×
Turite klausimų? Pir - Pen 8:00-18:00 +370 5 266 1616 keliones@baltictours.lt

Kelionių istorijos ir patarimai

Festivaliai Norvegijoje: nuo ledo instrumentų iki nykstančios samių kultūros

2+
Skaitymo trukmė: 3 min.
Norvegijoje šventėms ir festivaliams vykti netrukdo net 20 laipsnių šaltis. Tiesą sakant, kai kurie be ledo ir sniego net neįvyktų! Žinoma, ne mažiau įdomių renginių čia vyksta ir vasarą. Jei norite pažinti norvegų kultūrą, meną ir ieškote ko nors neįprasto, savo kelionę į Norvegiją derinkite su kurio nors festivalio data!

Vasarį vyksta neįprastas Ledo muzikos festivalis

Jei kas nors atliktų neįprasčiausių festivalių rinkimus, Ledo muzikos festivalis vykstantis Finse kalnų miestelyje (tarp Oslo ir Bergeno), tikrai pakliūtų į penketuką. Kaip jau supratote, ledo čia būna daug. Tiek, kad iš ledo ir sniego ruošiama ne tik scena, pagrindiniai jos rekvizitai, bet ir muzikiniai instrumentai! Neįprastų instrumentų išgaunamais garsais suskamba patys įvairiausi žanrai: pradedant pop ir džiazu, baigiant folk muzika. Šių metų vasario 14–16 d. vyksiančiame festivalyje bus pristatomi naujausi ledo instrumentų išradimai – „Sax IceBalloon“, „Tubice Balloon“, bus grojama iš ledo padirbtais ragais, perkusija, būgnais, gros elektroninė muzika, vyks šokiai, meną ir mokslą jungiančios paskaitos. Nors muzika – pagrindinė festivalio ašis, šiuo renginiu taip pat mėginama išreikšti rūpestį globaliniu atšilimu, sparčia ledynų tirpimo problema. Kaina – nuo 275 NOK (apie 28 Eur).

Vasaros festivalis Riddu Riđđu

Švenčių ir festivalių įvairovę Norvegijoje gerokai praturtina Riddu Riđđu festivalis, (išvertus iš samių kalbos pavadinimas reiškia „maža audra pakrantėje”), kuris dėl išskirtinės idėjos ir programos neretai vadinamas vienu įdomiausių Norvegijoje. Liepos 10–14 d. vyksiančio festivalio tikslas – garsinti samių kultūrą bei skatinti ja didžiuotis, parodyti pasauliui šią autentišką, nykstančią kultūrą bei jos tradicijas. Samiais arba lapiais vadinami vietiniai Laplandijos gyventojai, kadaise gyvenę klajokliškai ir užsiėmę elnininkyste. Nors šiandien šitaip gyvenančių samių nėra daug, jų kultūra pastaraisiais metais tapo ypatingu susidomėjimo ir išsaugojimo vertu objektu. Festivalio programą, kuri skirta tiek vaikams, tiek jaunimui ir suaugusiems, sudaro samių ir vietinių žmonių kultūrą atspindinčių muzikos grupių koncertai, filmai, seminarai, literatūra, teatras, kūrybinės dirbtuvės, parodos. Renginio metu paprastai veikia didžiulis turgus su vietinių žmonių produkcija. Pilna renginio programa pasirodys šių metų gegužės mėnesį.

Norvegijos trumpametražių filmų festivalis Grimstade

Jei esate kino gurmanas, jus sužavės birželio 12–16 d. Grimstado mieste, pietvakarių Norvegijoje jau 42-ąjį kartą vyksiantis trumpametražių filmų festivalis. Aibė kino mylėtojų ir kūrėjų susirenka tam, kad išvystų, aptartų ir išrinktų geriausius Norvegijos ir tarptautinius trumpametražius filmus, muzikos klipus, dokumentiką. Renginys ypač patiks vertinantiems nekomercinį ir nepriklausomą kiną, nes čia jis – pats svarbiausias. Pradedantiesiems kino kūrėjams šis festivalis tikras rojus dėl čia vykstančių užsiėmimų, kūrybinių dirbtuvių bei aibės „kinomaniškų” diskusijų.

Šiaurės pašvaistės muzikos festivalis

Kiekvienais metais sausio pabaigoje – vasario pradžioje į Norvegijos šiaurėje esantį Tromsø miestą plūsta minios žmonių. Visi traukia į Nordlysfestivalen arba Šiaurės pašvaistės muzikos festivalį, vykstantį nuo 1988 m. Jau daugiau kaip trisdešimt metų festivalio metu skamba pačių įvairiausių žanrų muzika – nuo operos iki džiazo, nuo simfoninės iki modernios muzikos, ant scenos lipa tarptautinės ir vietinės reikšmės žvaigždės. Taip pat renginio metu nuolat vyksta parodos, paskaitos, veikia barai ir netgi muzikantų kūrybinės dirbtuvės!

Baltic Tours
Emocijos, profesionalumas ir dalijimasis kelionių džiaugsmu – tai, kas daro mus išskirtiniais. Baltic Tours kelionių agentūra – daugiau nei kelionės įsigijimo vieta ar paslaugos. Tai patirties mainai, atspindintys inovatyvius kelionių organizavimo ypatumus. Baltic Tours kelionių ekspertai it gerų atostogų riteriai, šiuose unikaliuose kelionių įrašuose pasakojantys ne tik istorijas iš savo patirties, bet gvildenantys keliautojų istorijas ir paslaptis, kuriomis gaubiasi kiekviena kryptis.