×
Turite klausimų? Pir - Pen 8:00-18:00 +370 5 266 1616 keliones@baltictours.lt

Kelionių istorijos ir patarimai

Lauktuvės iš Egipto: parvežkite suvenyrų ir istorijų

3+
Skaitymo trukmė: 4 min.
Keliaujant, lauktuvių paieškos dažnai perauga į galvos skausmą. Specialiai turistams skirtos parduotuvės paprastai perpildytos banaliais suvenyrais, o juk artimuosius pradžiuginti norisi. Ką Egipte pirkti vietoj magnetuko?

Kai kas konkretesnio apie lauktuves

Milžiniška produktų, suvenyrų ir dovanų įvairovė siūloma Egipto turgavietėse. Pats didžiausias ir garsiausias Egipto turgus yra 500 metų senumo Khan El Khalili turgus Kaire, primenantis gatvių labirintą. Čia tikrai galima rasti kai ką tradiciško ar labiau egiptietiško.

  • Piramidžių, dievų, faraonų, mitinių būtybių skulptūrėlės. Šie dirbiniai gaminami iš perlamutro, dramblio kaulo, juodmedžio ir kt. medžiagų. Jie atspindi Egipto istoriją ir tradicijas.
  • Nardai. Tai populiarus Egipte ir vienas iš seniausių stalo žaidimų dviem žaidėjams. Egiptietiškieji nardai nereti būna papuošti nuostabiais perlamutro, dramblio kaulo ir kitų medžiagų dizainais, tad žaidimas gali pasitarnauti ir kaip namų dekoravimo elementas.
  • Tradicinės egiptiečių kepurės. Vienas pagrindinių aksesuarų, dažnai naudojamų Egipte iki šių dienų – kepuraitės. Turistai iš įvairių šalių pamėgo jas pirkti ir vežti lauktuvėms savo draugams ar artimiesiems.
  • Skarabėjus. Senovės egiptiečiai nešiodavo skarabėjų formos amuletus, tuo laiku turėjusių religinę reikšmę. Jų galite įsigyti įvairių dydžių ir spalvų.

  • Egiptietiškoji jellabiya – tradicinė egiptiečių apranga, gaminama iš laisvos medžiagos. Rūbas – universalus, tad tinka tiek vyrui, tiek moteriai. Šiandieniniame Egipte jellabiya daugiausia nešiojama kaimo vietovėse.
  • Egipto medvilnė. Egipto medvilnė žinoma kaip geriausia visame pasaulyje. Apskritai, bet kokio tipo medvilnės gaminio pirkimas Egipte yra geras pasirinkimas. Švarkai, kelnės, marškiniai, suknelės, skaros – griebkite nedvejodami ir tikrai neprašausite!
  • Pilvo šokio apranga ir aksesuarai. Tai gali būti puiki dovana tiek moteriai, tiek mažai mergaitei.

Kaip derėtis su egiptiečiu?

Vienas pagrindinių dalykų kurį Egipte turi išmokti turistas yra derėjimasis. Derybos nuo seno funkcionavo kaip svarbus socio-ekonominis ritualas, kurio tikslas ne išpešti pačią mažiausią ar didžiausią kainą ir apsukti pardavėją ar pirkėją, bet prieiti kompromiso, kad abi pusės liktų patenkintos. Pardavėjai taip pat tikisi, kad dėl prekės kainos bus deramasi, todėl užsikelia aukštas kainas. Kaip numušti būsimos lauktuvės kainą?

Rėžkite kainą perpus!

Vienas iš geriausių derėjimosi būdų, radus jums patinkantį daiktą, yra pasiūlyti jį pirkti už pusę kainos. Be abejonės, pardavėjas iš karto su jūsų kaina nesutiks ir laikysis savojo pasiūlymo. Jis bandys jus įtikinti, kad jo prekė yra kokybiška, verta kiekvieno cento. Jei kompromisą rasti sunku, drąsiai nueikite nuo pardavėjo ir gali būti, kad nuožmusis pardavėjas dramatiškai sumažins pirkinio kainą.

Pasidomėkite produktais iš anksto!

Turguje daiktų kokybė varijuoja, ne visi dirbiniai sumeistraujami kruopščiai, o tai pastebi ne kiekvienas. Apsigavimo riziką sumažinkite turguje atlikdami „mini rinkos tyrimą“, t y. prasiėję pro kitus pardavėjus ir apžiūrėję jų siūlomus produktus bei kainas. Nebijokite nuo pardavėjo atsitraukti iš jo nieko nenupirkus – juk visada galima sugrįžti.

Išmokite keletą arabiškų frazių

Sakoma, jog kalba yra raktas į sėkmę. Nepatingėkite išmokti kelių arabiškų frazių, kurios atvers jums visai kitas galimybes. Kartais užtenka vien pasisveikinti arabų kalba, kad prekeiviai pradėtų elgtis su jumis žymiai maloniau ir nuolankiau.

Pirkite kartu!

Natūralu tikėtis nuolaidos perkant didesnį prekių kiekį. Todėl susiburtkite su draugais ar bendrakeleiviais ir pirkimą atlikite grupėje.

Būkite atidūs!

Identifikavę gamybinį defektą, broką, įgysite pranašumą. Jį radę parodykite prekeiviui ir laukite pigesnių lauktuvių pasiūlymų.

Derėkitės tik dėl brangesnių daiktų!

Derėjimasis dažniausiai veikia kai tariamasi dėl brangesnės vertės daiktų. Dėl mažmožių vertėtų nesivarginti. Pilnos sumos mokėjimas suvokiamas kaip tam tikra parama mažesniam prekeiviui.

Derėjimasis toleruojamas ne visur

Juk būtų neįprasta derėtis dėl autobuso bilietų, restoranuose siūlomų valgių kainų ir pan., tai nėra itin priimtina praktika. Vis dėlto, egiptiečiai kartais linkę tartis dėl nakvynės viešbutyje kainos.

Svarbiau patirtys ir istorijos

Nuvykę į egiptietišką turgų, atradę patinkantį daiktą, nusiderėję dėl jo kainos ir pasijuokę su egiptiečiu pardavėju iš smagios situacijos, lauktuvėms suteiksite visai kitokią emociją, tai nebebus tiesiog materija. Smagūs potyriai virs spalvinga istorija, kuria bus įdomu pasidalinti su savo mylimuoju, draugu ar pažįstamu, tai suteiks žymiai didesnį įspūdį jų gavėjams. O tuomet, net nebelabai svarbu kas per daiktas tai bus.

Sužinokite daugiau apie Egiptą keliaudami su Baltic Tours!

Baltic Tours
Emocijos, profesionalumas ir dalijimasis kelionių džiaugsmu – tai, kas daro mus išskirtiniais. Baltic Tours kelionių agentūra – daugiau nei kelionės įsigijimo vieta ar paslaugos. Tai patirties mainai, atspindintys inovatyvius kelionių organizavimo ypatumus. Baltic Tours kelionių ekspertai it gerų atostogų riteriai, šiuose unikaliuose kelionių įrašuose pasakojantys ne tik istorijas iš savo patirties, bet gvildenantys keliautojų istorijas ir paslaptis, kuriomis gaubiasi kiekviena kryptis.