×
Turite klausimų? Pir - Pen 8:00-18:00 +370 5 266 1616 keliones@baltictours.lt

Kelionių istorijos ir patarimai

Neįprastos vasaros atostogų kryptys: Sakartvelas, Tunisas, Madeira

3+
Skaitymo trukmė: 5 min.
Atėjęs pavasaris ne tik skaidrina nuotaiką ir kviečia kuo daugiau laiko praleisti lauke, bet ir kviečia planuotis vasaros atostogas. Juk po ilgų ir niūrių mėnesių norisi palepinti kūną saulės spinduliais, akis – spalvotais peizažais, o sielą pasotinti nepatirtais nuotykiais.

Ir nors kiekviena atostogų kryptis turi savitą žavesį bei grožį, kai kurios šalys gali pasigirti kiek išskirtiniu kultūriniu ir gamtiniu prieskoniu.

Kelionių organizatorius „Baltic Tours“ kviečia peržvelgti 3 atostogų kryptis neįprastų vietų medžiotojams.

Užburiantis ir gaivus Sakartvelas

Sakartvelas – sparčiai populiarėjanti kryptis, vasaros metu keliautojus viliojanti žaliais kalnynais, ilgaamžėmis kulinarinėmis tradicijomis, vyndarystės lobynais ir sveikatingumo centrais. Sakartvelo gamtos, miestų ir turizmo krypčių įvairovė patenkins ir įnoringiausio keliautojo poreikius — tereikia teisingai pasirinkti regioną.

Miestų mylėtojams – tarp žalių medžių viršūnių paskendęs Tbilisis. Istorija alsuojančiose senamiesčio gatvelėse gausu kavinių ir restoranų, kurie garsėja puikiu maistu, aukštu aptarnavimo lygiu ir nedidelėmis kainomis, o naktinio gyvenimo šurmulys čia nenutyla net ir žiemos laikotarpiu. Tuo tarpu mėgstantiems ramybę ir ieškantiems poilsio kūnui ir sielai, kelionių organizatorius „Baltic Tours” siūlo dirstelėti į Batumio kurortą, kuris įsikūręs palei Juodosios jūros pakrantę. Jame gausu didžiulių viešbučių kompleksų, sveikatingumo centrų bei mineralinio vandens pramogų parkų. Na, o aktyvaus poilsio mylėtojų laukia Sakartvelo pasididžiavimas – Kaukazo kalnai ir Borjomi nacionalinis parkas. Kalnų žygius pėsčiomis ar žirgais bei kvapą gniaužiančių peisažų terapiją jums pasiūlys ir kulinarinėmis tradicijomis nustebins vietiniai gyventojai, kurie kiekvieną atvykstantį šiame regione sutinką kaip savą.

Kelionių organizatorius „Baltic Tours” pabrėžia, kad nors ši kryptis darosi vis populiaresnė – kainos čia nesikandžioja, todėl pramogauti ir ilsėtis galėsite kokybiškai ir už prieinamą kainą.

Viduržemio jūros brizu lepinantis Tunisas

Švarių ir aksominiu smėliu nulietų paplūdimių kategorijoje – Tunisas tikras karalius. Ši šalis garsėja itin preciziška pajūrio priežiūra, tad jei mėgstate poilsį prie žydrų vandenų ir kaitrią saulę – ši kryptis būtent jums. Viešbučių ir kitų apgyvendinimo įstaigų grandinė, nusitiesusi per visą pakrantę, siūlo ne tik galybę pramogų, bet ir užtikrina švarą bei tvarką. Tiesa, nors visi kurortai turi šį bendrą bruožą, tarp jų yra skirtumų, į kuriuos būtina atsižvelgti norint patenkti savo atostogų lūkesčius.

Norintiems atokesnio kampelio, Tunisas kviečia į Suso miestą. Po saulės vonių auksiniame paplūdimyje, galėsite pasivaikščioti po romų istorinį senamiestį, užkąsti vietinio maisto jaukiose kavinėse ar apsipirkti tradicinėse turgavietėse. Šio kurorto viešbučiai garsėja sveikatingumo centrais, kuriuose gausu procedūrų, atliekamų naudojant viduržemio jūros vandenis ir mineralus, todėl šis kurortas labiausiai pamėgtas ramaus poilsio ir kūno atgaivos ieškančių keliautojų. Tuo tarpu Hamameto miestas – po kuklaus miestelio kauke slypintis tikras linksmybių avilys. Šio kurorto paplūdimiuose gausu spalvotais kokteiliais prekiaujančių barų, o naktinis gyvenimas čia dažnai trunka iki pat saulėtekio. Miestelio gatvės mena didingą istoriją ir yra itin vaizdingos, tad norinčius pramankštinti kojas, šis miestas palepins ir jūsų akis.

