×
Turite klausimų? Pir - Pen 8:00-18:00 +370 5 266 1616 keliones@baltictours.lt
10 naktų
nuo € 1170

Kinija

Išminties šalyje tradicijas besivaikant

Tūkstantinės, rodos, inercijos nešamos minios, dviračiais ir rikšomis užtvindytos gatvės, nesuprantamais šūkiais viliojančios reklamos bei iškabos, užvertę galvas į dangų, akylu žvilgsniu jus tyrinėjantys vietiniai – jautiesi taip, lyg atsidūrei kitoje planetoje… Tai viena seniausių pasaulio civilizacijų, kurioje – visuomet sėkmės linkintys gyventojai, nekaloringa, tačiau gurmaniška virtuvė, Tai Chi ritmu prasidedantys rytai ir milžinišku greičiu į darbo dieną skriejantys traukiniai, kvepiantys sodai bei senoji Kinijos architektūros autentika. Norite visa tai pamatyti? Baltic Tours komanda atrinko net tris įdomiausius maršrutus po Kiniją. Puiki proga pažinti pagrindinius Kinijos miestus – Pekiną ir Šanchajų, išvysti Tolimųjų Rytų Venecija tituluojamą Sudžou ir susipažinti su svarbiausiais architektūriniais paminklais.

 

 

1–2 DIENA

Vilnius–Pekinas

Lėktuvas sparnais vaiko debesis ir jūs jau iš vienos sostinės – Vilniaus – keliaujate į kitą – Kinijoje įsikūrusį Pekiną (dėmesio, vaizdas pro langą bus akimirkai pertrauktas persėdimo viename Europos miestų). Kinijoje gyvena 1,3 milijardo žmonių, iš jų – apie 20 milijonų jos sostinėje Pekine. Sveiki atvykę į vieną seniausių pasaulio civilizacijų – Kinijos Liaudies Respubliką! Nežymiai linktelėkite ir tarkite nǐ hǎo – jūsų atostogos Kinijoje prasideda!
Nesijaudinkite, atvykus į Pekiną, oro uoste jūsų jau lauks kruopščiai atrinkti „Baltic Tours“ partnerių atstovai. Gidas šiandien taps kelionės į viešbutį palyda. Metas atsikvėpti po skrydžio…

Nakvynė viešbutyje.

 

3 DIENA

Pekinas

Rytas prasideda sočiais pusryčiais viešbutyje, o po jų – maistas akims – pažintis su Pekinu. Pirmas kąsnis – Dangaus šventykla (Temple of Heaven), apsupta didelio parko. Ji verčia aiktelėti dėl savo architektūros ir ilgaamžės istorijos, kuri siekia daugiau nei 600 metų. Na, o vaizdas parke įspūdingiausias rytą – būrys vietinių čia susirenka rytinei mankštai. Ypatinga kinų mankšta vakariečius išties stebina: Tai Chi pratimai, įvairūs žaidimai, riedučiais po parką besivažinėjantys senjorai susijungia į vieningu ritmu besisukančias lanksčių kūnų mases. Neįtikėtina! Gal kinai nepavaldūs šio pasaulio laikui?

Pažintis tęsiasi Tiananmenio aikštėje, kur telpa bemaž milijonas žmonių! Kinų kalba tiananmen reiškia „vartai į dangišką ramybę“. Iš šios aukštės anksčiau buvo patenkama į Imperatoriškuosius rūmus. Kinijai – istoriškai svarbi vieta, apsižvalgykite, dabar ir jūs esate viso to dalimi. Vėliau, 9999 atskiros patalpos, susijungiančios į vientisą Uždraustųjų rūmų kompleksą. Imperatoriškosios buities fragmentus saugantys rūmai apjuosti 10 m. aukščio siena ir 49 m. pločio vandens pripildytu grioviu. Tai neabejotinai įspūdingiausias Kinijos imperijos biurokratinės ir politinės architektūros pavyzdys!

