×
Turite klausimų? Pir - Pen 8:00-18:00 +370 5 266 1616 keliones@baltictours.lt
12 naktų
nuo € 1490

Kinija

Įkvepiantys senųjų Kinijos miestų ir ,,Avataro“ kalnų kontrastai

Tūkstantinės, rodos, inercijos nešamos minios, nesuprantamais šūkiais viliojančios reklaminės iškabos, užvertę galvas į dangų, akylu žvilgsniu jus tyrinėjantys vietiniai ir pasivaikščiojimai rūku fantastiškame „Avataro“ pasaulyje privers jus pasijusti taip, lyg lėktuvu kursavote į kitą planetą… Tai ne filmas, o akistata su viena seniausių pasaulio civilizacijų, kurioje – visuomet sėkmės linkintys gyventojai, nekaloringa, tačiau gurmaniška virtuvė, Tai Chi ritmu prasidedantys rytai ir milžinišku greičiu į darbo dieną skriejantys traukiniai, masyvių, per amžius rymančių kalnų ir senosios Kinijos architektūros kontrastai – smalsu visa tai išvysti savo akimis? „Baltic Tours“ komanda atrinko net tris įdomiausius maršrutus po Kiniją. Leisitės į pažinį su senųjų Kinijos miestų – Pekino ir Siano – architektūriniu bei kultūriniu paveldu ir ranka vaikysite debesis, užgulusius Zhangjiajie nacionalinio parko kalnus. Pasiruošę?

 

 

1–2 DIENA

Vilnius–Pekinas

Lėktuvas sparnais vaiko debesis ir jūs iš vienos sostinės – Vilniaus – keliaujate į kitą– Kinijoje įsikūrusį Pekiną (dėmesio, vaizdas pro langą akimirkai bus pertrauktas persėdimo viename Europos miestų).
Kinijoje gyvena 1,3 milijardo žmonių, iš jų – apie 20 milijonų jos sostinėje Pekine. Sveiki atvykę į vieną seniausių pasaulio civilizacijų – Kinijos Liaudies Respubliką! Nežymiai linktelėkite ir tarkite nǐ hǎo – jūsų atostogos Kinijoje prasideda!
Nesijaudinkite, atvykus į Pekiną, oro uoste jau lūkuriuoja kruopščiai atrinkti „Baltic Tours“ partnerių atstovai. Gidas šiandien bus kelionės į viešbutį palyda – metas atsikvėpti po skrydžio…

Nakvynė viešbutyje.

 

 

3 DIENA

Pekinas

Rytas prasideda sočiais pusryčiais viešbutyje, o po jų – maistas akims – pažintis su Pekinu. Pirmas kąsnis – Dangaus šventykla (Temple of Heaven), apsupta didelio parko. Ji verčia aiktelėti dėl savo architektūros ir ilgaamžės istorijos, kuri siekia daugiau nei 600 metų. Na, o vaizdas parke įspūdingiausias rytą – būrys vietinių čia susirenka rytinei mankštai. Ypatinga kinų mankšta vakariečius išties stebina: Tai Chi pratimai, įvairūs žaidimai, riedučiais po parką besivažinėjantys senjorai susijungia į vieningu ritmu besisukančias lanksčių kūnų mases. Neįtikėtina! Gal kinai nepavaldūs šio pasaulio laikui?
Pažintis tęsiasi Tiananmenio aikštėje, kur telpa bemaž milijonas žmonių! Kinų kalba tiananmen reiškia „vartai į dangišką ramybę“. Iš šios aikštės anksčiau buvo patenkama į Imperatoriškuosius rūmus. Kinijai tai istoriškai svarbi vieta – apsižvalgykite – dabar ir jūs esate viso to dalimi. Vėliau, 9999 atskiros patalpos, susijungiančios į vientisą Uždraustųjų rūmų kompleksą. Imperatoriškosios buities fragmentus saugantys rūmai apjuosti 10 m. aukščio siena ir 49 m. pločio vandens pripildytu grioviu. Tai neabejotinai įspūdingiausias Kinijos imperijos biurokratinės ir politinės architektūros pavyzdys!
Apie save jau primena gurgiantis pilvas? Papietaukite, o desertui – Lama šventykla, kurioje stovi net 26 m. aukščio iš vientiso sandalmedžio išdrožta statula. Taip, taip, ji puikuojasi ir Gineso rekordų knygoje, kaip aukščiausia kada nors sukurta statula po stogu! Vaizdas stulbinantis – tai ne tik pietus, bet ir visą dieną vainikuojantis desertas! Dabar jau tikrai metas atsipūsti…

Ilsimės viešbutyje, Pekine.