Tuniso perlas, kurį privalo pamatyti kiekvienas – Džerbos sala, kraštovaizdžiu ir gamta beveik niekuo nesiskirianti nuo Karibų salyno. Kasmet į ją plūsta vis daugiau turistų, norinčių pasimėgauti negyvenamos salos pojūčiu.

Kelionių organizatorius „Baltic Tours“ primena, jog Tunisas yra musulmoniška šalis, tad prieš vykstant reikėtų pasidomėti šalies tradicijomis bei taisyklėmis, kurių privaloma laikytis. Tačiau dėl saugumo šalyje baimintis tikrai neverta – atvykstančiais iš svetur vietiniai rūpinasi lyg savo šeimos nariais.

Laukine gamta apglėbianti Madeira

Kraštovaizdžių įvairove, istorinę vertę saugančia architektūra ir kalnų baseinais Madeira vilioja aktyvius keliautojus. Auksinių paplūdimių čia rasite vos keletą, tačiau šis regionas tai kompensuoja potyriu, kurio nerasite kitur – maudynes natūraliai iš uolų susiformavusiuose baseinuose. Žinoma, jei visgi norite pasilepinti puriu smėliu ir saulės voniomis, visai nusiminti neverta – iš Madeiros kasdien plaukia keltai į netoliese esančias salas, kuriose ilgus, geltonus paplūdimius skalauja jūros bangos.

Ši sala garsėja ne tik kvapą gniaužiančiu kraštovaizdžiu – urvais, kalnų kriokliais, pakrantėmis ir botanikos sodais, bet ir giliomis kultūrinėmis, kulinarinėmis ir vyndarystės tradicijomis. Čia dažnai vyksta karnavalai, fejerverkų ir vyno šventės, maisto mugės. Tad vykstant į šią salą tiesiog būtina pasidomėti jūsų atostogų laikotarpiu vyksiančiais renginiais – taip nepraleisite progos prisiliesti ir pažinti vietinę kultūrą, paragauti fantastiškų jūros gėrybių ir pasaulyje taip vertinamo vietinio vyno.

Jei visgi norite ramaus ir sėslaus poilsio, tam geriausiai tiks Mašiko kurortas. Jame ne tik rasite jaukią tylą, bet ir gausybę nardymo centrų, įspūdingam povandeniniam pasauliui pažinti. Nedidelė pakrantė, jūros peizažas ir puikūs viešbučiai garantuos jums išsvajotą poilsį.

Mėgstantiems šurmulį, geriausias pasirinkimas – Canico miestelis. Jame gausu pramogų, šurmulio, turgaviečių ir renginių, tad nuobodžiauti čia tikrai neteks. Aukštais balais vertinamų viešbučių ir apgyvendinimų įstaigų gausa taip pat neleis nusivilti – čia tikrai rasite geriausiai jūsų poreikius atitinkantį variantą.

Kelionių ekspertai „Baltic Tours“ pastebi, jog žmonėms neįprastas kryptis pasirinkti dažnai būna nedrąsu. Tačiau įvertinus savo poreikius ir atostogų norus bei kreipiantis į kelionių organizatorius, naujos šalys bei jose glūdintys kultūriniai ir gamtiniai lobiai taps ne tik lengvai atrandami, bet ir ilgam išliks atmintyje. Tad metas pradėti planuoti savo vasaros atostogas!
Daugiau informacijos: www.baltictours.lt

Simona Orlauskaitė
Simona prisijungė prie Baltic Tours komandos žavaus atsitiktinumo dėka ir nuo šiol žadina keliautojus pasaulio pažinimui. Simonos gyvenime yra tik du dalykai, kuriais ji dalinasi – tai saldainiai ir jos kelionių įžvalgos. Ji – aktyvių kelionių gurmanė, su svečiomis šalimis pažindinasi pėsčiomis ir kiek įmanoma artimiau. Simona įkvėpimo semiasi iš knygų ir kaip sako pati, mėgsta apie tai labiau rašyti nei kalbėti. O ar jūs pasirengę šokti į kelionių traukinį kartu? Įsikibkite!