×
Turite klausimų? Pir - Pen 8:00-18:00 +370 5 266 1616 keliones@baltictours.lt

Kelionės į Batumį

Kelionė į magiškąjį Batumį

Batumis – vienas gražiausių Sakartvelo miestų. Tai Adžarijos regiono sostinė, kuri kadaise buvo senosios Graikijos kolonija, svarbus romėnų uostas, osmanų įsiveržimo vieta bei Rusijos imperijos teritorijos dalis. Šie įvykiai ir laikotarpiai itin padėjo miestui užaugti ir dabar tai yra pagrindinis šalies jūrų uostas bei unikali vieta, kurioje būtina apsilankyti. 

Batumis žydi kiekvieną dieną – bėgant metams vietiniai gyventojai savo akimis stebėjo kaip greitai, išlaikydamas senąsias tradicijas, vystosi jų nuostabusis miestas. Keliautojus čia vilioja švelnus klimatas, kalnais apsupti paplūdimiai bei fantastiški maisto aromatai. Kodėl gi to paties nepatirti ir Jums? Atostogos šiame mieste leis pajusti tikrąją laisvę, susipažinsite su gruziniška autentika bei būsite užliūliuoti tikros tradicinės muzikos. Jei toks trokštamas poilsis yra tiesiog skirtas Jums, tuomet apačioje esanti informacija padės artimiau susipažinti, kas Jūsų laukia šiame mieste, ką reikia žinoti planuojantis kelionę, kuriuose apartamentuose yra geriausia apsistoti ir t.t.

Populiariausios kryptys
Viktorija rekomenduoja
Leiskitės į užburiančią nuotykių kelionę, atsiduokite poilsio malonumams! Kelionės budina aistrą pasauliui, kultūroms, suteikia atradimų ir potyrių galimybę. Išlaisvinkite keliautojo prigimtį ir atraskite unikalų pažinimo momentą kartu su Baltic Tours!
Norite paklausti apie kelionę?
+370 5 266 1616

Įžymiausios Batumio lankytinos vietos

Tiek visas Sakartvelas, tiek įspūdingasis Batumio miestas užkariauja kiekvieno keliautojo širdis savo nuostabiais lankytinais objektais. Batumyje galite rasti ne tik geriausius viešbučius, naujoviškus ir senovinius pastatus, bet ir atrasti vietas, kurias bus įdomu pamatyti, aplankyti ir prisiminti. Įspūdžiai garantuoti jei nuvyksite į šias lankytojų pamėgtas vietas:

 

 • Europos aikštė. Tai vieta, kurią privaloma aplankyti. Šią aikštę supa daugybė renovuotų bei išskirtinio dizaino pastatų. Aikštės centre – stulbinanti graikų mitologinės būtybės Medėjos statula. Čia esantis astronominis laikrodis yra pats įspūdingiausias vietos elementas, kuris nurodo ne tik tikslų laiką, tačiau ir pateikia saulės, mėnulio ir kitų pagrindinių planetų santykines padėtis.
 • Batumio bulvaras. Atostogos Batumyje nuspalvins Jūsų poilsį dar labiau jei pasivaikščiosite po Batumio bulvarą. Šis 7 km ilgio pėsčiųjų takas buvo atidarytas dar 1884 metais ir eina palei Juodosios jūros pakrantę. Vaikščiojant juo, galima išvysti ir kitas vietos įžymybes: Ali ir Nino statulas, Abėcėlės bokštą ir pan. Bulvare taip pat gausu kavinių ir restoranų, kuriuose galite paragauti ypatingų Sakartvelo patiekalų. Vakarai gali tapti itin romantiškais jei sustosite vienoje iš apžvalginių aikštelių ir pažvelgsite į nuostabų ir magišką Batumio saulėlydį.
 • Ali ir Nino statulos – lyg vizitinė Batumio kortelė. Tai dvi didžiulės moters ir vyro skulptūros, kurios simbolizuoja uždraustą poros meilę. Šios metalinių diskų figūros juda viena link kitos kol susilieja į vieną ir tuomet vėl atitolsta. Įspūdingiausiai statulos atrodo sutemus, kai yra įjungiamos įvairių spalvų šviesos.
 • Abėcėlės bokštas – išties labai įdomus ir neįprastas objektas. Šis 130 metrų bokštas yra itin populiarius tarp turistų, nes atrodo kaip DNR spiralė, o aplink bokštą priklijuotos visos 33 gruziniškos abėcėlės raidės. Pakilus aukštyn atsiveria nuostabūs miesto vaizdai, o pačiame bokšto viršuje yra įrengtas restoranas, kuris siūlo įvairiausius ir skaniausius gruziniškus patiekalus.
 • Batumio botanikos sodas yra tikras augalų mylėtojų rojus. Čia galima pamatyti įvairių ir išskirtinių augalų. Be to, dažnai sode vyksta seminarai, rengiamos parodos ir kiti renginiai. Svarbu paminėti, jog šią vietą miesto svečiai pamilo ir dėl įspūdingo vaizdo į Juodosios jūros pakrantę.