 

4 DIENA

Pekinas–Didžioji kinų siena

Tiek girdėta, tiek skaityta, tiek filmų peržiūrėta, o šiandien visa tai prieš akis – po sočių pusryčių keliaujame prie Didžiosios kinų sienos, kurios ilgis – daugiau nei 8000 km. Siena buvo pastatyta norint apsaugoti šalį nuo priešų, tad statyti ją stengtasi ant kalvų. Taip ji turėjusi atrodyti dar aukštesnė, dar grėsmingesnė… Nesijaudinkite, jums neteks nei susiremti su priešu, nei žygiuoti palei šį mūrą pėsčiomis – daugelis į Kiniją atvykta vien tam, kad išvystų šį žmogaus rankomis sukurtą stebuklą.

Pasistengę aprėpti iki begalybės išsitęsusį mūrą, keliaujame į Imperatoriaus vasaros rūmus, kurių kompleksas garsėja gražiausiais pasaulyje sodais. Imperatoriaus gyvavimo laikais, šaliai klestint, žmonės gyveno darnoje ir taikoje, tad imperatorius nusprendė įsirengti apmąstymams ir poilsiui skirtą vietą. Vietinių ji dar vadinama Ihejuaniu – ramybės ir harmonijos sodu. Pastarasis apglėbia ne tik Kunmingo ežerą, Vanšou (ilgaamžiškumo) kalvą, bet ir visus ten įžengusius. Na? Tad koks gi jausmas būti harmoningame 1750 m. užgimusio sodo glėbyje?

Sodo kvapus ir vaizdus vežamės atgal į Pekiną – nakvynė viešbutyje.

 

5 DIENA

Pekinas–Sianas

Šiandien nevarginkite savęs žadintuvo melodijomis – anksti keltis nebūtina! Išsimiegame ir žvalūs atkeliaujame prie pusryčių stalo. Toliau – metas asmeniškam pašnekesiui su Pekinu: galbūt geriausia vieta tam pasirodys suvenyrinių krautuvių kvartalas? O gal labiau žavitės pasivaikščiojimo senosiomis Pekino gatvelėmis idėja? Gūžčiojate pečiais, sakydami, jog užvis labiau norite iš arčiau pažinti vietinius? Tam išties tiks rami popietė viename sostinės parkų – į juos atsipalaiduoti traukia begalės kinų.
Vakare sveikinamės su vairuotoju, kuris pasiruošęs kelionei į traukinių stotį. Taip, tai puiki galimybė išbandyti moderniuosius, greituosius Kinijos traukinius! Iš Pekino skriesite tiesiai į Sianą. Jau žvelgiate į žemėlapį galvodami apie varginančiai ilgą pasivažinėjimą? Nesirūpinkite, kelionė neprailgs – traukiniai itin patogūs, o daugiau, nei 1100 km. įveiksite per naktį.

Nakčiai atėjus ilsimės traukinio kupė.

 

6 DIENA

Sianas

Saulei patekėjus, kišame nosis iš traukinio ir sveikinamės su Sianu – istorine ir pirmąją Kinijos sostine! Kadais nuo čia prasidėjo legendomis apipintas Šilko kelias, o dabar jis garsėja ir Terakotos armijos kapaviete, be kurios iliustracijos, matyt, neapsieina nė vienas istorijos ar meno vadovėlis. Įsivaizduokite, šis archeologinis stebuklas 1974 metais netyčia atrastas vieno lauko darbininko, kasusio šulinį. Nekantraujate? Stotyje jus pasitikęs gidas, nedelsdamas jums aprodys šį neabejotinai gausiausiai lankomą objektą!

Atvykome! Prieš jūsų akis – 8000 žmogaus ūgio molinių figūrų ištikimai saugančių garbingą imperatoriaus Čin Ši Huang atminimą. Kapavietėje ne tik kariai, bet ir kovos vežimai, arkliai, valdininkai, akrobatai ar net muzikantai. Ši vieta – pasakojimas be –žodžių, bylojantis apie valdovo galią, tautos pasiaukojimą ir pribloškiantį praeityje gyvenusių žmonių meistriškumą.