Apie save jau primena gurgiantis pilvas? Papietaukite, o desertui – Lama šventykla, kurioje stovi net 26 m. aukščio statula iš vientiso sandalmedžio išdrožta statula. Ji puikuojasi Gineso rekordų knygoje, kaip aukščiausia kada nors sukurta statula po stogu. Vaizdas stulbinantis – tai ne tik pietus, bet ir visą dieną vainikuojantis desertas! Dabar jau tikrai metas atsipūsti…

Ilsimės viešbutyje, Pekine.

 

4 DIENA

Pekinas–Didžioji kinų siena

Tiek girdėta, tiek skaityta, tiek filmų peržiūrėta, o šiandien visa tai prieš akis – po sočių pusryčių keliaujame prie Didžiosios kinų sienos, kurios ilgis – daugiau nei 8000 km. Siena buvo pastatyta norint apsaugoti šalį nuo priešų, tad statyti ją stengtasi ant kalvų. Taip ji turėjusi atrodyti dar aukštesnė, dar grėsmingesnė… Nesijaudinkite, jums neteks nei susiremti su priešu, nei žygiuoti palei šį mūrą pėsčiomis – daugelis į Kiniją atvykta vien tam, kad išvystų šį žmogaus rankomis sukurtą stebuklą.

Pasistengę aprėpti iki begalybės išsitęsusį mūrą, keliaujame į Imperatoriaus vasaros rūmus, kurių kompleksas garsėja gražiausiais pasaulyje sodais. Imperatoriaus gyvavimo laikais, šaliai klestint, žmonės gyveno darnoje ir taikoje, tad imperatorius nusprendė įsirengti apmąstymams ir poilsiui skirtą vietą. Vietinių ji dar vadinama Ihejuaniu – ramybės ir harmonijos sodu. Pastarasis apglėbia ne tik Kunmingo ežerą, Vanšou (ilgaamžiškumo) kalvą, bet ir visus ten įžengusius. Na? Tad koks gi jausmas būti harmoningame 1750 m. užgimusio sodo glėbyje?

Sodo kvapus ir vaizdus vežamės atgal į Pekiną – nakvynė viešbutyje.

 

5 DIENA

Pekinas–Šanchajus

Dzǎo-anh (labas rytas)! Traukinių stotin šiandien pajudame iškart po pusryčių. Taip, tai puiki galimybė išbandyti moderniuosius, greituosius Kinijos traukinius! Iš Pekino skriesite tiesiai į Šanchajų. Jau žvelgiate į žemėlapį galvodami apie varginančiai ilgą pasivažinėjimą? Nesirūpinkite, kelionė neprailgs – 1200 km. atstumą įveiksite vos per 5 val. O Šanchajuje jus iškart pasveikins gidas, su džiaugsmus palydėsiantis į viešbutį.
Šanchajus dažnai vadinamas ,,Rytų Paryžiumi“. Kažkada lygintas su kosmopolitiškaisiais Kasablanka ir Aleksandrija, šis miestas įkvėpė ne vieną literatūros ir kino kūrėją. Ilgai užsibūti viešbutyje nepatariame – dialogą su šiuo charizmatišku miestu geriausia užmegzti asmeniškai. Kaip pradėti? Apie tai prirašyta galybės knygų skyrių, susukta kilometrai kino juostų – sekite atmintyje iškylančiais fragmentais…

Nakvynė viešbutyje Šanchajuje.

 

6 DIENA

Šanchajus

Ar vakar pavyko užmegzti pažintį su Šanchajumi? Tikime, jog sunku nebuvo, juk čia susilieja rytų ir vakarų kultūros, o šiuolaikinė prabanga puikiai dera su senąja architektūra. Po pusryčių šią pažintį būtinai pratęsite, tik šįkart į pokalbį įsijungs gidas. Vyksite į Suzhou stiliaus Yuyusnio sodus, pražydusius senojoje Šanchajaus dalyje. Nepakartojamas kinų kraštovaizdis – gyvas, organiškas, kvėpuojantis, tarsi gyvas meno kūrinys, sukomponuotas pagal feng šui principus!

