×
Turite klausimų? Pir - Pen 8:00-18:00 +370 5 266 1616 keliones@baltictours.lt

Kelionių istorijos ir patarimai

Pažintis su Rusija kitaip: teatras, roko siautulys ir baltųjų naktų romantika

0
Skaitymo trukmė: 4 min.
Rusija – šalis, turinti gilią istoriją ir daugybę turistams svetimų, todėl intriguojančių tradicijų bei kultūros detalių. Siūlome trumpam pamiršti politines peripetijas ir pamatyti Rusiją kitomis akimis – pažinti šalies meninį grožį, kultūrinius ypatumus, didingą istorinį paveldą ir kitas įdomybes. Rekomenduojame kelis, šalies menine puse leidžiančius pasigrožėti festivalius.

Sausį: tarptautinis sniego ir ledo skulptūrų festivalis

Sausio mėnesį Sibire vykstantis tarptautinis konkursas, pavadinimu “Ledo stebuklas”, suteikia neįkainojamą galimybę pasibaigus didžiosioms metų šventėms toliau džiaugtis stebuklais. Jūsų laukia įstabaus grožio skulptorių, architektų, menininkų iš sniego ir ledo sukurti kūriniai. 

Vasarį: Žiemos palydėtuvės

Atšvęskite Užgavėnes kitaip! Septynios savaitės prieš Velykas Rusijoje prasideda Meslenista” šventė – Rusijos blynų savaitė. Minios žmonių susirenka į žiemos pabaigos ir pavasario pradžios šventę. Susirinkusiųjų laukia įvairiausios pramogos – šiaudinių lėlių kūrimas, gardžiausių blynų kepimas ir skanavimas, šokiai ir dainos, o svarbiausia, be visų pramogų – širdį šildantis viltingas pavasario pasitikimas būryje kitų, taip pat viltingai nusiteikusių, žmonių.

Kovą/balandį: Auksinės kaukės” teatro festivalis

Teatro mylėtojus turėtų sudominti nuo 1993 metų Maskvoje vykstantis teatro festivalis “Auksinė kaukė”. Festivalis suteikia galimybę pasinerti į teatro malonumus, trumpam atitrūkti nuo realybės ir kasdienės rutinos, pasimėgauti visais teatro žanrais – nuo dramos iki šiuolaikinio šokio ar mažiesiems pritaikyto lėlių teatro.

Balandį: Maskvos tarptautinis filmų festivalis

O gal, labiau nei teatras, jus domina kinas ir jo subtilybės? Tokiu atveju rekomenduojame apsilankyti Tarptautiniame Maskvos filmų festivalyje, reguliariai vykstančiame jau nuo 1959 metų. Pasisemkite įvairiaspalvių kino teikiamų emocijų ir susipažinkite su net 50 skirtingų šalių kino perlais.

Gegužę/liepą: Baltųjų naktų” festivalis Sankt Peterburge

175 nuostabūs operos ir baleto teatro pasirodymai, muzikos magija, menininkų kuriami stebuklai, nepamirštami šokio profesionalų pasirodymai – visa tai dovanoja Sankt Peterburgo “Baltųjų naktų” festivalis. Ypatingą romantiška foną festivaliui suteikia gamtos žaismas – Sankt Peterburge nuo gegužės iki birželio mėnesio vidurio saulė pilnai nenusileidžia. Galima vaikščioti vidurnaktį ir matyti saulę horizonte. Tai ir nulėmė festivalio pavadinimą.

Birželį: Folkloro festivalis

Žavitės liaudies paveldu ir folkloru persunkta, modernybėmis neužteršta, dvasia? Kiekvieną vasarą Ethnomir” komplekse, Maskvoje šurmuliuoja didelis liaudies muzikos festivalis. Per kelias dienas Rusijos ir tarptautiniai muzikantai atlieka įvairius liaudies žanro pasirodymus, suteikdami galimybę šio žanro mėgėjams trumpam pabėgti nuo skubėjimo pilnos kasdienybės ir mėgautis atpalaiduojančiomis festivalio nuotaikomis.

Liepą: Nashestievie” – roko festivalis Maskvoje

Sukluskite, roko mėgėjai! Liepos mėnesį Maskvoje vykstantis Nashestievie” festivalis – ideali proga nerti į laisve ir linksmybėmis alsuojantį roko pasaulio siautulį. Didelis lauko roko festivalis skirtas Rusijos ir kaimyninių valstybių roko grupėms. Festivalis sutraukia ne tik patyrusius, bet ir naujus, veržlumo nestokojančius, roko muzikos atlikėjus.

Rugpjūtį: „Afisha Picnic“ festivalis Maskvoje

Šis vienos dienos renginys – vienas seniausių ir geriausiai žinomų muzikos festivalių Rusijoje. Pasidovanokite sau puokštę ryškiausių emocijų ir galbūt net pasimėgaukite vieno iš savo mėgstamų atlikėjų pasirodymu – festivalis pritraukia nemažai tarptautinių, gerai žinomų atlikėjų (pasidomėkite šių metų programa). 

Gruodį/sausį: Rusijos žiemos festivalis

Visi Rusijos miestai turi žiemos festivalius, kuriuose paminima Rusijos kultūra, tačiau įspūdingiausias festivalis vyksta Maskvoje. Didžiulis metinis renginys apima visą miestą, tuomet jis pasipuošia tūkstančiais nuostabių dekoracijų, nušvinta milijonais lempučių ir žibintų, tad kiekvienas pasivaikščiojimas primena pasaką. Taip pat vyksta liaudies dainų ir šokių pasirodymai, čiuožinėjimas, jodinėjimas ir daug kitų atrakcijų.

Tad pirmyn patirti naujų įspūdžių!
Baltic Tours
Emocijos, profesionalumas ir dalijimasis kelionių džiaugsmu – tai, kas daro mus išskirtiniais. Baltic Tours kelionių agentūra – daugiau nei kelionės įsigijimo vieta ar paslaugos. Tai patirties mainai, atspindintys inovatyvius kelionių organizavimo ypatumus. Baltic Tours kelionių ekspertai it gerų atostogų riteriai, šiuose unikaliuose kelionių įrašuose pasakojantys ne tik istorijas iš savo patirties, bet gvildenantys keliautojų istorijas ir paslaptis, kuriomis gaubiasi kiekviena kryptis.