×
Turite klausimų? Pir - Pen 8:00-18:00 +370 5 266 1616 keliones@baltictours.lt

Kelionių istorijos ir patarimai

Gran Kanarija – mini žemynas plačiame vandenyne (III dalis)

1+
Nors Gran Kanarija yra trečia pagal dydį Kanarų sala, ji neatsilieka savo populiarumu nuo praeitame straipsnyje aprašytos Tenerifės. Miniatiūrinis žemynas, prikausto turistų dėmesį savo gamtos išskirtinumu: miškų gausa, paplūdimių ilgumu bei vandens gyvūnų įvairove, o Baltic Tours – pasakojimų ciklu apie Kanarų salas.

Pirmieji turistai į salą atvyko beveik prieš 150 metų ieškodami sveikatingumo šaltinio, kurį puikiai suteikė nuostabus Gran Kanarijos salos klimatas. Žmonės kalba, jog taip ir gimė platus SPA ir sveikatingumo centrų spektras, negana to, saulės nuglostyta sala Gran Kanarija išsiskiria sava charakteristika. Pietinė dalis gali pasigirti beveik 60 km besidriekiančiais auksinio smėlio paplūdimiais, daugybę lankomų vietų ir vietinių paslaugumu. Keliaudami šiaurine salos dalimi rasite tikrą didmiesčio pulsą: gyvas Las Palmas miestas bei kiti turistų nepaliesti kaimeliai kuriuose lyg šiol budi išsaugotos tradicijos. Geriausias būdas visą tai pamatyti – išsinuomoti automobilį.

Ką aplankyti Gran Kanarijoje?

 • Cueva Pintada muziejus ir archeologinis rezervatas
  Tai kelionė į praeitį, kuri nepaliks abejingų. Šis muziejus pastatytas kanariečių aborigenų kaimavietėje. Jame – net 24 metus archeologų profesionalų kaupta informacija bei radiniai. Pasileiskite istorijos keliu, kuriame rasite atsakymus į jums rūpimus klausimus: kaip viskas prasidėjo? Kaip gyveno to meto aborigenai? Koks gi buvo tas senasis kanariečių gyvenimas?

  Gran Kanarija
 • Maspalomaso kopos
  Tai – apsaugota 5 kilometrų teritorija, kasmet pritraukianti tūkstančius turistų. Kaskart vėjo glostomos kopos kasdien atrodo vis kitaip ir dėl to vietiniai jas vadina mobiliosiomis kopomis. Įdomu tai, jog šiandien kopos yra labiau pasislinkusios į pietus nei jos buvo prieš 40 metų. Nepaisant nuolat skraidančio smėlio, teritorijoje galima surasti be galo daug gražios augmenijos.

 • Bandama
  Bandama yra įspūdingas, 569 metrus virš jūros lygio esantis, gamtos paminklas, kuriame galima rasti ugnikalnio pelenų apgaubtą grindinį, padengtą gyvais medeliais. Visa tai yra apsupta vertikalių kalderinių sienų (kaldera – plati stačiašlaitė dauba vulkano viršūnėje, gali būti susidariusi arba sprogusi). Nusileidus nuo jos ir apžvelgę visą teritoriją, galėsite įžvelgti vietinių naudotus uolų urvus, kurie vietiniams tarnaudavo kaip sandėliai grūdams. Vaikštinėjant galima atrasti ir senus vynuogių spaudimo presus ar net senovinius namus.

 • Casa-Museo de Colón
  Šis muziejus vadinamas Kristupo Kolumbo namais – manoma, kad vykdęs savo kelionę ir išlipęs Kanaruose, Kolumbas apsistojo būtent šiame pastate. Jame demonstruojama kaip vyko Kolumbo kelionė į Ameriką ir kokios svarbios tapo Kanarų salos transatlantiniame laivybos etape. Pastatas žavi savo architektūra, įmantriais gotikiniais metalo dirbiniais, o keliauninkai istorikai bus sužavėti muziejuje išlikusiais 16-to amžiaus žemėlapiais.

 • Palmitos parkas
  Didžiausias zoologijos sodas visose Kanarų salose stebina svečius savo jūros gyventojų gausa: jame galima pamatyti delfinus, vėžlius, ruonius, pelikanus ir kt. Pagal numatytą grafiką kiekvieną dieną vyksta įspūdingi šou. Svajojate paplaukioti su delfinu? Palmitos parkas – geriausia vieta įgyvendinti šią svajonę.

Lankydamiesi Gran Kanarijoje nepamirškite užsukti į Šventos Onos Katedrą (ispanų vadinama – Catedral de Santa Ana); taip pat į 1879 metais atidarytą Kanarų muziejų, kuriame sukaupta didelė archeologinių radinių kolekcija ir žinoma – romo spirito varyklą Arucas mieste.

Įdomūs faktai

 • Visose salose yra tik vienas Starbucks ir jis randasi būtent Gran Kanarijos oro uoste;
 • Maspalomaso kopų viduryje yra įsikūręs populiariausias nudistų paplūdimys pasaulyje;
 • Manoma, jog Gran Kanarija gyvuoja jau nuo 500 m. pr. Kr.;
 • Padavėjai ir barmenai gauna 14 atlyginimų per metus;
 • Jei mėgstate ir domitės golfu, Gran Kanarijoje yra įsikūręs vienas seniausių golfo lauko klubų.

Gran Kanarija susuko galvą? Keliauk atostogauti! Nieko nėra geriau nei atsidurti mini žemyne, kuriame ištisus metus džiugina geri orai!
ČIA rasi geriausius Baltic Tours pasiūlymus!

Rosita Jozavitaitė
Plati šypsena ir spalvingos mintys, palmių atspindys akyse ir noras pasaulį sudėti į šį kelionių tinklaraštį. Tai - Rosita! Jos straipsniuose rasite daugybę patarimų ir įdomių faktų, kuriuos krausite it gėrybes į savo žinių krepšį ir vešitės tolyn savo atostogų link! Rosita kviečia patirti, pamatyti ir pažinti su Baltic Tours.