Išklausę ką pasakoja senoji Šanchajaus dalis, užburti senojo miesto atmosferos, keliaujame pasižvalgyti į rytietiškus debesis vaikantį televizijos bokštą. Naujasis Šanchajus be jo nebeįsivaizduojamas, tad bokštas tituluojamas šios miesto dalies simboliu. Link debesų kylame ir mes – o kaip kitaip žmogišku žvilgsniu išvysti tokį įvairialypį miesto veidą?

Išvydę naujojo Šanchajaus akių spalvą, žingsniuojame į Bundo rajoną, įsikūrusį ant vakarinio Huangpu upės kranto. Čia Šanchajus atskleis europietiškąjį savo veidą – britiškosios ir prancūziškosios architektūros statiniai, atitinkantys kolonijinio laikotarpio stiliaus tendencijas. Tai užsienio kompanijų būstinės, viešbučiai, bankai ir užsienio valstybių konsulatai – nenuostabu, jei akimirkai suabejosite ar vaikštinėjate Azijos žemyne.

Kuris Šanchajaus bruožas jus pakerėjo labiausiai? Neskubėkite, galėsite apie tai pasvarstyti viešbutyje.

 

7 DIENA

Šanchajus–Sudžou–Šanchajus

Ar teko būti Venecijoje? Kad ir kaip atsakėte į šį klausimą, šiandien su gidu išvysite Tolimųjų Rytų Venecijos variantą – Sudžou miestą. Jo architektūra susieta kanalų tinklo ir daugiau nei 300 tiltų. Garsusis keliautojas Marko Polo teigė, kad tai – vienas aristokratiškiausių Azijos miestų, kokius jam teko matyti. UNESCO Pasaulio paveldo sąraše Sudžou išsiskiria kinų sodų gausa ir grožiu: neregėta augmenija, akmenų ir dirbtinių vandens telkinių spektru. Kadais šis miestas bylojo apie imperatoriaus ar aukšto rango valdininkų galybę, sodai buvo skirti aukštuomenės poilsiui: žaidimams, meditacijai, muzikavimui, pasivaikščiojimams ir kitoms pramogoms. Šiandien į kilmingą pasivaikščiojimą tiltais leisitės ir jūs.
Pirmiausia – Kukliojo Valdininko sodas, įkurtas dar 1513 metais. Sodo pastatai sujungti mediniais drožinėtais koridoriais, įmantrių formų medžių šakomis ir neaprėpiamais gėlynais.
Didžiausias pasaulyje, gražiausias pasaulyje, ilgiausias pasaulyje – kad dėl tokių skambių frazių kaltas ne ribotas žodynas, įsitikinsit po pietų. Sėdame į laivą ir leidžiamės į kelių valandų kruizą ilgiausiu pasaulyje dirbtiniu vandens telkiniu – Didžiuoju kanalu. Šis 1800 km. ilgio kanalas iškastas VI-VII amžiuje, pareikalavo milijonų darbininkų aukų. Auka ne grožio vardan – Didysis kanalas buvo viena svarbiausių Kinijos imperijos prekybos arterijų.
Esate šilko audinių gerbėjas? Jei ant jūsų kaklo dar nesiplaiksto šilko skarelė, šiandien turėsite puikią galimybę tai ištaisyti. Lankysime vietinę šilko gamyklėlę. Ne tik įsigysite, bet ir išgirsite – ištempkite ausis – šilko gamybos paslaptys ir gamybos technologija iš vietinių lūpų…

Įsigytu šilku apsiklosime Šanchajuje – metas poilsiui.