 

Kada geriausia vykti į Batumį?

Sakartvelas – viena tinkamiausių vietų atostogoms jeigu ieškote saulės, jūros ir gamtos. Būtent magiškasis Batumis visą tai turi ir gali pasigirti itin maloniu klimatu. Į Batumį patariama vykti vėlyvą pavasarį, vasarą ir ankstyvą rudenį, nes žiemos metu termometro stulpelis rodo minusą ir tuomet keliautojai mieliau renkasi kalnų slidinėjimo kurortus. Vis dėlto, žiemos kurortiniame Batumyje yra gerokai švelnesnės ir lietingesnės nei kalnuose. Vidutinė oro temperatūra šalčiausią sausio mėnesį kurortiniame Batumyje – 9 laipsniai šilumos, o karščiausią liepos mėnesį – 24 laipsniai šilumos.

Reikalingi dokumentai keliaujant į Sakartvelą

Kelionės į Batumį trumpalaikiui apsilankymui Sakartvele Lietuvos Respublikos piliečių vizos nereikalauja. Šiuo metu į šią šalį galima keliauti turint vien asmens tapatybės kortelę, tačiau jei skrydis nėra tiesioginis ir vykstama tranzitu per kitas valstybes, esančias ne Šengeno zonoje, privalu pasitikrinti, ar tranzito valstybės pripažįsta asmens tapatybės kortelę. 

Rekomenduojama turėti ir Lietuvos Respublikos pasą, nes jo gali prireikti bankuose besikeičiant pinigus, naudojantis gydymo paslaugomis ir t.t. Taip pat patariama apsidrausti kelionės medicininių išlaidų draudimu. 

Populiariausi viešbučiai

Jei norite, jog Jūsų atostogos Batumyje būtų vienos įsimintiniausių, labai svarbu tinkamai išsirinkti viešbutį, kuriame praleisite keletą ar daugiau naktų. Poilsiautojams svarbu ne tik apartamentų kaina, kuri atitiktų kokybę, tačiau ir atsiliepimai, kuriais pasidalina kiti viešbučio lankytojai. Privalu pabrėžti, jog kambarių akcija ir nuolaida yra itin svarbūs faktoriai renkantis viešbutį. Apačioje yra pateikiamas vienų iš geriausių ir populiariausių viešbučių Batumyje sąrašas:

 

 • Le Port Apart Hotel;
 • Batumi World Palace;
 • Radisson Blu Hotel Batumi;
 • Le Meridien Batumi;
 • The Grand Gloria Hotel;
 • Boulevard Hotel Batumi;
 • O Galogre Hotel;
 • Divan Suites Hotel.

 

Transportas Batumyje

Maršrutiniai autobusiukai – vienas iš patogiausių būdų keliauti po Batumį. Tiesa, tokios transporto priemonės išvykimo laiką kartais yra sudėtinga sužinoti. Daugumoje vietų jokių tvarkaraščių nėra, nes jie dažnai keičiasi priklausomai nuo sezono ar dar kitų priežasčių, todėl apie jų išvykimo laiką galite sužinoti tik pasiklausinėję vietinių. Tokia maršrutinių autobusiukų problema vyrauja visame Sakartvele. 

Batumio autobusai yra išties modernūs – tai nauji automobiliai, aprūpinti elektroniniu ekranu su numeriu ant priekinio stiklo ir važiavimo linija su kitos stotelės salone pavadinimu. Autobusai važiuoja pagal tvarkaraštį. Tiesa, pačių maršrutų nėra daug, o 3-5 kryptys yra gana patogios turistams.

Kitas Batumio viešojo transporto atstovas yra maršrutiniai taksi ir jų mieste yra daugiau nei autobusų. Pagrindiniai jų maršruto taškai yra parašyti mikroautobusuose, tačiau nėra aiškaus tvarkaraščio. Juokaujama, jog šią transporto priemonę galima gaudyti rankos mostu bet kur. Tik nepamirškite pasiklausti vairuotojo, ar jis važiuoja ten, kur Jums reikia. 

Iš kur vyksta kelionė?

Jau planuojate skristi? Šaunu! Kelionė į Batumį be abejonės taps įsimintiniausia akimirka Jūsų gyvenime, tačiau pirmiausia reikėtų pasidomėti, iš kur yra organizuojami skrydžiai į šį miestą. Pigios kelionės lėktuvu į Batumį yra rengiamos iš Vilniaus, Kauno, Palangos ir Rygos oro uostų. Skrydžius vykdo Turkish Airlines. Geriausias būdas užsisakyti kelionę – kreiptis į patyrius Baltic Tours kelionių ekspertus.

  BALTICTOURS-KELIONĖS
  NOVATURO-KELIONĖS
  EGZOTINĖS-KELIONĖS