau keliauti automobiliu? Jį teks nuomotis. Pasirinkimo čia netrūks, todėl būtina iš anksto peržiūrėti automobilių nuomos kompanijas, draudimų variantus, pasitikrinti ar turite reikiamus dokumentus, ir iš anksto rezervavus jums patogiausią variantą sutaupyti daug gražaus laiko.

Jeigu keliaujate su kelionių organizatoriumi, daug galvoti apie tai, kokiu būdu pamatyti lankomiausias šalies vietas, įprastai nereiks. Kelionių organizatorius „Baltic Tours“ su partneriais „Novaturu“, „Tez Tour“, „Itaka“ ir „TUI“ atvykus į pasirinktą šalį siūlo daugybę įvairių ekskursijų, kurių metu galite ne tik pasimėgauti komfortu, bet ir išgirsti įdomybių apie lankomą šalį tiesiai iš profesionalaus gido lūpų.

Pasiruošimas keliavimui

Svajonės apie svečias šalis yra neatsiejamos nuo jų žymių objektų, kuriuos norisi pamatyti ir pajausti. Tačiau kartais žymių objektų lankymas visai neprimena malonumo. Ką pravartu įsidėmėti, kad gražus nuotykis staiga nevirstų nemaloniu prisiminimu? Kelionių organizatorius „Baltic Tours“ pateikia 2 svarbiausias taisykles apie dažniausiai pasikartojančias keliautojų pasiruošimo klaidas.

Pirmoji taisyklė – pasidomėti apie religines vietoves. Turite žinoti, kokius drabužius galite vilkėti ir kokie yra draudžiami. Į tai neatsižvelgus, galite būti ne tik neįleisti, bet ir susilaukti kitų nemalonumų. Ne visos kultūros yra atlaidžios turistams, tad atvykstančiųjų pareiga – tai gerbti.

Antroji taisyklė – jei planuojate daug keliauti pėsčiomis, ar dalis jūsų numatytų objektų yra pasiekiami sudėtingomis trasomis – būtina turėti patogią avalynę ir aprangą. Taip mažiau pavargsite, daugiau aplankysite ir kasdien turėsite naujų jėgų savo kelionės tikslams pasiekti.

Draudimas

Nemaža dalis žmonių vis dar skeptiškai žiūri į sveikatos draudimą kelionės metu, ypač, kai kalbama apie poilsines keliones. Tačiau įvykus problemoms sąskaitos už gydymą dažnai šokiruoja ir gali sukelti finansinių problemų. Taigi, kuo naudingas sveikatos draudimas kelionės metu? „Baltic Tours“ kelionių ekspertai pasakoja, jog keliautojas, kuris yra apsidraudęs sveikatos draudimu, gali drąsiai kreiptis į bet kurią gydymo įstaigą, kur jam bus suteikta reikalinga medicininė paslauga. Sveikatos draudimu galima pasirūpinti prieš pat išvyką draudimo bendrovėse ar net kelionių agentūrose. Draudimo kaina dažniausiai priklauso nuo šalies, į kurią vykstama.

Ne kiekvienam žmogui patinka ar net pavyksta tinkamai suplanuoti savo poilsį, todėl jeigu jaučiate, kad savo kelionės organizavimą mieliau patikėtumėte kelionių organizatoriui, tą ir padarykite. „Baltic Tours“ kelionių ekspertai visada pasirengę padėti, patarti ir pasiūlyti tinkamiausius variantus idealioms atostogoms. Kuo anksčiau pradėsite rūpintis savo kelione, tuo mažiau netikėtumų patirsite jos metu.

Simona Orlauskaitė
Simona prisijungė prie Baltic Tours komandos žavaus atsitiktinumo dėka ir nuo šiol žadina keliautojus pasaulio pažinimui. Simonos gyvenime yra tik du dalykai, kuriais ji dalinasi – tai saldainiai ir jos kelionių įžvalgos. Ji – aktyvių kelionių gurmanė, su svečiomis šalimis pažindinasi pėsčiomis ir kiek įmanoma artimiau. Simona įkvėpimo semiasi iš knygų ir kaip sako pati, mėgsta apie tai labiau rašyti nei kalbėti. O ar jūs pasirengę šokti į kelionių traukinį kartu? Įsikibkite!