×
Turite klausimų? Pir - Pen 8:00-18:00 +370 5 266 1616 keliones@baltictours.lt

Kelionių istorijos ir patarimai

Festivaliai Lenkijoje: nuo Vudstoko iki koldūnų šventės

2+
Skaitymo trukmė: 3 min.
Gera muzika, maloni vasaros šiluma ir puikus maistas. Argi ne puiki atostogų kombinacija? Visa tai galime patirti kaimyninėje Lenkijoje, kur nuolat rengiami festivaliai yra populiarūs ir žinomi ne tik tarp vietinių, bet ir kaimyninėse šalyse.

Populiariausi muzikos festivaliai

Džiazo mėgėjai Lenkijoje gali rinktis net iš kelių renginių per metus. Bene populiariausias, būrius muzikos entuziastų sutraukiantis festivalis yra „Džiazas prie Odros upės“. Renginys vyksta balandžio pabaigoje arba gegužės pradžioje Vroclavo mieste. Vienas seniausių ir žymiausių festivalių Lenkijoje organizuojamas nuo 1964 metų, tad 2019 metais jis bus rengiamas jau 55 kartą!

Kitas, daug kam žinomas festivalis vyksta liepos pabaigoje – rugpjūčio pradžioje. Tai „Woodstock“ – roko festivalis prasidėjęs JAV. Šis renginys skirtas tikriems roko gerbėjams, tad jei nori patirti laukinį šėlsmą, išsitraukti spintoje seniai dūlančią odinę striukę ir pasileisti plaukus, šis festivalis bus kaip tik tau. Beje, renginys visiškai nemokamas, tačiau čia groja net tokios žinomos grupės kaip „The Prodigy“, „Sabaton“ ar „Halloween“. Festivalis vyksta Kostšyno mieste prie Odros upės.

Abejingų nepalieka „Open’er“ festivalis, vykstantis Gdynėje birželio pabaigoje – liepos pradžioje. Čia grojo tokios grupės kaip „Depeche mode“, „Foo Fighters“, „Radiohead“ ir „Red Hot Chilli Peppers“, tad įdomu kaip organizatoriai gerbėjus nustebins šiais metais. Bilietų kainos į šį festivalį Lenkijoje prasideda nuo 65 Eur, jų kiekis yra ribotas, tad norėdami dalyvauti, planuokite kelionę iš anksto.

Ieškantiems originalumo turėtų patikti „Blues express“ festivalis, tikrąja to žodžio prasme, vykstantis judesyje. Festivalio dalyviai iš vieno Lenkijos miestelio į kitą keliauja traukiniu, o ten nuolat vyksta koncertai.

Mugės ir maisto šventės

Skanų maistą mėgsta kiekvienas, o renginių, kuriuose galima paragauti vietinių patiekalų, nenorėtų praleisti joks maisto gurmanas.

Viena iš populiaresnių maisto švenčių Lenkijoje yra Šv. Dominyko mugės metu Gdanske vykstantis duonos festivalis. Čia galėsite paragauti įvairių duonos ir kitų konditerinių gaminių, sužinoti lenkiškos duonos gaminimo paslaptis bendraudami su tos srities profesionalais. Ši religinė šventė Lenkijoje šurmuliuoja daugiau kaip 3 savaites: gatves užplūsta muzikantai, artistai bei amatininkai iš įvairių šalių. Mugės metu galėsite pasimėgauti ne tik vietiniu maistu bei gėrimais, pasiklausyti gyvos muzikos, bet ir pasigrožėti Gdansko senamiesčiu, kuris, nepaisant to, kad buvo sugriautas karo metu, išsiskiria autentiškumu. Šv. Dominyko mugė sutraukia daug užsienio lankytojų, tad apgyvendinimu pasirūpinkite iš anksto, nes miestas mugės metu būna perpildytas.

„Pierogi“ – taip Lenkijoje vadinami mums įprasti koldūnai. Tik čia jie gaminami su įvairiais įdarais: kopūstais, grybais, varške, uogomis, mėsa. Sakoma, kad lenkai turi bent 11 skirtingų įdarų idėjų, ne vieną paruošimo būdą, tad nenuostabu, kad Lenkijoje yra net šio patiekalo šventė. Koldūnų šventė rengiama Krokuvoje rugpjūčio viduryje. Renginyje yra paskirta vertinimo komisija, kuri kartu su mugės lankytojais ragauja, balsuoja ir renginio pabaigoje išrenka geriausią „pierogi“ gamintoją. Nugalėtojui įteikiama Šv. Hiacinto, „Pierogi“ globėjo, statulėlė. Taip, perskaitėte teisingai – koldūnai Lenkijoje net turi savo globėją ir kadaise buvo laikomi prabangos maistu.

Gražiausia žiemos šventė, žinoma, Kalėdos. Lenkija tam ruošiasi iš anksto ir dar lapkričio pradžioje dabina miestus girliandomis, organizuoja Kalėdines muges. Tačiau bene labiausiai išsiskiria Poznanės miestas, kuriame kasmet rengiamas Ledo skulptūrų festivalis. Iš viso pasaulio atvykę menininkai, skulptūras išdrožia gyvai stebint žiūrovams, tad užsidėkite šiltą striukę ir batus, paimkite puodelį karšto gėrimo iš vietinių prekeivių ir mėgaukitės pasirodymu.

Artima mūsų kaimynė nustebins ir paįvairins jūsų laisvalaikį ne mažiau nei kitos, tolimesnės šalys. Tiesiog sėskite į autobusą ar savo automobilį ir atvykite čia savaitgaliui.

Baltic Tours
Emocijos, profesionalumas ir dalijimasis kelionių džiaugsmu – tai, kas daro mus išskirtiniais. Baltic Tours kelionių agentūra – daugiau nei kelionės įsigijimo vieta ar paslaugos. Tai patirties mainai, atspindintys inovatyvius kelionių organizavimo ypatumus. Baltic Tours kelionių ekspertai it gerų atostogų riteriai, šiuose unikaliuose kelionių įrašuose pasakojantys ne tik istorijas iš savo patirties, bet gvildenantys keliautojų istorijas ir paslaptis, kuriomis gaubiasi kiekviena kryptis.