×
Turite klausimų? Pir - Pen 8:00-18:00 +370 5 266 1616 keliones@baltictours.lt

Kelionių istorijos ir patarimai

Meilės dienos proga – nuotykiai už horizontų. Keliauti dviese ar su šeima?

2+
Skaitymo trukmė: 5 min.
Artėjant Šv. Valentino dienai, akį ima traukti rausvomis paletėmis pasipuošusios parduotuvių vitrinos ir įvairaus tipo romantiški pasiūlymai įsimylėjėliams. Laimei, galimybių ir vartojimo amžiuje gyvenanti visuomenė vis dažniau atsisuka į tikrąsias vertybes – laiką kartu.

Kelionių organizatorius „Baltic Tours” teigia, jog pastaruoju metu vis daugiau žmonių savo antrosioms pusėms, vaikams bei tėvams renka praktiškas dovanas, o dar dažniau – vietoj materialios dovanos siūlo laiką ir net atostogas kartu. Įžvalgomis apie akimirkas su artimaisiais ir kelionių kartu reikšmę taip pat dalinasi psichologė ir keliautoja Dovilė Sapronaitė.

Kelionės kartu stiprina partnerystę

Tarp tiek daug opcijų, išsirinkti geriausią būdą kaip švęsti Šv. Valentino dieną tikrai nėra lengva. Tačiau pasak psichologės ir keliautojos D. Sapronaitės, būtent išvykos dviese ir praleidžiamas laikas kartu dar labiau sustiprina žmonių tarpusavio santykius.

„Kelionės metu stiprėja žmonių tarpusavio ryšys jiems to net nejaučiant. Tam daro įtaką labai paprasti dalykai, kurie dažnai atrodo visai nereikšmingi. Vienas jų – bendras tikslas, kupinas naujų įspūdžių. Kartu keliaujanti pora privalo bendradarbiauti net smulkmenose – kelio, informacijos ar paprasčiausios vietos pavalgymui paieškoje. Kartu pasiekę net pačius mažiausius tikslus, žmonės tampa laimingi, stiprėja partnerystė, pasitikėjimas vienas kitu, saugumo jausmas. Jei kelionė aktyvi – tai ypatingai veiksminga,“ – privalumus vardija psichologė.

Daug dėmesio tokių kelionių organizavimui skiria ir kelionių agentūros. „Baltic Tours“ kelionių ekspertai pasakoja, jog kasmet rengia kuo įvairesnius pasiūlymus bei pateikia juos dar gerokai iki Šv. Valentino dienos. Nemažai jų išgraibstomi dar sausio pradžioje.

„Tarp įsimylėjėlių šiemet populiariausi trumpi 3-4 naktų pabėgimai į Europos sostines. Mėgstamiausiomis kryptimis išlieka Paryžius, Roma, Barselona. Tie, kurie gali sau leisti ilgesnes atostogas, mylimiausią žmogų ar net visą šeimą vežasi ten, kur šiuo metu galima pasimėgauti šiluma: Maltoje Valentino rytą galima pasitikti balkone su vaizdu į saulės nutviekstą St. Paul’s įlanką, o Kipre saulę palydėti fotografuojant spalvinguosius flamingus braidančius po druskingąjį Larnakos ežerą, – įžvalgomis dalinasi „Baltic Tours“ kelionių ekspertė Viktorija Mikalauskaitė-Mameniškė.

Valentino diena su vaikais

Nors kelionės su vaikais dažnu atveju skamba kaip su romantika nesuderinamas dalykas, „Baltic Tours“ pastebi, jog keliaujančių su vaikais kasmet vis daugėja. Pasak kelionių organizatorių, tokiais atvejais keliautojai dažniausiai dairosi tokių krypčių, kur veiklos užtektų tiek vaikams, tiek tėvams, ieškantiems romantikos ir poilsio.

Psichologė D. Sapronaitė teigia, jog bėgti nuo kelionių su šeima ieškant poilsio tik dviems kas kartą nederėtų – neretai kelionės su vaikais sustiprina abiejų partnerių santykius ir visos šeimos santykius.

„Šeimyninio gyvenimo rutina žmonės lydi kasdien, todėl neretu atveju atostogos laikomos priemone nuo to pabėgti, paliekant vaikus seneliams arba auklei. Vis dėlto, statistika rodo, jog žmonės, skiriantys daugiau dėmesio tokios kelionės planavimui ir išvykę ilsėtis su visa šeima, jaučiasi ne tik laimingesni visos kelionės metu, bet ir grįžus iš atostogų. Keliautojai teigia, jog tuomet ir bendravimas namuose tampa daug šiltesnis ir malonesnis. Žinoma, tam, kad kelionė praeitų sėkmingai ir poilsis džiugintų dar ilgai, būtina atlikti namų darbus. Jeigu šeima didelė ir sunku suprasti visų poreikius, derėtų kreiptis į kelionių organizatorių, “ – pataria D. Sapronaitė.

Pasirinkimas tarp kelionės dviese, ar atostogų su vaikais, yra labai individualus kiekvienos šeimos reikalas. Vis dėlto, kad ir kaip planuosite praleisti meilės dieną, specialistai ir kelionių organizavimo profesionalai ragina nepamiršti, kad visų svarbiausia nepasimesti tarp materialių vertybių ir verčiau artimiesiems dovanoti savo dėmesį ir laiką kartu.

Valentino dienos ir kitų šventinių kelionių ieškokite: www.baltictours.lt

 

Simona Orlauskaitė
Simona prisijungė prie Baltic Tours komandos žavaus atsitiktinumo dėka ir nuo šiol žadina keliautojus pasaulio pažinimui. Simonos gyvenime yra tik du dalykai, kuriais ji dalinasi – tai saldainiai ir jos kelionių įžvalgos. Ji – aktyvių kelionių gurmanė, su svečiomis šalimis pažindinasi pėsčiomis ir kiek įmanoma artimiau. Simona įkvėpimo semiasi iš knygų ir kaip sako pati, mėgsta apie tai labiau rašyti nei kalbėti. O ar jūs pasirengę šokti į kelionių traukinį kartu? Įsikibkite!