 

8 DIENA

Šanchajus–Pekinas

Šiandien labai anksti keltis nereikės. Ramiai pusryčiaujame viešbutyje, o sočiai prisivalgę vykstame į traukinių stotį – greituoju traukiniu vėl skriejame į Pekiną.
Jus pasitiks patikimi „Baltic Tours“ partnerių atstovai ir perveš į viešbutį. Laisvą laiką išnaudokite paskutinės dienos apsipirkimui, ramiam pasivaikščiojimui ar įspūdingai vakarienei tradiciniame kinų restorane. Patarimų visuomet galite klausti gido – jis visuomet mielai patars ir parodys geriausias vietas.

Nakvynė viešbutyje.

 

9–10 DIENA

Pekinas–Vilnius

Šiandien paskutinė atostogų Kinijoje diena. Po pusryčių į automobilį talpiname per bemaž porą savaičių pasunkėjusį įspūdžių bagažą – būsite pervežti į oro uostą. Kelsite sparnus į Vilnių. Kai spalvų ir kvapų ilgesio nepavyks numalšinti vakarinėmis nuotraukų peržiūromis – paskambinkite, mūsų komanda nukreips jus nauja kelionių kryptimi.

Skrydis į Vilnių su persėdimu viename Europos miestų.

 

Į KELIONĖS KAINĄ ĮSKAIČIUOTA:

Traukinio bilietai greituoju traukiniu Pekinas-Šanchajus-Pekinas
7 nakvynės kruopščiai atrinktuose ir partnerių rekomenduotuose Kinijos 3*** viešbučiuose
Pusryčiai viešbučiuose kelionės po Kiniją metu
Kelionės Kinijoje transportas su oro kondicionieriumi (pasitikimai oro uoste, pervežimai į oro uostus, pervežimai tarp miestų, pervežimai ekskursijų po miestus metu)
Angliškai kalbančio gido paslaugos Kinijoje

 

 

Į KELIONĖS KAINĄ NEĮSKAIČIUOTA:

Tarptautinio skrydžio bilietas (kaina nuo 560 €)
Įėjimai į lankomus objektus
Arbatpinigiai
Kinijos viza (80 €)
Būtinųjų medicininių išlaidų draudimas (nuo 15 €)
Pietūs, vakarienės (nepaminėti ,,Į kelionės kainą įskaičiuota’’)
Rusiškai kalbančio gido paslaugos turų po miestus metu Kinijoje
Pasirenkami turai
Asmeninės išlaidos

 

 

PASTABOS:

Kaina pateikta vienam asmeniui keliaujant dviese ir apsistojant dviviečiame kambaryje
Rekomenduojame kelionę užsisakyti iš anksto – didesnė tikimybė rasti pigius skrydžio bilietus
Kainos gali nežymiai kisti nuo pasirinktų datų ir/arba valiutų kurso svyravimų
Yra galimybė keisti turo trukmę Kinijoje
Galime pakoreguoti viešbučių kategoriją, maitinimo tipą, lankomus objektus pagal Jūsų poreikius
Ir mūsų auksinė taisyklė! Didesnė grupė – mažesnė kelionės kaina!

Norite gauti daugiau informacijos?

Pekinas

Pekinas, Kinija


Didžioji kinų siena

Great wall of China, Beijing


Šanchajus

Šanchajus, Kinija


Sudžou

Sudžou, Dziangsu, Kinija


Kelionės programa
  • 1-2 diena Vilnius–Pekinas
  • 3 diena Pekinas
  • 4 diena Pekinas–Didžioji kinų siena
  • 5 diena Pekinas–Šanchajus
  • 6 diena Šanchajus
  • 7 diena Šanchajus–Sudžou–Šanchajus
  • 8 diena Šanchajus–Pekinas
  • 9-10 diena Pekinas–Vilnius

Turite klausimų? Susisiekite!

+370 5 266 1616 egle@baltictours.lt
Eglė
Kelionių ekspertė
BALTICTOURS-KELIONĖS
TEZTOUR-KELIONĖS
NOVATURO-KELIONĖS
EGZOTINĖS-KELIONĖS