×
Turite klausimų? Pir - Pen 8:00-18:00 +370 5 266 1616 keliones@baltictours.lt

Svarbi informacija keliaujantiems COVID-19 pandemijos metu

Rūpindamiesi ne tik jūsų atostogų planais, bet svarbiausia saugumu, parengėme aktualią informaciją keliaujantiems Covid-19 pandemijos metu. 

Jei šiuo metu dar tik planuojate atostogas ar galbūt joms jau ruošiatės – susipažinkite su saugaus keliavimo taisyklėmis ir atsakingai laikykitės jų.

Prieš kelionę:

Taisyklės vykstantiems iš Lietuvos

Kiekvienas keliautojas vykstantis į užsienio valstybes turėtų pasidomėti, kokie konkretūs reikalavimai yra taikomi: Naudinga informacija vykstantiems į užsienį.

Informacija dėl COVID-19 testo prieš kelionę

Turistams, vykstantiems į užsienio šalis, pagal priimančioje šalyje galiojančia tvarką, gali būti privaloma ne anksčiau kai 72 val. iki skrydžio atlikti COVID-19 PGR  tyrimą ir gauti neigiamą tyrimo rezultatą įrodantį dokumentą. *svarbu laikytis priimančios šalies nustatytų reikalavimų dėl tyrimo atlikimo laiko (dažniausiai tam tikro valandų skaičiaus iki atvykimo į šalį). 

Turistai yra asmeniškai atsakingi už tinkamą priimančios šalies nustatytų reikalavimų, kurie turi būti įvykdyti iki kelionės pradžios, išpildymą. 

Taisyklės grįžtantiems į Lietuvą

Siekiant sumažinti naujų koronaviruso mutacijų plitimo riziką, yra sustiprinta visų į Lietuvą iš užsienio atvykstančių keleivių patikra oro uostuose. Visų atvykstančių keleivių dokumentai ir, jei privaloma, COVID-19 tyrimų rezultatai bus tikrinami oro uostų atvykimo erdvėse. Keleivių prašoma dar prieš kelionę arba kelionės metu įsitikinti, kad visi dokumentai yra paruošti patikrai ir tvarkingai pateikti juos kontrolės punktuose dirbantiems pareigūnams.

NVSC ANKETA

Visi grįžtantys ar atvykstantys į Lietuvą asmenys privalo užsiregistruoti ir pateikti savo duomenis Nacionaliniam visuomenės sveikatos centrui (NVSC) elektroniniu būdu. Tai reiškia, kad prieš pradėdami kelionę lėktuvu, keltu, autobusu ar traukiniu, asmenys privalo užpildyti anketą NVSC interneto svetainėje ir gautą registracijos patvirtinimą (QR kodą) pateikti įlaipinimo metu. Elektroninę anketą rekomenduojama užpildyti likus ne mažiau kaip 24 val. iki kelionės pradžios.

COVID-19 TYRIMAS

Visi į Lietuvą reguliariais, specialiais ir užsakomaisiais reisais (visų rūšių transportu) grįžtantys ir atvykstantys 16 metų amžiaus ir vyresni asmenys privalo pateikti ne seniau nei 72 val. laikotarpiu iki atvykstant į Lietuvą atliko COVID-19 tyrimo neigiamą rezultatą įrodantį dokumentą (su vertimu į lietuvių, anglų ar rusų kalbą). Tinkami  COVID-19 tyrimai: PGR tyrimas ar antigeno testas (pakanka vieno iš jų), serologinis antikūnų tyrimo atsakymas nepripažįstamas. 

SAVIIZOLIACIJA

Visiems nuo vasario 15 d. iš paveiktų šalių atvykusiems asmenims (net ir turintiems neigiamą COVID-19 tyrimo rezultatą) privaloma 10 dienų izoliacija (su galimybe sutrumpinti izoliaciją 7 izoliacijos dieną savo lėšomis atlikus COVID-19 tyrimą ir gavus neigiamą rezultatą). 

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras prie Sveikatos apsaugos ministerijos izoliacijos taisyklėse nurodo izoliacijos išimtys

Užsienio šalių institucijos nėra įpareigotos priimti dokumentų kitomis kalbomis ir griežtai reikalauja vertimo į anglų kalbą. Keleiviai, kurie registracijos į skrydį į Lietuvą metu negalės pateikti visų, reikalavimus atitinkančių dokumentų apie persirgimą ar skiepijimą, privalės pateikti ne seniau nei 72 val. laikotarpiu iki atvykstant į Lietuvą atlikto COVID-19 tyrimo neigiamą rezultatą įrodantį dokumentą, o grįžę į Lietuvą izoliuotis.

Svarbu! Keliavimo sąlygos, taisyklės ir informacija nuolat keičiasi, todėl siūlome sekti nuolat atsinaujinančią informaciją naudojantis naudingų nuorodų sąrašu. Baltic Tours Group, UAB neprisiima atsakomybės už atsakingų institucijų sprendimus ir pokyčius.

Naudingos nuorodos:

 

 

Daugiau apie saugaus keliavimo reikalavimus skaitykite jūsų kelionės organizatoriaus nuorodoje: 

 

 

 

Atnaujinta 2021-06-01

BALTICTOURS-KELIONĖS
TEZTOUR-KELIONĖS
NOVATURO-KELIONĖS
EGZOTINĖS-KELIONĖS