×
Turite klausimų? Pir - Pen 8:00-18:00 +370 5 266 1616 keliones@baltictours.lt

Kelionių istorijos ir patarimai

Keliautojas Laurynas atostogavęs Šarm el Šeiche: naktį Dievo kalne mums buvo atleistos visos nuodėmės

5+
Skaitymo trukmė: 4 min.
Dar visai neseniai į Baltic Tours rašytojų paštą atskriejo keliautojo Lauryno laiškas. Kodėl žiemos metu vis dar dairomės egiptietiškos saulės ir dykumų? Laurynas nori ne tik atsakyti į šį klausimą, bet ir neįprastas patirtis Šarm el Šeiche papasakoti iš savo patirties.

„Aš visada žavėjausi įvairių pasaulio šalių kultūromis, gyventojų papročiais, tradicijomis ir kiekvienos šalies savitumu. Šarm el Šeichas man pasirodė itin nuostabi vieta tiems, kas nori pamatyti tikrąjį Egiptą, tačiau tuo pačiu ir pasimėgauti poilsiu prie Raudonosios jūros. Šiame mieste turistai sutinkami itin maloniai ir draugiškai, jiems siūlomos įvairios pramogos, ekskursijos, suteikiamas komfortas, jauki viešbučių aplinka. Mums įprasto modernių pastatų vaizdo, prabangių prekybos centrų ar sportinių automobilių čia tikrai pasigesite.

Ką Laurynas rekomenduoja paragauti Egipte?

Pirmas dalykas, kuris iš tiesų patraukė mano dėmesį, buvo gatvės prekyba. Gatvių parduotuvėlėse galima rasti visko, ko tik širdis geidžia: įvairiausi suvenyrai, odos dirbiniai, vietos gamybos arbatžolės bei kosmetika, kuri yra vertinama turistų ne tik dėl prieinamų kainų, bet ir dėl veiksmingumo. Nereikėtų stebėtis dėl vietos prekeivių „įkyrumo“, mat visi stengiasi pritraukti kuo daugiau pirkėjų net tik į savo parduotuves, bet ir į restoranus. Man pačiam teko ragauti kepto avienos kebabo, kuris čia, Egipte, yra itin populiarus. Patiekalas buvo fantastiškas ne tik dėl savo skonio bei aromato, bet ir dėl įdomaus patiekimo lėkštėje – ant žarijų dubens.

Kalbant apie egiptietiškus patiekalus, vietinį maistą rekomenduoju ragauti ne tik viešbučio aplinkoje, bet ir gatvės kavinėse. Viešbučiai ne visada perteikia vietinės kulinarijos ypatumus. Gatvėse galima rasti daugybę patiekalų, didelėmis porcijomis ir už prieinamą kainą. Restoranuose derėtis, deja, neįmanoma net ir Egipte.

Apie ekskursijas ir reikalingas vizas: ar verta išbandyti?

Atvykus į Šarm el Šeichą vertėtų pasinaudoti viešbučių ar kelionių agentūrų siūlomomis ekskursijomis į įvairius prekybos centrus, odos ar kosmetikos gaminių prekyvietes. Taip turėsite galimybę apžiūrėti populiariuosius tikros odos drabužius, natūralią kosmetiką. Taip pat bus galima išsirinkti įvairių aliejų ir tepalų įvairioms odos ar sveikatos problemoms gydyti.

Ekskursijų yra labai daug, todėl prieš pasirinkdami gerai apgalvokite savo kelionės išlaidas ir planus. Pavyzdžiui, norint išvykti į tolimesnius miestus, jums prireiks vizos. Tačiau labiausiai ją verta imti tik tuomet, jeigu planuojate aplankyti piramides ar vieną įspūdingiausių istorinių Egipto miestų – Luksorą, kuris įsikūręs buvusio senovės miesto Tėbų vietoje.

Dievo kalne buvo atleistos visos nuodėmės

Šarm el Šeiche vizos man neprireikė, nes buvo per karšta važiuoti kur nors toliau. Tačiau, nepaisant to, patyriau vieną nuostabiausių gyvenimo nuotykių – kupranugariu kopiau į Mozės, dar kitaip vadinamą – Dievo kalną. Tai buvo kažkas nepaprasto: ekskursija prasidėjo 2–3 valandą nakties, todėl buvo puikus laikas stebėti ryškiausias žvaigždes ir mėgautis kalnų gaiva. Nors dauguma žmonių į šį kalną kopia pėsčiomis, aš asmeniškai, to patarčiau nedaryti. 4 valandų kopimas reikalauja daug jėgų, galų gale, prarandate galimybę atsipalaiduoti ir pasimėgauti magiška atmosfera. Pasak legendos, pasitinkantiems saulę ant kalno viršaus yra atleidžiamos visos nuodėmės. Tai buvo įspūdingiausia ekskursija, kurioje esu dalyvavęs.

Net jeigu ir neplanuojate keliauti už miesto ribų, Šarm el Šeiche rasite viską: nuo puikių, poilsiui pritaikytų paplūdimių iki adrenalino kupinų nardymo ekskursijų. Tai kurortas, kur kiekvienas ras sau norimą veiklą bei turės galimybę ne tik puikiai praleisti atostogas, bet namo parsivežti ir daugybę nuotykių.“

Baltic Tours
Emocijos, profesionalumas ir dalijimasis kelionių džiaugsmu – tai, kas daro mus išskirtiniais. Baltic Tours kelionių agentūra – daugiau nei kelionės įsigijimo vieta ar paslaugos. Tai patirties mainai, atspindintys inovatyvius kelionių organizavimo ypatumus. Baltic Tours kelionių ekspertai it gerų atostogų riteriai, šiuose unikaliuose kelionių įrašuose pasakojantys ne tik istorijas iš savo patirties, bet gvildenantys keliautojų istorijas ir paslaptis, kuriomis gaubiasi kiekviena kryptis.