×
Turite klausimų? Pir - Pen 8:00-18:00 +370 5 266 1616 keliones@baltictours.lt

Kelionių istorijos ir patarimai

Baltic Tours ekspertai pataria: ką pamatyti Latvijoje?

3+
Skaitymo trukmė: 3 min.
Atostogoms rinktis Latviją verta kiekvienam, o ypač tiems, kurie pavargo nuo tolimų kelionių ir varginančių skrydžių. Latvija turi, ką pasiūlyti kiekvienam savo svečiui.

Fortifikacijos istorijos mėgėjams patiks išskirtinė miestų architektūra ir viduramžius menančios pilys. Aktyvaus poilsio ieškantiems – nacionalinis parkas, slidinėjimas žygių trasos. Norintys pailsėti ir atgauti jėgas džiaugsis balto smėlio paplūdimiais, SPA ir gydomosiomis procedūromis. Visa tai ir dar daugiau laukia pasirinkusių kelionę į Latviją. Maloniai nustebsite pamatę, kiek šaunių vietų ir pramogų slypi vos už kelių šimtų kilometrų.

Ką būtina aplankyti Latvijoje?

Ryga

Nuostabus senamiestis, art nouveau architektūros pavyzdžiai, aukštos klasės restoranai, jaukūs parkai, muziejai ir galerijos. Kaimyninė sostinė sužavės ne tik savo grožiu, bet ir visais metų laikais aktyviu kultūriniu gyvenimu.

Rundalės rūmai

XVIII a. statyti Rundalės rūmai – žymiausias baroko ir rokoko ansamblis šalyje. Prabanga ir grožis gniaužia kvapą, tačiau ne mažesnį įspūdį palieka rūmų sodas. Rekomeduojama atvykti šiltuoju metų laiku ir pasigrožėti tūkstančiais žydinčių gėlių. Vasarą sode vyksta koncertai ir kultūriniai renginiai.

Jelgava

Ketvirtame pagal dydį Latvijos mieste verta pamatyti Jelgavos rūmus. Buvusią hercogo rezidenciją projektavo Rundalės rūmų architektas, o dabar čia įsikūręs Žemės ūkio universitetas. Žiemą daug svečių į miestą sutraukia ledo, o vasarą – smėlio skulptūrų festivaliai.

Jūrmala

Didžiausias kurortas Baltijos šalyse, nuo Rygos nutolęs vos 25 km. Jis garsėja dėl švarių paplūdimių, gydomųjų procedūrų ir veikiančio didžiulio vandens pramogų parko. Miestelyje galima apžiūrėti unikalią medinę architektūrą, pasivaikščioti jaukiame Dzintari parke, apsilankyti restoranuose Jomas gatvėje ir pasimėgauti gyva muzika Dzintaru koncertų salėje.

Liepoja

Pajūrio miestas, kuriame įrengta Latvijos muzikantų garbės alėja, vyksta muzikos ir jūros festivaliai. Taip pat išskirtinė traukos vieta – buvusi karinė jūrų bazė ir kalėjimas – Karosta. Per ekskursijas galima patirti, ką reiškė čia būti tikru kaliniu.

Ventspilis

Baltijos jūros pakrantėje ir šalia Ventos upės įsikūręs miestas ypač tinka išvykai su vaikais. Ventspilio paplūdimiui suteiktas Mėlynosios vėliavos titulas. Pačiame mieste rekomeduojama apsilankyti Livonijos ordino pilyje, o taip pat veikia daug ekspozicijų po atviru dangumi. Pačios populiariausios: karvių paradas ir didžiulė inkarų kolekcija pajūryje.

Sigulda

Siguldos miestelis įsikūręs upės slėnyje, miškų apsuptyje kalvotoje vietovėje. Tad išvyka į Siguldą leis pasigerėti laukine Latvijos gamta. Pasigrožėję apylinkėmis, keliaukite į Sigulda aerodium. Čia veikiantis vertikalaus vėjo tunelis leis pajusti, kas vyksta per laisvąjį kritimą. Taip pat čia visus metus veikia bobslėjaus ir rogučių trasa, kurioje treniruojasi olimpiniai atletai.

Daugpilis

Netoli sienos su Lietuva įsikūręs miestas Latvijos pietryčiuose puikiai tinka savaitgalio išvykai. Būtina pamatyti Daugpilio tvirtovę, Bažnyčių kalną ir apsilankyti visame pasaulyje žinomo, Daugpilyje gimusio menininko Mark Rothko vardo galerijoje.

Cėsys

Šiame mieste galima pajusti senovės dvasią. Čia buvo įkurta Livonijos ordino magistro rezidencija. Dar ir dabar galima pamatyti šio ordino laikus menančios pilies liekanas. Liepos ir rugpjūčio mėnesiais vyksta Cėsio meno festivalis, per kurį vyksta koncertai ir parodos, kūrybinės dirbtuvės. Lankytojai gali susipažinti su senųjų amatų meistrais, pašaudyti iš lanko.

Riekstukalns slidinėjimo trasos

Vos 30 km nuo Rygos įsikūręs Riekstukalns – tikras rojus žiemos pramogų, slidinėjimo ir snieglenčių mėgėjams. Trasos pritaikytos tiek pradedantiesiems, tiek pažengusiems. Galima naudoti savo nuosavą inventorių, bet jei tokio neturite, galima išsinuomoti vietoje.

Gaujos nacionalinis parkas

1973 m įkurtas nacionalinis parkas kviečia apsilankyti visus norinčius pasigrožėti Latvijos gamta. Parko teritorijoje saugoma daugiau negu 500 istorinių, kultūrinių ir gamtos paminklų. Rekomenduojama išsiruošti į išvyką baidarėmis Gaujos upe. Vienos dienos viskam pamatyti tikrai neužteks, tad planuokite kelių dienų kelionę ir mėgaukitės turiningu poilsiu gamtos apsuptyje.

Norint puikių atostogų ir kokybiško poilsio nebūtina keliauti į kitą pasaulio pusę ir išleisti daug pinigų. Puikūs paplūdimiai, laukinė gamta, jaukūs miestai ir miesteliai, aktyvios pramogos ir smagūs nuotykiai – viskas slypi visai šalia. Iki pasimatymo Latvijoje!

Baltic Tours
Emocijos, profesionalumas ir dalijimasis kelionių džiaugsmu – tai, kas daro mus išskirtiniais. Baltic Tours kelionių agentūra – daugiau nei kelionės įsigijimo vieta ar paslaugos. Tai patirties mainai, atspindintys inovatyvius kelionių organizavimo ypatumus. Baltic Tours kelionių ekspertai it gerų atostogų riteriai, šiuose unikaliuose kelionių įrašuose pasakojantys ne tik istorijas iš savo patirties, bet gvildenantys keliautojų istorijas ir paslaptis, kuriomis gaubiasi kiekviena kryptis.