Greitai pastebėsite, jog Sianas – tarsi dualus pasaulis, turintis du – vidinį ir išorinį – veidus. Tai ir senovinės gatvelės, apstatytos tradicine kinų architektūra, ir urbanistinis, prabangių stiklinių dangoraižių miestas su puikiai išvystyta infrastruktūra. Seno ir naujo kontrastas geriausiai matyti nuo šiuos du miesto veidus skiriančios gynybinės sienos. Panorama užgniauš kvapą – nepamirškite atlaisvinti vietos fotoaparato atmintinėje!

Dienos pabaigai – Didžioji Laukinių žąsų pagoda, siekianti 65 m. aukštį. Ši VII-ą amžių menanti šventykla statyta pirmiesiems iš Indijos pervežtiems budizmo rankraščiams saugoti. Šalia pagodos – parkas ir pagal muzikines melodijas šokantis fontanas su ilgiausia pasaulyje šviesos juosta. Simboliška, jog diena kontrastingame Siane baigiasi dar vienu senosios Kinijos tradicijos ir šiuolaikinių technologijų deriniu, ar ne?

Po kupinos įspūdžių dienos – poilsis viešbutyje.

 

7 DIENA

Sianas–Zhangiajie nacionalinis parkas

Koks rytas be sočių pusryčių? O su maistu įgytą energiją nukreipiame į Sianą. Laikas pasiblaškyti po vietos parduotuvėles ir pasvarstyti kuo nudžiuginti namie laukiančius artimuosius. Šiandien turite tam laiko! Na, bet jei akys klaidžioti nusiteikusios labiau, nei kojos, išsirinkite jaukią vietelę, prisėskite ir žvalgydamiesi į savo ritmu judančius vietinius, paragaukite tradiciniais laikomų Siano koldūnų. Mmm… Pirštus apsilaižysite!

Vakare – trumpas, vos vienos valandos skrydis į Džangziadzie (Zhangiajie) miestą ir, žinoma, nauja pažintis. Prasitarsime, jog tai nacionalinis parkas, garsėjantis fantastišku mistiniu groži, tačiau artimiau pabendrausite ryt… Atskridus būkite pasveikinti vairuotojo – jis mielai jus perveš į viešbutį poilsiui.

 

8 DIENA

Zhangiajie

Gausūs pusryčiai šiandien privalomi, nes iškart po jų – Kinijos nacionalinis miškų parkas. Žinia apie jį ėmė sklisti nesenai, nuo 1992 m., kada UNESCO pripažino šią vietą Pasaulinio paveldo vertybe. Visgi, norinčių pasinerti į šį paslaptingą, magiška atmosfera gaubiamą mišką dar labiau pagausėjo po to, kai Džeimsas Kameronas, režisavęs garsiąją kino juostą ,,Avataras“, prasitarė, jog būtent šio miško kalnai, kriokliai ir kanjonai įkvėpė sukurti fantastų numylėtą bestselerį. Taigi, kvėpuojame tyru kalnų oru, žygiuojame miško takeliais, kylame ir leidžiamės pakalnėmis, šokinėjame per visą miško plotą išsiraizgiusius upelius, o pasiekę ,,Šimto drakonų viršūnę“, liftu kylame pasigrožėti įstabia panorama. Žemyn patiems lėkti nereikės – nusileisime funikulieriumi ir apžiūrėsime dar vieną gamtos stebuklą – didžiausią Azijoje ,,Geltonojo drakono“ urvą.

Po turiningos dienos kojas ilsiname Zhangiajie viešbutyje.

 

9 DIENA

Zhangiajie

Kalnų grožiu pasisotinti tiesiog neįmanoma, tad šiandien dar lepiname akis jų rimtimi ir didybe. Negaišdami traukiame į kalnus ir funikulieriumi kylame į ,,Geltonojo akmens“ uolą. Ne uola, o visas uolų kompleksas! Pasiruoškite! Ten žemę keičia rūkas, o debesys tampa ranka pasiekiami. Visgi, po rūką akimis ilgai nenardysime, keliausime pasivaikščioti vienu gražiausių ir švariausių kanjonų pasaulyje, dar vadinamu ,,Auksiniu botagu“. Ramybė, atsipalaidavimas, lydimi paukščių čiulbėjimo ir tarpusavyje dūkstančių beždžionių… Nuo pastarųjų saugodami į kelionę pasiimtus užkandžius, traukiame link skaidraus, smarardinio kalnų ežero Baofeng. Dabar jau žinosite kurioje pasaulio vietoje įrašinėjamos melodijos, vėliau skambančios masažų kabinetuose…

Apsvaiginti gryno oro ir magiškos parko atmosferos ilsimės viešbutyje.

 

10 DIENA

Zhangiajie–Pekinas

Rytas, pusryčiai ir kelionės Zhangiajie kulminacija! Besišnekučiuodami su gidu traukiame link Tianmenshan kalno. Iš po kojų slystanti žemė, nuostabi kalnų panorama ir žvilgsniu neaprėpiama žaluma – vaizdai netelpantys į fotoobjektyvą, nenupasakojami ir niekada nepamirštami… Pamatyti būtina, juk debesimis pasivaikščioti išsiruošiama ne kasdien!
Vakare paliekame per amžius rymančius kalnus, vykstame į oro uostą ir neilgai trukus sveikinamės su jau pažįstamu Pekinu.

Įsirangome į Pekino viešbučio patalus ir užsimerkę tęsiame ryte prasidėjusį sapną…

 

11–12 DIENA

Pekinas–Vilnius

Po pusryčių į automobilį talpiname per bemaž porą savaičių pasunkėjusį įspūdžių bagažą ir traukiame oro uosto link. Kelsime sparnus į Vilnių. Kai spalvų ir kvapų ilgesio nepavyks numalšinti vakarinėmis nuotraukų peržiūromis – paskambinkite, mūsų komanda nukreips jus nauja kelionių kryptimi.

Skrydis į Vilnių su persėdimu viename Europos miestų.

 

Į KELIONĖS KAINĄ ĮSKAIČIUOTA:

Traukinio bilietai greituoju traukiniu Pekinas-Sianias
Skrydžio bilietas Sianas-Zhangiajie, Zhangiajie-Pekinas
9 nakvynės kruopščiai atrinktuose ir partnerių rekomenduotuose Kinijos 3*** viešbučiuose
Pusryčiai viešbučiuose kelionės po Kiniją metu
Kelionės Kinijoje transportas su oro kondicionieriumi (pasitikimai oro uoste, pervežimai į oro uostus, pervežimai tarp miestų, pervežimai ekskursijų po miestus metu)
Angliškai kalbančio gido paslaugos Kinijoje

 

 

Į KELIONĖS KAINĄ NEĮSKAIČIUOTA:

Tarptautinio skrydžio bilietas (kaina nuo 560 €)
Įėjimai į lankomus objektus
Arbatpinigiai
Kinijos viza (80 €)
Būtinųjų medicininių išlaidų draudimas (nuo 15 €)
Pietūs, vakarienės (nepaminėti ,,Į kelionės kainą įskaičiuota’’)
Rusiškai kalbančio gido paslaugos turų po miestus metu Kinijoje
Pasirenkami turai
Asmeninės išlaidos

 

 

PASTABOS:

Kaina pateikta vienam asmeniui keliaujant dviese ir apsistojant dviviečiame kambaryje
Rekomenduojame kelionę užsisakyti iš anksto – didesnė tikimybė rasti pigius skrydžio bilietus
Kainos gali nežymiai kisti nuo pasirinktų datų ir/arba valiutų kurso svyravimų
Yra galimybė keisti turo trukmę Kinijoje
Galime pakoreguoti viešbučių kategoriją, maitinimo tipą, lankomus objektus pagal Jūsų poreikius
Ir mūsų auksinė taisyklė! Didesnė grupė – mažesnė kelionės kaina!

Norite gauti daugiau informacijos?

Pekinas

Pekinas, Kinija


Didžioji kinų siena

Great wall of china, Beijing


Sianas

Sianas, Šaansi, Kinija


Zhangiajie nacionalinis parkas

Wulingyuan, Zhangjiajie, Hunanas, Kinija


Zhangiajie

Zhangjiajie, Hunanas, Kinija


Kelionės programa
  • 1-2 diena Vilnius–Pekinas
  • 3 diena Pekinas
  • 4 diena Pekinas–Didžioji kinų siena
  • 5 diena Pekinas–Sianas
  • 6 diena Sianas
  • 7 diena Sianas–Zhangiajie nacionalinis parkas
  • 8 diena Zhangiajie
  • 9 diena Zhangiajie
  • 10 diena Zhangiajie–Pekinas
  • 11-12 diena Pekinas–Vilnius

Turite klausimų? Susisiekite!

+370 5 266 1616 egle@baltictours.lt
Eglė
Kelionių ekspertė
BALTICTOURS-KELIONĖS
TEZTOUR-KELIONĖS
NOVATURO-KELIONĖS
EGZOTINĖS-KELIONĖS